Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 152099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eyesore

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #390 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 14:54:57 »
lekki offtop , ale mam pytanie:

Punisher podszedł mi bardzo. Kaznodzieje uwielbiam... to znaczy lubie Ennisa:?
W co dalej inwestować czas i pieniądze- Chłopaki, Hitman?

Hellblazer mi nie podszedł...

( praktycznie w ogóle nie czytam superhero)

Ja za to bardzo polecam The Boys, możesz wrzucić sobie serial który mocno jest powiązany z komiksem i jak Ci się spodoba to czytaj. Tylko faktycznie wersja drukowana to ostra jazda po bandzie  8)  (Kaznodzieja jest dość "lajtowy" przy Chłopakach). 

Offline kenji

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #391 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 15:22:50 »
Ok. Zamykam offtop

Opowieści wojenne - nawet zapomniałem ze to mam :) musze odświeżyć

Hitman - to pójdzie na pierwszy strzał, bo Chłopaki maja ciężko dostępny 1 tom.
Praktycznie nie oglądam TV. A w szczególności nie powielam tego co przeczytałem i na odwrót.

Tak czy inaczej dzięki za rekomendacje

Offline bibliotekarz

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #392 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 17:11:44 »
Co do tekstów: "Tymczasem wszyscy przestępcy są od jednej sztampy" i "Ciągle tylko wszyscy są źli i tylko się do nich strzela" - no, no, głębokie. "Lokalna specyfika"? Czyli jest jakiś folklor w handlu dragami, ludźmi, mordowaniu niewinnych itp.? Niesamowite.
A nie ma?

No i moralny dylemat. A ja frajersko myślałem, że dla katolika (którym Castle jest) moralny dylemat to unieszkodliwianie wszelkiej maści fuckerów.
Skoro jest katolikiem to czemu tam w kółko tylko Budda! Budda! ? ;)

Nie wiem czy w tym zdaniu aby nie chodziło ci o dylemat tylko o imperatyw. Jeśli o dylemat to zdanie nie ma sensu, jeśli imperatyw - to źle myślałeś.
Czy gdyby Carl Potts znalazł u swojego syna trawkę to od razu wynająłby na niego killera takiego jak Castle? Bo Punisher z lat 90-ych operuje przez większość czasu na takich uproszczeniach. Odświeżając sobie te komiksy to momentami popadało w niezamierzoną śmieszność - Frank znalazł gdzieś trawkę, więc zaraz ładuje spluwę, bo trzeba będzie do wszystkich strzelać.
Batman returns
his books to the library

Offline Piterrini

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #393 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 17:25:35 »
Czy gdyby Carl Potts znalazł u swojego syna trawkę to od razu wynająłby na niego killera takiego jak Castle? (...) Frank znalazł gdzieś trawkę, więc zaraz ładuje spluwę, bo trzeba będzie do wszystkich strzelać.
Jeśli to pisał Carl Potts, to może akurat chciał obalić jakiś mit ;)

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #394 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 23:36:14 »
Ennis napisał dużo bardzo fajnych rzeczy (napisał też dużo średnich ;D), ale wielu z nich jeszcze w Polsce nie wydano.
Wielu? Mnie to się wydaje, że większość już mamy.

Offline death_bird

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #395 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 00:20:36 »
Frank znalazł gdzieś trawkę, więc zaraz ładuje spluwę, bo trzeba będzie do wszystkich strzelać.

Bo widocznie kiedyś pewne rzeczy traktowano poważnie a teraz wszystkim się wydaje, że "trawka" to taki odpowiednik cydru i wszystko jest ok więc strzelanie do tych od "ziółek" jest passé. Za kolejne 20 lat ludzie pewnie będą się dziwić dlaczego Frank rozwalał "20 lat temu" handlarzy kokainą skoro ta A.D. 2041 ta jest legalna i powszechnie dostępna.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pan M

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #396 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 00:22:05 »
Zależy jak interpretować "ten głos" z Born. Czy rzeczywiście jest to Szatan, czy może to jednak Frankowi odwala? Punisher MAX jest serią, która twardo stąpa po ziemi, gdzie brak Superbohaterów i sił nadprzyrodzonych. Dla mnie zatem jest dyskusyjne czyj jest "ten głos" w jego głowie.

Serio ktokolwiek to tak interpretuje?   ::) Chyba to już kwestia spaczenia przekompilowanymi uniwersami superhero i zabiegami takiego pokroju jak
Spoiler: PokażUkryj
powiązanie Barbatosa z Batmanem
Born  to jest dokładnie jak piszesz bardzo przyziemny jak na superhero album, wręcz historia wojenna i takie dokładanie sobie tłumaczeń, to już wyłączenie imo myślenie jakoś zbyt dalekosiężnie, ale jak wcześniej napisałem jest w tym  wina samej konwencji peleryniarzy. Jednak dla mnie Punisher po prostu wariuje w tamtej historii przez piekło wojny w Wietnamie i to jest dużo lepszy kierunek w tym kontekście niż mnożenie teorii o kolejnych op bytach. Mephisto to by totalnie zmasakrował klimat i kierunek tej mini serii.

Sam nie widzę w tym niczego strasznego, a już szczególnie niszczenia tragicznej otoczki Castl'e. Nie czarujmy się, Punisher zawsze będzie kojarzył się z gościem, który jest szalenie bezkompromisowy, dla postaci pokroju Capa czy Spider-mana to psychopata i tylko inni antybohaterowie słynący z zabijania akceptują go .

Wojna może wywrzeć straszny wpływ na człowieka. Do tego to cholerny Frank Castle na wojnie, dla mnie to w pełni działa.
« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Czerwiec 2021, 00:56:16 wysłana przez Pan M »

Offline Chmielu

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #397 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 08:38:05 »
Wielu? Mnie to się wydaje, że większość już mamy.

Z bardzo dobrych lub dobrych: "A walk through hell", "Caliban", "Back to Brooklyn", "Jennifer Blood", "Crossed", "Streets of Glory", "Chronicles of Wormood" (kolejna rzecz za która Garth pójdzie do Piekła ;)), "303", "Marvel Knights Double Shot #1: Roots", "Midnighter", "Pride and Joy", "Ghost Rider: Trail of tears" i rewelacyjny "Unknown Soldier". Plus cała masa rzeczy średnich i słabych, jak choćby lewackie "Godess" (za to kapitalnie narysowane).

Nie śledzę polskiego rynku za bardzo, więc może coś z tego co powyżej już się ukazało.

Czy gdyby Carl Potts znalazł u swojego syna trawkę to od razu wynająłby na niego killera takiego jak Castle? Bo Punisher z lat 90-ych operuje przez większość czasu na takich uproszczeniach. Odświeżając sobie te komiksy to momentami popadało w niezamierzoną śmieszność - Frank znalazł gdzieś trawkę, więc zaraz ładuje spluwę, bo trzeba będzie do wszystkich strzelać.

Jakoś sobie nie przypominam, żeby Frank strzelał do handlarzy trawki.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline bibliotekarz

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #398 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 17:15:46 »
Jakoś sobie nie przypominam, żeby Frank strzelał do handlarzy trawki.
Nie chce mi się czytać wszystkiego jeszcze raz, ale bankowo w semikach Frank przynajmniej dwa razy zżyma się na jakimś obrazku na trawkę (może więcej, nie przeczytałem wszystkich).
Batman returns
his books to the library

Offline Tymon Nadany

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #399 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 09:55:10 »

sum41

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #400 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 10:41:09 »
Oby Egmont tez to zaczal wydawac.

Offline Archie

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #401 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 20:32:39 »
Oby najpierw wydali Punishera autorstwa Rucki. Ile można czekać?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Bazyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #402 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 17:34:09 »
Ech uwielbiam takie czarne żarciki jakie scenarzyści potrafią nam serwować w Punisherze. Podczas lektury 10 tomu MAXa przypomniało mi się jak czytałem to za pierwszym razem i cały czas się śmiałem z tego powtarzającego się "Zawahałem się". Jeju jaki to zabawny motyw wyszedł.

Tym bardziej, że w starych Punisherach, Frank naprawdę czasem puszczał niektórych mniej groźnych bandytów. Zresztą zrobiono z tego komiks o tym jak potem zaczął odwiedzać tym którym życie darował i sprawdzał, czy naprawdę się zmienili. Tylko tytułu nie pamiętam.

Offline Bazyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #403 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 20:14:13 »
Trochę za dużo dali historii z punktem widzenia innych osób i marginalnym udziałem Franka, bo ile tego można na raz przeczytać. Ale numer z rekinami najlepszy jak zawsze.

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #404 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 22:51:43 »
No ten tom trochę wyeksploatował ten motyw, ale to kwestia tego, że już tylko te historie zostały do wydania.