Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 149948 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #330 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 12:19:34 »
Remendera to będę bronił, bo przynajmniej coś zrobił z tą postacią, a że odjechanego, cóż nie każdemu spasuje

Punisher to nie Doom Patrol.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Chmielu

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #331 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 12:22:14 »
"Purgatory" miało potencjał (to był ten millenijny klimat) tylko zostało bardzo źle napisane. "FrankenCastle" nie miało ani potencjału, ani dobrego wykonania. Ale spoko - Ty lubisz tego scenarzystę, ja innego, można pogadać.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Takesh

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #332 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 12:28:47 »
Mnie osobiście Remender częściej nie podchodzi, niż się podoba to co napisał. Ale FrankenCastle ja uważam za świetną historię. Owszem, jest odjechane, ale w tej samej rzeczywistości latają ludzie z matjkami na spodniach...

FrankenCastle był od początku do końca przemyślany, spójny, świeży, ciekawy, zaskakujacy, zabawny i trzymający w napięciu. Ja naprawdę świetnie się bawiłem i czekałem z niecierpliwością na każdy numer. W tamtym czasie jedna z lepszych serii o trykotach.

No i świetne rysunki.

Ale to tylko moje skromne zdanie 😁

(Edit) Wychowałem się na Franku z TM-Semic i autorzy tacy jak Baron, Dixon, Potts, Portacio, JRjr, czy Tex to moja topka. Plus Ennis.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Luty 2021, 12:38:28 wysłana przez Takesh »

Offline Chmielu

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #333 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 12:47:06 »
No ba ;) Ja bym od siebie dorzucił Abnetta i Lanninga. Było jeszcze kilku innych zdolnych, których świetnie się czytało (zwłaszcza w MAX). Ale nie Aaron :)
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Tymon Nadany

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #334 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 15:08:44 »
A tą historię z czarnym frankiem napisał Mike Baron zapewnie za karę za wspomniany 37 numer war journal.

Offline gashu

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #335 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 16:14:05 »
Co zostało ocenzurowane w wersji Netflixa?

Netfix przede wszystkim wyciął z historii Franka i Micro, a na ich miejsce wstawił jakichś 2 przypadkowo nazywających się podobnie pacanów.

A swoją drogą to ciągłe masakrowanie karteli narkotykowych przez Franka stało się już trochę nudne.
 
Kilka pomysłów na zwiększenie zainteresowania historiami z bohaterem (w myśl hasła - "nie ważne co mówią, byle mówili").

1. Puni masakruje eko-komando planujące wysadzić elektrownie węglową gdzieś we wschodniej Europie.
2. Kładzie trupem bandę republikańskich rednecków z Teksasu, którym Jezus nakazał masakrę zamieszkałych nieopodal homoseksualistów.
3. Bezlitośnie wykańcza gang wyznawców Allaha, planujących wbicie się samolotem w budynek.

Hej, ho, Disney vel. Marvel musiałby utworzyć specjalny dział zajmujący się przepraszaniem wszystkich obrażonych.
 
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Luty 2021, 16:21:33 wysłana przez gashu »

sum41

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #336 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 16:42:24 »
Netfix przede wszystkim wyciął z historii Franka i Micro, a na ich miejsce wstawił jakichś 2 przypadkowo nazywających się podobnie pacanów.

A swoją drogą to ciągłe masakrowanie karteli narkotykowych przez Franka stało się już trochę nudne.
 
Kilka pomysłów na zwiększenie zainteresowania historiami z bohaterem (w myśl hasła - "nie ważne co mówią, byle mówili").

1. Puni masakruje eko-komando planujące wysadzić elektrownie węglową gdzieś we wschodniej Europie.
2. Kładzie trupem bandę republikańskich rednecków z Teksasu, którym Jezus nakazał masakrę zamieszkałych nieopodal homoseksualistów.
3. Bezlitośnie wykańcza gang wyznawców Allaha, planujących wbicie się samolotem w budynek.

Hej, ho, Disney vel. Marvel musiałby utworzyć specjalny dział zajmujący się przepraszaniem wszystkich obrażonych.
 

Zapomniales wspomniec o walce Punishera z globalnym ociepleniem i ze zimy juz nigdy nie bedzie :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Luty 2021, 17:07:20 wysłana przez sum41 »

Offline Tymon Nadany

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #337 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 18:33:09 »
Punkt drugi to niemal pewniak jeżeli chcą dalej wydawać tą postać  będzie już walczył tylko z czerwonymi szyjami.

Offline Toranga

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #338 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 22:08:37 »
Punkt drugi to niemal pewniak jeżeli chcą dalej wydawać tą postać  będzie już walczył tylko z czerwonymi szyjami.
Czeka nas Punisher vs CzłekoŻubr?

Offline Pan M

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #339 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 22:33:04 »
Już wkrótce Punisher wspierający BLM w walce o równość i braterstwo....

To jest kompletnie absurdalne jak, wydawcy, wielkie korpo potrafią teraz uganiać kark i wspierać "modne" akcje na instagramie, zaprzeczając przy tym totalnie ideałom uniwersalnej sprawiedliwości jakie te postacie mają reprezentować.

Nie jest to co prawda Frank Castle, ale świetny przykład wpychania agendy do niestety sh


Offline bibliotekarz

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #340 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 00:02:47 »
To jest kompletnie absurdalne jak, wydawcy, wielkie korpo potrafią teraz uganiać kark i wspierać "modne" akcje na instagramie, zaprzeczając przy tym totalnie ideałom uniwersalnej sprawiedliwości jakie te postacie mają reprezentować.
Nie jestem pewien czy rozumiesz słowo "uniwersalny". Jakim to niby "ideałom uniwersalnej sprawiedliwości" zaprzeczają obecni superbohaterowie?
Batman returns
his books to the library

Offline Chmielu

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #341 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 07:48:07 »
Trochę na marginesie dyskusji (bo w sumie to powinien być inny wątek). Otóż nowy Predator [który przez kilka miesięcy powstawał w całkowitej tajemnicy] będzie opowiadał historię piętnastoletniej Indianki (sprzed czasów kolonialnych), która buntuje się przeciwko supremacji dziadersów ze swojego plemienia, swojemu bratu i walczy z Predatorem udowadniając, że julki też potrafią. Uwaga - to nie jest żart.

I wracając do Punishera. Jeśli Puni trafi na wielki ekran (podobno Feige bardzo lubi wykonanie Bernthala - nic dziwnego bo Jon grał jak zwykle znakomicie) to właśnie w takiej wykastrowanej wersji jak Predator. Chyba, że Disney odpali tę platformę z projektami dla dorosłych i Frank wyląduje tam właśnie.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #342 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 01:44:58 »
(...) i ze zimy juz nigdy nie bedzie :)
Zima będzie zawsze, co najwyżej śniegu nie będzie...

Offline Recoil

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #343 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:00:57 »
OMNIBUS vs Egmont

Czesc – witam po dluuuższej przerwie ;)

Chciałbym poprosić o wsparcie merytoryczne w zakresie Omnibusów poświęconych Punisherowi – wyszło tyle pozycji sygnowanych mianem MAX, nazwiskiem Ennis’a czy Dillon’a, że, dla mnie osobiście – było to trochę problematyczne aby poukładać w głowie.

Spróbowałem nieco odrobić pracę domową we własnym zakresie i wyszło mi jak niżej, oczywiście jeśli ktoś zobaczył, że coś jest nie tak lub są braki to prośba o dodanie – może komuś się kiedyś przyda ? ;)

Skupiałem się, póki co, na bardziej współczesnych pozycjach i na pełnych OMNI więc pomijałem wersje Absolute itd. Bo tych też jest mnogo ale po kolei...

OMNI:

MARVEL KNIGHTS – PUNISHER by GARTH ENNIS & STEVE DILLON

Zawierający:
Zeszyty: 1-12 z 2000
Zeszyty: 1-7, 13-37 z 2001
Zeszyt: Punisher Kills The Marvel Universe z 1995
Zeszyty: Marvel Knights 1-4 z 2002

PUNISHER MAX by GARTH ENNIS VOL 1

Zawierający:
Zeszyty: Born 1-4
Zeszyty: 1-30 z 2004

PUNISHER MAX by GARTH ENNIS VOL 2

Zawierający:
Zeszyty: 31-60 z 2004
Zeszyty: Barracuda 1-5 z 2007
Zeszyt: The Tyger z 2006
Zeszyt: The Cell z 2005
Zeszyt: The End z 2004

Wiem, ze jeszcze te 2 powyższe były wydane w 3 mniejszych i tańszych tomach ale to chyba było dokładnie to samo co powyżej więc pomijam.

PUNISHER by RICK REMENDER

Zawierający:
Zeszyty: 1-16 z 2009
Zeszyt: Annual 1
Zeszyt: Dark Reign: The List – Punisher z 2009
Zeszyty: Frankencastle 17-21 z 2010
Zeszyty: Dark Wolverine 88-89 z 2010
Zeszyty: In The Blood 1-5 z 2010

Wiem, ze jest jeszcze:

Omnibus PunisherMax Explict zawierający zeszyty 1-22 z 2009-2012 czyli run J. Aaron’a
Omnibus Back to The War zawierający różne zeszyty z różnych okresów – aktualnie nie zaprzątam sobie nim głowy.

I teraz tak: żeby nie dublować sobie materiału zestawiłem to z pozycjami, które wydało/wydaje Egmont i to co otrzymałem:

Punisher MAX T.1-5 zawierają zeszyty 1-60 z 2004
Punisher MAX T.6 zawierający zeszyty 61-65 z 2004, 66-74 z 2009 (Frank CastleMAX) oraz Force Of Nature, Little Black Book
Punisher MAX T.7 zawierający zeszyty Born 1-4, Barracuda 1-5 z 2007, Tyger z 2006, The Cell z 2005, The End z 2004 oraz The Platoon 1-6 z 2007
Punisher MAX T.8 zawierający zeszyty 1-11 z 2010-2011 Run J. Aaron’a
Punisher MAX T.9 zawierający zeszyty 12-22 z 2011-2012 Run J. Aaron’a oraz X-mas Special z 2009
Punisher MAX T.10, który będzie zawierał Naked Kill i być może brakujące pozycje typu: Butterfly, Get Castle, Happy Ending, Hot Rods of Death i Tiny Ugly World ?

Wobec tego wygląda na to, że, można kompletnie odpuścić te pozycje:

PUNISHER MAX by GARTH ENNIS VOL 1 & 2 - te w całosci objął Egmont
PUNISHER MAX EXCPLICT by JASON AARON - ten w całości objął Egmont
PUNISHER FRANK CASTLE MAX – tutaj mam wątpliwość bo on liczy sobie 10 zeszytów a w Egmoncie było chyba 8 ? Ale jeśli nawet tak to kruszył kopii o 2 zeszyty nie będę ;)

I jedynymi pozycjami OMNI o jakie warto się pokusić to:

- MARVEL KNIGHTS – PUNISHER by GARTH ENNIS % STEVE DILLON
- PUNISHER by RICK REMENDER
?

Wydaje mi sie, że chyba część z tych 2 powyższych była w PL wydana nakładem Mandragory ? Ale mogę się mylić bo to był okres kiedy wybitnie miałem komiksy w nosie ;)

Pytanie czy warto się spieszyć z zakupem skoro może się okazać że Egmont szarpnie się aby wydać w PL także i te pozycje ?

Jeszcze jedno: czy jest na rynku OMNI zbierający zeszyty wydane przez TM-S czyli byłby to tzw. Sezon 2 zawierający zeszyty z lat 80-tych (1-28), 90-tych (29-104), 2018 (218-228) ?

Z góry wielkie dzięki za poświecony czas i wsparcie !

Pozdrowienia,

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #344 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:48:34 »
W przypadku Marvel Knights Punisher zostało wydane tylko 12 zeszytów z serii najpierw przez Mandragorę, a potem w ramach WKKM.

Jeszcze jedno: czy jest na rynku OMNI zbierający zeszyty wydane przez TM-S czyli byłby to tzw. Sezon 2 zawierający zeszyty z lat 80-tych (1-28), 90-tych (29-104) ?
Nie ma omnibusów są epiki, które cały czas wychodzą.

2018 (218-228) ?
To jest po prostu numeracja z Legacy. Dokładnie to jest The Punisher: War Machine Rosenberga.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Luty 2021, 15:15:23 wysłana przez michał81 »