Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 152129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #480 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 07:45:50 »
Ja po cichu liczę, że ta nowa czaszka to będzie tylko podczas jakiejś akcji w Japoni. Po tym koniec. W końcu jest to (chyba) jakiś ich demon. To by miało sens.
Opis pierwszego zeszytu:

As the Punisher, Frank Castle has become the most accomplished killer the world has ever seen. After a shocking secret pushes him to become the warlord of the Hand, he now serves the Beast, a role he’s been fated to fulfill. Tragedy, war, and rage come together as he takes up his sword and his new armor with the most notorious clan of assassins in the Marvel Universe. Will it mean an end for the Punisher? Or a whole new bloody beginning? - https://www.cbr.com/marvel-punisher-prestige-series/

Tak więc zmiana stroju to raczej jakiś epizod w życiu Franka, coś jak Shadowland u Daredevila.

sum41

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #481 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 10:26:57 »
Fakt, chociaż nie tak wielka jak remaster gry Commandos 2 gdzie dla ogólnej poprawności usunięto wszystkie swastyki na mundurach, murach, ... oraz kropki na japońskich samolotach  :-\ ::)

Serio czy to zart?

Offline Chmielu

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #482 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 12:24:24 »
Cała sprawa z Punim ma drugie dno. Marvel chce zarabiać na postaci, ale nie jest to dla nich średnio możliwe z uwagi na szaleństwo politycznej poprawności. Dawniej Castle zabijał dealerów narkotyków - czarnych, białych - bez różnicy. Obecnie zabijanie czarnych przestępców (i innych mniejszości) jest niemożliwe, więc zostaliby tylko biali. To już za duży korek, nawet dla Marvela. ;D W związku z tym w żenującej wersji autorstwa Cloonan przeciwnikiem była jakaś tajemnicza organizacja z dawnym kolegą Franka na czele, a u Rosenberga Baron Zemo i jego przyboczni. Indywidua, które politpoprawnie bezpiecznie można likwidować. ;) Obie wersje nie wypaliły. Następnie skasowano projekt z Barracudą (ciekawe dlaczego?), potem było długo nic i próba przeczekania, bo lewactwo krzyczało że ten Castle to prawicowy morderca i jak można, panie, jak można. I teraz ten debilizm w wykonaniu Aarona. Fani postaci mają cieszyć się, że Puni będzie likwidował jakichś konkurencyjnych ninja czy inne tengu. ;D Co za brednie.

Właśnie wpadłem na pomysł! Może uśmiercić Franka i przywrócić go do życia jako wysłannika aniołów! I żeby zabijał demony. Rewela!
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

sum41

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #483 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 13:43:41 »
Nie, nie - usmiercic i powroci jako czarny wtedy znow bedzie hulaj dusza piekla dla black Franka niema, nawet bedzie wspieral BLM podczas pokojowego okradania sklepow w celu wyrazenia swego niezadowolenia  :)

Offline Piterrini

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #484 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 15:01:41 »
(...)powroci jako czarny(...)
Może uśmiercić Franka i przywrócić go do życia(...)
Franken-Castle'a nie czytałem, ale wygląda jakby też pasowało (po prawej)...:


A tak serio - @Chmielu dobrze to skrótowo opisałeś, mnie z kolei zastanawia co by było, gdyby Marvel olał politpop i puścił serię Punishera jak robi to co zwykle. Byłby jakiś bojkot, "środowiska" by robiły złą prasę odnośnie całości Marvela? Czy faktycznie w dzisiejszych czasach tzw. zła prasa byłaby w stanie zniszczyć lub znacząco obniżyć wyniki finansowe takiej korporacji? Chodzi mi o ogólny odbiór u czytelników/widzów, bo wiadomo że producenci by się odcięli a to bezpośrednio odcina od $, więc nikt nie "zaryzykuje", po prostu na jakiej zasadzie ludzie co kupują komiksy i oglądają filmy mieliby przestać to robić bo Punisher robi to co robi? /pytanie nie jest retoryczne/

Offline horror

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #485 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 15:17:32 »
Jeśli już idziecie tym śladem to trzeba pamiętać, że Marvel to Disney.

Nie jestem przekonany czy chodzi tylko o polityczną poprawność, ja bym powiedział, że formuła działania Franka się po prostu wyczerpuje/ała. Ileż można czytać o tym, że koleś w akcie zemsty/wypełniając rolęgliniarza/siejąc sprawiedliwość morduje kryminalistów (jakichkolwiek).

Były różne konfiguracje, wariacje i podejścia do Franka - lepsze i gorsze ale w końcu trzeba dać chłopakowi odpocząć od zabijania mafiozów w Nowym Jorku(jeszcze jacyś się ostali?) i pogonić go gdzie indziej. Ja bym powiedział, że scenarzyści szukają czegoś nowego dla tej postaci, trochę na siłę, trochę inspirując się innymi, a że nie pasuje to komuś , to całkiem naturalne.

Będą tacy którzy będą chcieli, żeby Franciszek w każdym zeszycie mordował handlarzy narkotyków/pedofilów w najbardziej wyszukany sposób i najlepiej jakby ci co giną to byli czarni albo ruscy i takie ich prawo. Ja dopóki nie poczytam to wstrzymam się od oceny. Nowy Hulk też mi nie odpowiadał po zapowiedziach, ale po tym jak go przeczytałem to uważam, że nic lepszego z Marvela w tym roku nie wydali w PL. Poczytamy zobaczymy.

Offline Chmielu

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #486 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 18:18:32 »
Nie ma takiej sytuacji, że formuła się wyczerpała. Jak dla mnie to nie żadne wyczerpanie formuły, tylko beznadziejni EiC i słabi scenarzyści, którzy nic z postacią nie potrafią zrobić.
Komiksowa postać jaką jest Frank Castle prowadzi wojnę. Wojnę, którą zakończy tylko jego śmierć. Nie może więc odpocząć od zabijania złych ludzi, bo tylko po to żyje. Wstawianie zamiast prawdziwie ZŁYCH ludzi załogantów z Hydry, jakichś tajnych organizacji, terrorystów, albo kolorowych złoczyńców z piątej ligi (tylko tych można przecież zabić w komiksach) pokazuje tandeciarstwo Marvela, jego redaktorów i scenarzystów. Komiksy Cloonan, Rosenberga i teraz Aarona są dla frajerów, którym ma się wydawać, że nadal czytają przygody Franka Castle, a nie jego wykastrowanej imitacji.

Czy faktycznie w dzisiejszych czasach tzw. zła prasa byłaby w stanie zniszczyć lub znacząco obniżyć wyniki finansowe takiej korporacji? Chodzi mi o ogólny odbiór u czytelników/widzów, bo wiadomo że producenci by się odcięli a to bezpośrednio odcina od $, więc nikt nie "zaryzykuje", po prostu na jakiej zasadzie ludzie co kupują komiksy i oglądają filmy mieliby przestać to robić bo Punisher robi to co robi? /pytanie nie jest retoryczne/

Myślę, że politpoprawna machina jest siłą, z którą obecnie każde korpo musi się liczyć. Puni w dawnych "liberalnych" kręgach nigdy nie miał dobrej opinii - wystarczy wspomnieć Jima Lee, który w Łodzi mówił o tym jak wolał się przed znajomymi ukrywać to, że rysuje Punishera. Teraz jest jeszcze gorzej.

Ja dziwię się tylko Aaronowi, który wydawał się mieć szacunek do tej postaci. Ale cóż pecunia non olet. :(
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Bazyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #487 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 18:28:10 »
@UP
No to był. Seria z Marvel Now działa się w Kalifornii. Ale Egmont po Thunderboltsach tego u nas nie wydał. No i w WKKM był tom "W drodze". A któż nie pamięta TM Semiców jak Punisher zabijał a to na Hawajach, a to w Górach Skalistych, a to w Kansas, a to bił się z Saracenem na Bliskim Wschodzie, a to był na platformie wiertniczej w Kanadzie z Wolverinem. Najlepsze czasy.
Słabi scenarzyści są najgorsi ale niestety teraz głównie tacy pracują w Marvelu i DC. I odgrzewają stare kotlety, albo wymyślają dziwactwa i głupoty bo nie mają dobrych pomysłów.

Dobrze, ze ktoś jeszcze pamięta "Ostatnie Dni", czyli najlepszą historię z Punisherem ever. :) Powstał potem ciąg dalszy, jak on był tym czarnym, czy to był tylko one-shot? W każdym razie w tym komiksie były megadobre rysunki i ikoniczy Kingpin.

Ta japońska wersja czaszki to porażka. Oby wrócili do klasycznej.

https://www.instagram.com/p/CKJNSOChm9_/
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Grudzień 2021, 18:30:34 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Tymon Nadany

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #488 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 19:05:35 »
Co do tej hecy z czaszką którą straszy m.in Conway, to jakoś nikt nie zauważa że ten konkretny motyw który jest na wszelkich koszulkach oraz naszywka chce militarnych to symbol oparty na filmie z 2004 a nie komiksowy.

Bazyl motyw czarnego  Franka był potem w numerze o Luku cage i 2 Punisherach. Oczywiscie został sprany za facjatę przez oczywiście rasistowską policję. W tych Punisherach zakończono też wątek pracownika Fiskalnej Georga.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Grudzień 2021, 19:09:45 wysłana przez Tymon Nadany »

Offline Czarorkuk

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #489 dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 11:31:05 »
Punisher jest cospleyerem  ;) Ta czacha wygląda strasznie, od siebie mogę dodać, że wiele lat temu przełamałem się i zakupiłem całego Franken-Castle'a (bo Remender) mimo hejtu na ten tom i bawiłem się świetnie. Zresztą zeszyty dodatkowe jak Frank walczy z Sentrym, Wolverinem czy spotyka Morbiusa to czyste złoto.

Offline Takesh

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #490 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 06:36:34 »
https://www.cbr.com/punisher-skull-no-more/

....czyżby jednak?

W artykule wspominają o współczesnym problemie czaszki. Dla mnie nie jest to powód, żeby się go pozbywać, ale co ja tam wiem...

Offline SawiK

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #491 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 07:11:17 »
Ciekawe czy mają prawa zastrzeżone do czachy Punishera. DC mogło by to wykorzystać, zainstalować jednemu ze swoich i zastrzec prawa. Oniegdaj Marvel zawinął tytuł Kapitanowi Marvelowi.

Offline bibliotekarz

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #492 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 08:55:00 »
W Europie problem wydaje się abstrakcyjny. W Stanach dosyć notorycznie dochodzi do zawłaszczania symbolu Punishera do własnych celów. W sferze publicznej grupa "fanów" zmienia kontekst symbolu, przez co dzieje się z nim coś podobnego, co kiedyś stało się ze swastyką - z symbolu pomyślności stała się symbolem totalitaryzmu.

Marvel próbował sobie z tym poradzić na inne sposoby. Na łamach komiksu bohater odnosił się krytycznie do takich zachowań. Nie pomogło? No to skoro nie dociera...

Swoją drogą ileż to już razy superbohaterowie porzucali kostium, przebierali się za kogoś innego, umierali i odradzali? Nic w tym nowego. Frank odbębni te 13 zeszytów w Hand a potem znowu jakiś inny autor będzie miał na niego inny pomysł.
Batman returns
his books to the library

sum41

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #493 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 09:07:34 »

Marvel próbował sobie z tym poradzić na inne sposoby. Na łamach komiksu bohater odnosił się krytycznie do takich zachowań. Nie pomogło? No to skoro nie dociera...


Musial by to robic w karzdym zeszycie lub w kardzym wstepniaku czy specjalnie detykowanej stronie, moze wtedy by  zrozumieli i sie odczepili...

Offline amsterdream

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #494 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 09:18:47 »
Jak Marvel ma tworzyć takie komiksy z Punisherem jak ta historia z Hand czy wcześniejsze runy Cloonan czy Rosenberga to lepiej jakby dali mu po prostu odejść na emeryturę. Zmiana symbolu po tylu latach to też jakiś absurd. Ale niestety Marvel to jest nawiedzone  korpo - z jednej strony chcieliby zjeść ciastko a z drugiej dalej mieć to ciastko.