Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 152055 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #555 dnia: Pt, 28 Październik 2022, 23:51:43 »
U mnie Epic już przeczytany (może się zbiorę, żeby wrzucić szerszą opinię), ale tak abstrahując od zawartości to w sumie średnio się prezentuje koło reszty Punisherów. Pewnie jak wyjdą kolejne tomy, to będzie wyglądać lepiej, ale na teraz w ogóle nie pasuje. Poza tym wybór niebieskich napisów na grzbiet trochę nietrafiony. Na zdjęciu to mniej widać, ale jak patrzę na regał, widzę tylko czerwone logo Marvela i czarną plamę pod spodem, nie idzie się rozczytać, co tam jest napisane.


Offline amsterdream

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #556 dnia: So, 29 Październik 2022, 07:28:27 »
Postaw koło innych epicow, będzie lepiej pasować. No i gdzie Marvel Knights 3?

Offline Teli

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #557 dnia: So, 29 Październik 2022, 09:57:20 »
Nie martw się za rok będzie wyglądał o wiele lepiej. Będą dwa (może nawet trzy). A jak za kilka lat wydadzą jeszcze z 5-6 tomów problem zniknie zupełnie bo będą same epiki na półce :)
Troszkę cierpliwości.

Offline Maragast

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #558 dnia: So, 29 Październik 2022, 11:42:38 »
U mnie Epic już przeczytany (może się zbiorę, żeby wrzucić szerszą opinię), ale tak abstrahując od zawartości to w sumie średnio się prezentuje koło reszty Punisherów. Pewnie jak wyjdą kolejne tomy, to będzie wyglądać lepiej, ale na teraz w ogóle nie pasuje. Poza tym wybór niebieskich napisów na grzbiet trochę nietrafiony. Na zdjęciu to mniej widać, ale jak patrzę na regał, widzę tylko czerwone logo Marvela i czarną plamę pod spodem, nie idzie się rozczytać, co tam jest napisane.



Na jednej półce ustaw Marvel Knights i wszystkie tomy Maxa, a na drugiej półce obok Esential i Epici - będzie o niebo lepiej wyglądało ;)

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #559 dnia: So, 29 Październik 2022, 16:28:34 »
No i gdzie Marvel Knights 3?
W planach, ale dopiero co nadrobiłem drugi tom i szczerze nie jestem jakoś szczególnie nastawiony na kontynuację.

Offline Sebo

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #560 dnia: So, 29 Październik 2022, 19:42:41 »
Patrząc na to zdjęcie rozumiem, że te wszystkie Punishery nie są pozycjami z tzw. " gòrnej pòłki” ;)

Offline Bazyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #561 dnia: So, 29 Październik 2022, 20:30:43 »
Postaw koło innych epicow, będzie lepiej pasować. No i gdzie Marvel Knights 3?

No i po co Marvel Knights 1 jak jedyne słuszne wydanie to to z Mandragory? :)

Pytanie. Jak przetłumaczono w wydaniu Egmontu scenę z Metro-Dżitsu? Bo w WKKM było coś z Kung Fu.

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #562 dnia: So, 29 Październik 2022, 20:47:09 »
No i po co Marvel Knights 1 jak jedyne słuszne wydanie to to z Mandragory? :)
Przed premierą MK od Egmontu Mandragorę sprzedałem za więcej niż dałem za ten pierwszy tom :)

Cytuj
Pytanie. Jak przetłumaczono w wydaniu Egmontu scenę z Metro-Dżitsu? Bo w WKKM było coś z Kung Fu.
Który to fragment?

Offline Bazyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #563 dnia: So, 29 Październik 2022, 20:55:08 »
W 2 czy 3 zeszycie Gnucci wynajmują 3 zabójców, których Frank szybko załatwia. Jednego wpycha pod metro na peronie i w wydaniu Mandragory ramka w kadrze głosi "Metro dżitsu".

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #564 dnia: So, 29 Październik 2022, 21:16:59 »
Znalazłem, zeszyt #2. W oryginale było "splat-fu", w Egmoncie przełożyli na "plask-fu".


Offline Bazyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #565 dnia: So, 29 Październik 2022, 21:34:55 »
@UP
Dziękuję bardzo za tą cenną dla mnie informację. Podstawowe pytanie - kto to do cholery tłumaczył? Bo nie mam pod ręką 1 tomu a w drugim i trzecim widzę nazwisko Marka Starosty? To on? Kurczę - a ja mu 5 lat temu na WTK gorąco dziękowałem za przetłumaczenie Kapitana Brytanii. ;)

Dlatego ja swojej Mandragory nigdy nie sprzedam. Pieniądze, pieniędzmi, ale pierwsze tłumaczenie było NAJLEPSZE.

ukaszm84

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #566 dnia: So, 29 Październik 2022, 21:59:52 »
A co jest takiego zajebistego w metrodżitsu czego nie ma w plask-fu? Oba określenia brzmią równie głupio jak angielski oryginał.

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #567 dnia: So, 29 Październik 2022, 22:19:30 »
No to raczej inwencja własna Mandragory, bo tłumaczenie Egmontu jest dobre.

Offline Bazyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #568 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 06:03:27 »
bo tłumaczenie Egmontu jest dobre.

Pod warunkiem, że tłumaczem jest Marek Wojnarowski. :)

Miałeś wersję Mandragory @Eguaroc, powinieneś przez porównanie sam stwierdzić która lepsza dla ciebie. Ja kiedyś miałem plan by wymienić swoją Mandragorę na WKKM. Ale panie - jak przejrzałem w Empiku drugie tłumaczenie, to mnie od niego odrzuciło. "To porządny komiks proszę pani" i nie powinno być zmian na dzielni. :)

Ale znowu - przez złe pojmowanie praw autorskich, wszystkie dymki zmieniane są na siłę. Zatem kolejne wersje tego tekstu się różnią, ze szkodą dla humoru zawartego w komiksie moim zdaniem.

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #569 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 09:22:50 »
Która wersja komu się bardziej podoba to inna kwestia, natomiast w tej Egmontu nie ma niczego złego.

splat - plaśnięcie, więc po polsku jest plask-fu