Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 152453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #360 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 01:43:03 »
 Żeby było jeszcze czego wypatrywać - bo było już to wydane w Polsce i to kilkukrotnie i za każdym razem zastanawiam się skąd to parcie na to powielanie, zamiast wydać coś, czego jeszcze nie było, mimo tylu propozycji użytkowników forum.
Mocno liczyłem na tego Sovieta (równiez z powodu J.Burrowsa, którego polubiłem po Providence), skoro już polecieli tym MAX'em, ale jak zwykle się zawiodłem. Kicha, no i niekonsekwencja w zmianie marki imprintu.
 No i duży błąd Egmontu, że #75 Max'a dali dopiero teraz, w osobnym tomie, a nie zaraz po #74.

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #361 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 01:58:38 »
Po pierwsze w porządnym wydaniu tego jeszcze u nas nie było, bo rozpadająca się kolekcjonerka od Mandry zbierana z pozszywanych ze sobą zeszytów taka nie była. Po drugie - wydano u nas 12 zeszytów, zostało do wydania 37 + 6-zeszytowa miniseria + "Punisher Kills the Marvel Universe" - faktycznie nic nowego...

Co do "Soviet" - skoro Ennis zapowiedział, że napisze jeszcze jedną miniserię "Get Fury", to po co wydawać to teraz, skoro możemy poczekać te 3-4 tomy Knights i wydać obie w jednym tomie, tak jak wszystkie inne z Maxa?

Zeszytu #75 nie było zawartego również w oryginalnej edycji zbiorczej, na której się oparli.
https://www.marvel.com/comics/collection/41280/punisher_max_vol_6_hardcover
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Maj 2021, 02:20:03 wysłana przez Eguaroc »

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #362 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 02:39:10 »
Po pierwsze w porządnym wydaniu tego jeszcze u nas nie było, bo rozpadająca się kolekcjonerka od Mandry zbierana z pozszywanych ze sobą zeszytów taka nie była. Po drugie - wydano u nas 12 zeszytów, zostało do wydania 37 + 6-zeszytowa miniseria + "Punisher Kills the Marvel Universe" - faktycznie nic nowego...
Ktoś tu chyba przegapił WKKM, a to co było dalej - ja tego już nie strawiłem, wolę Puniego już bardziej na poważnie i bez Dillona.
Co do "Soviet" - skoro Ennis zapowiedział, że napisze jeszcze jedną miniserię "Get Fury", to po co wydawać to teraz, skoro możemy poczekać te 3-4 tomy Knights i wydać obie w jednym tomie, tak jak wszystkie inne z Maxa?
Raczej 3-4 lata - jak dobrze pójdzie :'(
Zeszytu #75 nie było zawartego również w oryginalnej edycji zbiorczej, na której się oparli.
https://www.marvel.com/comics/collection/41280/punisher_max_vol_6_hardcover
Wymówki, a poważnie błąd edycji zbiorczej w takim razie.

Offline Chmielu

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #363 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 07:54:53 »
Ja stronię od polskich wydań, ale duży plus dla Egmontu za tą zbiorczą 10. Zrobili to lepiej niż Amerykanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wydali "Soviet" i "Get Fury" równolegle z "Marvel Knights Punisher" (które jak najbardziej zasługuje na polskie wydanie - bo jest tam kilka niesamowitych perełek). Poza tym nie wiadomo czy "Get Fury" się ukaże, bo Parlov miał udar. No i nie zapominajcie o "Fury" Ennisa i Parlova, w którym też pojawia się Frank Castle ;) .
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #364 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 12:16:43 »
Ktoś tu chyba przegapił WKKM, a to co było dalej - ja tego już nie strawiłem, wolę Puniego już bardziej na poważnie i bez Dillona.Raczej 3-4 lata - jak dobrze pójdzie :'(Wymówki, a poważnie błąd edycji zbiorczej w takim razie.
OK, ale nie pisałeś nic o jakości tych komiksów, tylko o tym, że to będzie powtórka, co nie jest prawdą. Co do WKKM, to dopiero co były płacze na forum, że kolekcje blokują wydanie reszty runów, a kiedy Egmont jednak tak robi, jest znowu niezadowolenie, że powtarza po kolekcji... Dla mnie nie jest wyborem ani stara Mandragora ani WKKM, choć jak już miałbym wybierać, wziąłbym Mandragorę - mimo to ich wydania bez żalu się pozbyłem i z chęcią wymienię na normalną edycję Egmontu.

Offline Midar

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #365 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 22:39:20 »
Przecież to jest jedna z najlepiej wydanych przez Egmont serii. Nie rozumiem utyskiwań a’la Bazyl, że Egmont wydaje coś, co już było (w tym, oczywiście w kolekcji).

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #366 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 23:02:15 »
 Chodziło mi głównie o powtórkę "Welcome back, Frank", (Punisher vol.5 #1-12) która będzie wydana w Polsce po raz trzeci, co jest prawdą, bo chyba taka będzie zawartość 1-szego HC. W WKKM było wydane to w dwóch tomach w jakości wiadomej i chyba zdecydowanie lepszej od zeszytówek Mandragory.
 O ile vol 5 jeszcze ujdzie jako ennisowsko-dillonowski wybryk, to vol.6 jest już zdecydowanie zbędne w mojej opinii, bo po prostu takiej wizji Punishera nie przyswajam.
 

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #367 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 00:51:14 »
Przecież to jest jedna z najlepiej wydanych przez Egmont serii.
Osobiście przerzuciłbym #75 do tomu szóstego, a "Force of Nature" i "Little Black Book" do dziesiątego i dla mnie byłoby perfekt. Ale generalnie to ma to marginalne znaczenie i w niczym nie przeszkadza taka kolejność, jaka finalnie wyszła, a trzeba pamiętać, że początkowo miało być tylko pięć tomów, więc pewnie pewne rzeczy dogrywali na bieżąco.

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #368 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 02:16:49 »
Przecież to jest jedna z najlepiej wydanych przez Egmont serii. Nie rozumiem utyskiwań a’la Bazyl, że Egmont wydaje coś, co już było (w tym, oczywiście w kolekcji).
Co do jakości wydania Egmontu nikt tu nie utyskuje, co najwyżej do doboru materiałów przez nich wydawanych, akurat jeśli chodzi o tą pozycje. Sam wolałbym mieć to w jednym tomie, niestety WKKM było pierwsze, a w zamiany wydań lub dublowanie bawić się nie lubię, więc ich strata, mam nadzieję, że tylko w mojej osobie.
 Akurat Punisher z Marvel Knigts nie kandyduje u mnie do miejsce na półce i po prostu wolałbym mieć do czynienia z czymś innym.

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #369 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 06:02:19 »
Chodziło mi głównie o powtórkę "Welcome back, Frank", (Punisher vol.5 #1-12) która będzie wydana w Polsce po raz trzeci, co jest prawdą, bo chyba taka będzie zawartość 1-szego HC.
Pokaż mi gdzie można kupić poza rynkiem wtórnym wydanie "Welcome back, Frank" w wydaniu polskim. W nowym wydaniu będzie też dodatkowo 5 nowych zeszytów. Wydanie ma sens, ponieważ wracają później wątki z tej pierwszej historii w późniejszych zeszytach. Odpowiem ci też to co usłyszałem kiedyś kiedy sam smęciłem o wznowieniach w WKKM. Są osoby, które dopiero teraz wchodzą w świat komiksu, a poprzednie wydanie było 9 lat temu. To jest szmat czasu.

Offline Piterrini

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #370 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 11:11:27 »
(...)w zamiany wydań lub dublowanie bawić się nie lubię(...)
Dobrze Cię rozumiem, przy pierwszych dublach po starcie WKKM jakie się pojawiały (czy po Semicu, czy po WKKM, czy po starszych Egmontach itp.) zdarzyło mi się pozbyć starego wydania jeszcze przed nabyciem nowego. Później dubli więcej to też ciężej nadążyć i zanim się pozbyłem to jeszcze ładnie porównałem wydania. No i w pewnym momencie różnego rodzaju wznowień pojawiało się tyle, że specjalnie nie dążę do ich nabycia, zwłaszcza po "przejściach" z Lobo czy Batman/Dredd, gdzie stare wydania fragmentami są lepiej "zrobione" niż nowe. Przykładowo DD4 Millera po tym co widziałem na foto odrzuciłem całkowicie z listy zakupowej...

Jeśli chodzi o Punishera, to miałem zeszyty Borna z Mandragory, przy porównaniu było niemalże identycznie z jakością druku itp. tej historii w jednym z tomów MAXa, tyle że "wymiana" to był "no brainer", gdzie w ww. tomie jeszcze kilka innych Punisherów jest :D Z MK też raczej zamienię, chociaż priorytetem zakupowym będą kolejne tomy, gdzie materiału premierowego będzie więcej niż 5 zeszytów ;) No nic, niezbyt mnie obchodzi to, że grzbiet obecnie posiadanego wydania jest pstrokaty, bo innych znaczących minusów poligraficzno-edytorskich przy porównywaniu WKKM (i podobnych) do Egmontu czy Muchy sobie nie przypominam.

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #371 dnia: Pn, 31 Maj 2021, 01:34:39 »
Pokaż mi gdzie można kupić poza rynkiem wtórnym wydanie "Welcome back, Frank" w wydaniu polskim. W nowym wydaniu będzie też dodatkowo 5 nowych zeszytów. Wydanie ma sens, ponieważ wracają później wątki z tej pierwszej historii w późniejszych zeszytach. Odpowiem ci też to co usłyszałem kiedyś kiedy sam smęciłem o wznowieniach w WKKM. Są osoby, które dopiero teraz wchodzą w świat komiksu, a poprzednie wydanie było 9 lat temu. To jest szmat czasu.

 Właśnie uświadomiłeś mi jak te 9 lat (8 od 2-ki ;)) szybko zleciało, nawet nie wziąłem tego pod uwagę, że to już tyle. Serio, to nie mam nic do wznowień, mam tylko to dziwne wrażenie, że cały czas wydawane jest to samo i nie tego spodziewałem się po tej serii. Pomimo Dillona akurat ten komiks szanuję i też uważam za godny wznowienia, jako że jego wątki posłużyły do nakręcenia filmu i stworzenia znakomitej gry na PC swojego czasu, nie mówiąc już o przywróceniu Punishera do łask po scenariuszowej klapie. Nieprzekonany jestem natomiast do kontynuacji tego dzieła i zamiast tego wolałbym ujrzeć w końcu jakieś świeższe runy.
A co do osób wchodzących obecnie w świat komiksu, myślę, że mają dzisiaj ogromny wybór i niekoniecznie czekają na wydania, w które bez problemu (jeśli czują już taką potrzebę) mogą zaopatrzyć się na rynku wtórnym ;)

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #372 dnia: Pn, 31 Maj 2021, 09:07:59 »
Serio, to nie mam nic do wznowień, mam tylko to dziwne wrażenie, że cały czas wydawane jest to samo i nie tego spodziewałem się po tej serii.
Są inne rzeczy do wznowienia 4 tomy Punisher Epic Collection (+1 w zapowiedziach) oraz 1 tom The Punisher War Journal by Carl Potts and Jim Lee, czyli to co wyszło za czasów Tm-Semic. Tylko czy wtedy nie będzie narzekania, że wznawiane są te rzeczy, bo to już było? Co prawda po Marvel Knights wydaje to się najbardziej rozsądnym kierunek do wydawania kolejnej serii Punishera. Może dobra sprzedaż Amazing Spider-man przekona Egmont do sięgnięcia po ten materiał, ale w temacie Spider-man była już dyskusja, dlaczego takie tomy mogą się nie sprzedać zbyt dobrze.

Nieprzekonany jestem natomiast do kontynuacji tego dzieła i zamiast tego wolałbym ujrzeć w końcu jakieś świeższe runy.
A ja jestem przekonany, że kontynuacja sprzeda się dobrze. Ennis dobrze się u nas sprzedaje. Punisher też się dobrze sprzedaje. To był najbardziej przewidywalne i rozsądne posunięcie Egmontu. Tym bardziej, że dwa tom to cały nowy materiał, który nie był do tej pory publikowany = świeży run.

Co do innych runów. Run Matta Fractiona jest średni. Ricka Remendera wg mnie całkiem niezły, ale chyba czytelnicy nie byliby w stanie przełknąć tego z Punisherem robił scenarzysta.
Natomiast od runu Grega Rucki, który jest świetny (choć nie do końca skupia się na Franku) jest pewien restart/reboot postaci, bo Punisher nie jest już tutaj weteranem wojny wietnamskiej. Punisher Edmondsona jest dobry, ale Cloonan (którego fragment był w kolekcji) jest już taki sobie. I na koniec zostaje jeszcze run Rosenberga, który wg mnie jest swoistą sinusoidą. Powiem ci, że całościowo te runy przy tak opasłych tomach Egmont mógłby zmieścić w ~10 tomach (od Fractiona do Rosenberga). One są bardzo krótkie. Patrząc jak wydawali Punisher MAX to jest to plan na kolejne 5 lat. Obecnie Punisher nie ma w USA regularniej serii (i patrząc, że jest na cenzurowanym, prędko nie dostanie), więc nie muszą gonić.


A co do osób wchodzących obecnie w świat komiksu, myślę, że mają dzisiaj ogromny wybór i niekoniecznie czekają na wydania, w które bez problemu (jeśli czują już taką potrzebę) mogą zaopatrzyć się na rynku wtórnym ;)
Podobna sytuacja była z wznowieniem Kingdom Come. Komiks był dostępny na rynku wtórnym, a jednak były osoby, które "darły mordę" w każdy poście o wznowienie
Spoiler: PokażUkryj
dobra, była to konkretnie jedna osoba.
Zresztą patrzyłeś na ceny na rynku wtórnym? To są ceny w granicach 70-120 zł za tom. Nie twierdze, że taniej się nie trafi np. za 40, ale finalnie komplet wychodzi drożej niż zapowiedziane wznowienie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 31 Maj 2021, 09:16:53 wysłana przez michał81 »

sum41

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #373 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 23:27:30 »
Hey było lub bedzie to u nas?


Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #374 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 23:50:00 »
Hey było lub bedzie to u nas?


Nie było i nie ma w obecnej chwili w zapowiedziach.