Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 152117 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 13:13:26 »
Mnie osobiście to właśnie tom 6 MAX-a podszedł najbardziej. Miałem tomy 2,3 oraz 6 i tylko ostatni sobie zostawiłem. Dlaczego? Ponieważ Ennis mi nie podszedł, wymęczyłem się czytając historię o mafii z Bałkanów, dodatkowo rysunki Dillona też nie w moim guście. A tom szósty był bardziej podobny do klasycznego Punishera, którego znałem z czasów tm semic. Moim zdaniem historia "Girls in white dresses" Hurwitza  jest bardzo interesująca, rysunki trochę w stylu "Skalpa". Uważam, iż Hurwitz ma tutaj dużo wyższy poziom, niż we wspomnianym przez Ciebie Batmanie. Zresztą, Hurwitz jest autorem tylko wspomnianej wyżej historii, dla mnie mega zabawą było czytanie "Welcome to the Bayou", którą z czystym sercem polecam, tutaj to już czysto semicowski klimat  :)

W takim razie polecam tom 5 Ennisa bo jest w niej historia w podobnym klimacie do "Bayou" i z tym samym rysownikiem. Sam podchodziłem do 6 jak pies do jeża a niepotrzebnie. I chociaż tom jest bardzo nierówny to nie żałuję zakupu. Pierwsza dłuższa historia Hurwitza zaskakująco dobra, ale podobnych przez lata przewinęło się w Punisherze dziesiątki więc cierpi trochę na brak oryginalności. Druga niestety beznadziejna, niesamowity chaos narracyjny i bardzo słabe dialogi. Swierczynski próbował naśladować Ennisa, ale zupełnie mu to nie wychodziło... nie ten kaliber scenarzysty. Za to trzecia czyli wspomniane "Welcome to the Bayou" to istna petarda - połączenie "Drogi bez powrotu" z "Teksańską masakrą piłą mechaniczną". Jak ktoś lubi horrory klasy B to będzie zachwycony. Najzabawniejsze, że rysownicy dostosowali się poziomem do scenarzystów i według mnie najgorzej wypadła kreska Lacombe a najlepiej Parlova i Palo Jefte z ostatniego one-shota, który był taką wisienką na torcie. Szkoda, że Gischler nie pisał całego tomu bo widać, że facet ma potencjał.

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #61 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 23:57:47 »
Najzabawniejsze, że rysownicy dostosowali się poziomem do scenarzystów i według mnie najgorzej wypadła kreska Lacombe a najlepiej Parlova i Palo Jefte z ostatniego one-shota, który był taką wisienką na torcie.
I nie ma tam Dillona, jak w poprzednich ;)

Offline Death

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 09:57:36 »
A jest w tym komiksie o Bayou trochę tych bagien, aligatorów i małego miasteczka na bagnach? Bo to jeden z moich ulubionych klimatów. Pasażerowie wiatru II, podróżowanie nocą po bagnach w Red Dead Redemption II, książki Marka Twaina - to rzeczy, które kocham. Mam pierwsze pięć tomów Punisher Max, to bym dokupił ten szósty. :)

JanT

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 10:04:12 »
Jest :)

Midar

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 14:13:25 »
A jest w tym komiksie o Bayou trochę tych bagien, aligatorów i małego miasteczka na bagnach? Bo to jeden z moich ulubionych klimatów. Pasażerowie wiatru II, podróżowanie nocą po bagnach w Red Dead Redemption II, książki Marka Twaina - to rzeczy, które kocham. Mam pierwsze pięć tomów Punisher Max, to bym dokupił ten szósty. :)
Jest dużo klimatów bagiennych. Podchodziłem do szóstki, jak do jeża, a teraz uważam ten tom za jeden z najlepszych.

Offline kosmoski

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 15:36:02 »
A jest w tym komiksie o Bayou trochę tych bagien, aligatorów i małego miasteczka na bagnach? Bo to jeden z moich ulubionych klimatów. Pasażerowie wiatru II, podróżowanie nocą po bagnach w Red Dead Redemption II, książki Marka Twaina - to rzeczy, które kocham.

Tylko wiedz, że te bagna to raczej klimat Drogi bez powrotu albo Teksańskiej masakry piła mechaniczną ;)

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 01:51:41 »
Gdyby "Bayou" wyszło oddzielnie brałbym bez zastanowienia, a tak szkoda miejsca na półce wraz z pozostałymi zapychaczami. A jeśli już ktoś chce iść w zaparte i skompletować całą serię kupując tom 6, to i tak tego nie zrobi, bo nie zamieścili tam ostatniego numeru, czego w ogóle nie potrafię zrozumieć.


Offline Odyn

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 07:35:10 »
Powiedzcie mi, czy tom 7, który ukaże się w listopadzie to ten https://www.marvel.com/comics/collection/65944/punisher_max_the_complete_collection_vol_7_trade_paperback ? Czy my raczej takiego obszernego wydania nie dostaniemy?
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

JanT

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 07:55:40 »
Siódmy tom to składak Egmontu.

Zawartość:

Born
The Punisher MAX presents Barracuda
From First to Last (The Tyger, The Cell, The End)
Platoon

Jak nie będzie jeszcze składaka z resztą nie Ennisa to może Aaron będzie następny.

Offline Odyn

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 08:06:27 »
Siódmy tom to składak Egmontu.

Zawartość:

Born
The Punisher MAX presents Barracuda
From First to Last (The Tyger, The Cell, The End)
Platoon

Jak nie będzie jeszcze składaka z resztą nie Ennisa to może Aaron będzie następny.
Myślałem, że od Ennisa już nic nie dostaniemy.. A tu miłe zaskoczenie. Szkoda, że nie wydali tego jako 6 tom. Waham się nad tym Hurwitzem. Niby Punishera mało u nas na rynku, więc pewnie warto, z drugiej strony poziom niższy niż w ennisowskiej sadze
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline bibliotekarz

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 11:15:58 »
Krótkie pytanko: czy (i gdzie) ukazały się po polsku te dwie historie?
- The Slavers
- Circle of blood
Batman returns
his books to the library

Offline Arne

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 11:52:12 »
The slavers nie kojarze. Chyba ze chodzi o historie " niewolnice", to w jednym z tomow "Punisher Max". Po powrocie z pracy moge sprawdzic w ktorym. "Circle of blood" ukazal sie w Polsce 3 razy: w "Essential Punisher" wydawnictwa Mandragora (wersja czarno-biala), w Ramach Wielkiej Kolekcji Komiksow Marvela jako "Punisher:Krag krwi" oraz w ramach kolekcji Superbohaterowie Marvela" w tomie o Punisherze.

Offline Arne

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #72 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 12:07:11 »
Tak jak myslalem, "The Slavers" ukazalo sie w Punisher Max #25-30, czyli powinno znajdowac sie w 3 tomie polskiej edycji "Punisher Max".

Offline bibliotekarz

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #73 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 16:46:52 »
Oki, dzięki wielkie!  :D
Batman returns
his books to the library

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #74 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 22:27:22 »
Siódmy tom to składak Egmontu.

Zawartość:

Born
The Punisher MAX presents Barracuda
From First to Last (The Tyger, The Cell, The End)
Platoon
W pytę - kolejna pozycja obowiązkowa - nie wiadomo czy cieszyć się czy płakać ::)