Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 152468 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 145
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #195 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 21:51:33 »
Do powyższych pozytywnych recenzji oraz opinii na temat ósmego tomu serii "Punisher MAX" dorzucę swoją. Świeżo po dzisiejszej lekturze. Byłem nieco sceptycznie nastawiony do rysunków Dillona, szczególnie po jego pracach w Marvel Now, jego styl ogólnie mi również nie pasuje. Aaron gwarantował poziom solidny, choć do wpadek tego scenarzysty zaliczam jego podejście do Wolverine'a, a zatem ryzyko również było. Oba te elementy, scenariusz i rysunki, zagrały tu jednak bardzo dobrze. Nawiązania do poprzednich wydarzeń były, choćby wspomnienie Barrakudy przez jednego z mafiozów na ich naradzie, sama akcja wartka. Specjalnie chyba skonstruowana tak by jedyne postacie jakie się wyróżniały to Punisher, Bullseye i Kingpin, a cała reszta stanowiła tło. Ciekawe ujęcie każdej z nich, cliffhanger na koniec... Czekam na drugi tom Punishera w wydaniu Jasona Aarona, kupię na pewno.

@Eguaroc - motyw zabójcy mennonity został też użyty w serialu od Netflix'a, "Punisher", widać skąd zaczerpnęli ten element, w całości na dodatek
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

36degrees

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #196 dnia: So, 09 Maj 2020, 02:19:10 »
Jestem po pierwszym tomie Punishera Aarona wydanym przez Egmont. Jako, że miałem przyjemność zapoznać się z tym tytułem już wcześniej, jedna rzecz rzuciła mi się w oczy:

Spoiler: PokażUkryj


W oryginalnym wydaniu zbiorczym czytelnik nie wie jakie słowa wypowiedział Bullseye do Punishera tuż przed końcem 11 zeszytu. U nas Egmont jednak, nie wiem w sumie dlaczego i na jakim wydaniu bazując, już na tym etapie historii zdradza co Frank miał powiedzieć żonie tuż przed jej śmiercią.


Szkoda, że Egmont dodał takie rozwiązanie od siebie, zabierając po części czytelnikowi frajdę z dwóch pozostałych story arców.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 02:31:33 wysłana przez 36degrees »

Online Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #197 dnia: So, 09 Maj 2020, 07:39:21 »
Myślę, że Egmont sam z siebie by takiej zmiany nie wprowadził... Może w którymś późniejszym wydaniu to wprowadzono?

A co do samej zmiany - trochę ciężko mi oceniać, jak to odbije się na odbiorze dalszej części historii, bo to jednak mocny i istotny motyw, ale muszę przyznać, że przy lekturze pierwszego tomu od Egmontu zadziałało to u mnie na plus, taki mocny kop na koniec.

36degrees

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #198 dnia: So, 09 Maj 2020, 10:32:37 »
Niestety, moim zdaniem, wpływa to bardzo na odbiór komiksu, zwłaszcza że  cały kolejny story arc jest na tym zbudowany. Swoją drogą bardzo jestem ciekaw na jakim wydaniu Egmont bazował. Czytałem ten komiks w zeszytach i wydaniu zbiorczym i nigdzie tego nie znalazłem.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 10:38:44 wysłana przez 36degrees »

Offline pawlis

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #199 dnia: So, 09 Maj 2020, 10:38:38 »
Chyba tom 8 składak własny Egmontu, bo jedyne wydanie runu Aarona jakie widzę w internecie to omniak.

A jakie numery wchodzą w skład egmontowego wydania 8. Punishera?
« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 10:40:31 wysłana przez pawlis »

36degrees

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #200 dnia: So, 09 Maj 2020, 10:40:14 »
PunisherMax 1-11

Offline donT

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #201 dnia: So, 09 Maj 2020, 13:12:32 »
Jestem po pierwszym tomie Punishera Aarona wydanym przez Egmont. Jako, że miałem przyjemność zapoznać się z tym tytułem już wcześniej, jedna rzecz rzuciła mi się w oczy:

Spoiler: PokażUkryj


W oryginalnym wydaniu zbiorczym czytelnik nie wie jakie słowa wypowiedział Bullseye do Punishera tuż przed końcem 11 zeszytu. U nas Egmont jednak, nie wiem w sumie dlaczego i na jakim wydaniu bazując, już na tym etapie historii zdradza co Frank miał powiedzieć żonie tuż przed jej śmiercią.


Szkoda, że Egmont dodał takie rozwiązanie od siebie, zabierając po części czytelnikowi frajdę z dwóch pozostałych story arców.

Nie... powaznie?
No to pazdzierz straszny - tak mialo byc, ze czytelnik musi sie przez chwile domyslac co powiedzial Frank.
Ale wtopa...
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

ramirez82

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #202 dnia: So, 09 Maj 2020, 13:24:26 »
Nie czytałem jeszcze 8 tomu Punisher MAX, ale co Egmont zrobił? Zmienił kolejność zeszytów? Myślałem, że wydali pierwsze dwa tomy serii w jednym, czyli zeszyty 1-11?

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #203 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:52:33 »
Nic nie zmienił. Wszytko jest OK. Chodzi o to, kiedy Bullseye wypowiada na końcu zeszytu słowa do Franka. W oryginalnych zeszytówkach są tak małe litery, że nie można tego odczytać. W naszym wydaniu litery też są bardzo małe, ale można odczytać jego wypowiedź. Zmniejszenie tych liter oznacza, że jest to szept, to nie jest żaden błąd czy coś innego.

ramirez82

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #204 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:27:03 »
Ach, rozumiem, to faktycznie mogli dać na tyle małą czcionkę, by nie szło jej przeczytać, jak w oryginale.

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #205 dnia: So, 09 Maj 2020, 18:02:36 »
Ale dzięki temu ten album kończy się czymś bardzo mocnym. 

Offline donT

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #206 dnia: So, 09 Maj 2020, 18:37:37 »
Tak, konczy sie czyms mocnym - mocnym, nieptrzebnym ingerowaniem w tresc i mega spojlerem.
I nie, to nie jest tylko szept. To jest po to aby czytelnik widzial, ze cos bylo powiedziane, ale nie wiedzialem dokladnie co. Ku podtrzymaniu napiecia i tajemnicy. Egmont zje...al to po calosci.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 18:45:02 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

JanT

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #207 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 16:25:28 »
Będzie 10 tom MAX :) Mniej więc to samo z CC 6 czyli pewnie + te pozostałe zeszyty.

I myślą nad Marvel Knights.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Maj 2020, 16:28:53 wysłana przez JanT »

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #208 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 16:36:26 »
I myślą nad Marvel Knights.
A nie mówiłem. ;)

Online Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #209 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:11:19 »
Będzie 10 tom MAX :) Mniej więc to samo z CC 6 czyli pewnie + te pozostałe zeszyty.

I myślą nad Marvel Knights.
P-I-Ę-K-N-I-E


A nie mówiłem. ;)
Zdaje się, że ty mówiłeś, jak to nie wierzysz w 10-tego MAXa  ;)