Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 152027 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #240 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 22:29:22 »
Oczywiscie, ze jest. Dokladnie tak jak napisal murazor. Pierwszy volumin, pisany glownie przez Ennisa to zeszyty 1-75. Ten pisany przez Aarona to volumin 2. Zapewne kolega Jigsaw zarzucajacy mi psanie bzdur wie lepiej, ale nie zamierzam z tym polemizowac.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #241 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 22:34:58 »
Pierwsza seria skończyła się po 65 numerach (Ennis). Później tytuł przemianowano na The Punisher: Frank Castle (MAX), po tym było PunisherMax Aarona. A co z Platoon i Soviet?
Tak jak podaje wiki (może niedokładnie) to jednak serie (miniserie i one-shooty), które obejmuje imprint MAX Comics.

Offline donT

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #242 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 22:43:51 »
Pierwsza seria skończyła się po 65 numerach (Ennis).
Nie skonczyla sie, tylko zmienila nazwe. Skonczyla sie na 75 numerze. Mini serie one shoty to jak nazwa wskazuje - mini serie i one shoty, nie bedace czescia regularnych serii lub majace luzne nawiazania. Nadal nie masz pojecia o czym piszesz, a do tego zarzucasz innym pisanie bzdur. Tyle ode mnie. Pozdrawiam.

Prosze moderatora o przeniesienie tej "dyskusji" do stosownego watku.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Lipiec 2020, 22:47:35 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #243 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 23:20:09 »
Zasadniczo to o czym dyskutujecie to jest vol. 7 (Punisher #1-65), potem przemianowane na Punisher: Frank Castle MAX (#66-75). Ta seria wydawana była pod szyldem Marvel MAX, stąd dla uproszczenia wzięło się Punisher MAX.
Natomiast PunisherMAX Aarona to jest nie żadne vol. 2 tylko po prostu seria PunisherMAX.
Do serii MAX zaliczają się jeszcze mini serie: "Punisher: Born", "Punisher: The Platoon", "Untold Tales of Punisher MAX", "Punisher Presents Barracuda", "Punisher: Soviet" oraz one-shoty Punisher: The Tyger; Punisher: The Cell; Punisher: The End,  Punisher MAX X-Mas Special #1; Punisher: Naked Kill; Punisher: Get Castle; Punisher: Butterfly; Punisher: Happy Ending; Punisher: Hot Rods of Death; Punisher: Tiny Ugly World'.
Wszystkie one mają znaczek MAX, na okładce.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Lipiec 2020, 23:38:21 wysłana przez michał81 »

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #244 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 23:50:33 »
Nadal nie masz pojecia o czym piszesz, a do tego zarzucasz innym pisanie bzdur. Tyle ode mnie. Pozdrawiam.

Prosze moderatora o przeniesienie tej "dyskusji" do stosownego watku.
A co wstydzisz się swoich bzdur?? Nie obrażaj się, po prostu chciałem Ci zwrócić uwagę, że nie ma czegoś takiego jak P.Max vol 1 i 2.
Zasadniczo to o czym dyskutujecie to jest vol. 7 (Punisher #1-65), potem przemianowane na Punisher: Frank Castle MAX (#66-75). Ta seria wydawana była pod szyldem Marvel MAX, stąd dla uproszczenia wzięło się Punisher MAX.
Punisher vol.7 dotyczy regularnej serii. Seria MAX jest oddzielną serią dla dorosłego czytelnika i w końcu w zamyśle niezwiązaną z całym Universum.

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #245 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 00:03:45 »
Punisher vol.7 dotyczy regularnej serii. Seria MAX jest oddzielną serią dla dorosłego czytelnika i w końcu w zamyśle niezwiązaną z całym Universum.
Oryginalne zeszyty vol.7 nie były nazywane jako Punisher MAX. To później przyszło w zbiorczych. A jak mi nie wierzysz to sprawdź sobie tutaj
https://www.comixology.com/The-Punisher-2004-2009/comics-series/1576?ref=c2VhcmNoL2luZGV4L2Rlc2t0b3Avc2xpZGVyTGlzdC9zZXJpZXNTbGlkZXI
to jest właśnie vol. 7, nigdzie nie masz napisane że to jest Punisher MAX.

A to jest PunisherMAX:
https://www.comixology.com/PunisherMax-2009-2012/comics-series/3522?ref=c2VhcmNoL2luZGV4L2Rlc2t0b3Avc2xpZGVyTGlzdC90b3BSZXN1bHRzU2xpZGVy

To są nadal dwie różne serię, nie żadne vol. 1 i vol. 2.

« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Lipiec 2020, 00:07:22 wysłana przez michał81 »

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #246 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 01:35:56 »
Oryginalne zeszyty vol.7 nie były nazywane jako Punisher MAX. To później przyszło w zbiorczych. A jak mi nie wierzysz to sprawdź sobie tutaj
https://www.comixology.com/The-Punisher-2004-2009/comics-series/1576?ref=c2VhcmNoL2luZGV4L2Rlc2t0b3Avc2xpZGVyTGlzdC9zZXJpZXNTbGlkZXI
to jest właśnie vol. 7, nigdzie nie masz napisane że to jest Punisher MAX.
To jest właśnie Punisher z serii MAX, a nie Punisher vol.7 (z serii MARVEL...)
A to jest PunisherMAX:
https://www.comixology.com/PunisherMax-2009-2012/comics-series/3522?ref=c2VhcmNoL2luZGV4L2Rlc2t0b3Avc2xpZGVyTGlzdC90b3BSZXN1bHRzU2xpZGVy
Tak. To jest Punisher Max z serii MAX.
To są nadal dwie różne serię, nie żadne vol. 1 i vol. 2.
To właśnie próbowałem udowodnić koledze donT i Murazor
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Lipiec 2020, 01:41:00 wysłana przez Jigsaw »

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #247 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 05:54:33 »
To jest właśnie Punisher z serii MAX,  a nie Punisher vol.7 (z serii MARVEL...)
Tak i nie. Komiksy z serii MAX to też jest MARVEL, jak np. Alias. Opis MAX mówił tylko o tym, że jest to dla starszego czytelnika. Zresztą część wydarzeń z serii Ennisa niektórzy scenarzyści traktują jako kanoniczną. Wg mnie na początku w założeniach to było vol. 7, a później przez pryzmat tego co w nim wyszło oraz że było pod szyldem MAX, zaczęto to traktować jako oddzielny "byt" i to widać właśnie w zbiorczych, gdzie jest już w tytule jako Punisher MAX. Wcześniej było tylko w tytule Punisher.
W takiej sytuacji komiksy z Marvel Knights też wg ciebie nie są "z serii MARVEL..."? Jednak są.
Punisher vol.7 = Punisher z serii MAX tak to trzeba rozumieć, (całościowo całe vol.7 to właśnie seria z MAX)

Jeszcze jeden cytat. Główne serie z Punisherem
Cytuj
The Punisher, vol. 1 was a five-issue comic book limited series (January to May 1986). It was written by Steven Grant, with art by Mike Zeck and Mike Vosburg.
The Punisher, vol. 2 was the first ongoing series featuring the character. It ran for 104 issues (July 1987 – July 1995) with seven annuals (1988 – 1994).
The Punisher War Journal, vol. 1 was a spin-off series which ran for 80 issues (November 1988 – July 1995). It was noted for featuring early art by Jim Lee.
The Punisher War Zone, vol. 1 was the second spin-off series for the character. The series ran for 41 issues (March 1992 – July 1995), and included two annuals (1993 – 1994).
The Punisher, vol. 3 was an ongoing series under the Marvel Edge imprint which ran for 18 issues (November 1995 – April 1997). All issues were written by John Ostrander.
The Punisher, vol. 4 was a four-issue limited series under the Marvel Knights imprint (November 1998 – February 1999). Also known as The Punisher: Purgatory, it was written by Christopher Golden and Tom Sniegoski, with art by Bernie Wrightson.
The Punisher, vol. 5 was a twelve-issue limited series under the Marvel Knights imprint (April 2000 – March 2001). It was written by Garth Ennis, with art by Steve Dillon.
The Punisher, vol. 6 was an ongoing series under the Marvel Knights imprint which ran for 37 issues (August 2001 – February 2004). Garth Ennis wrote all but six issues.
The Punisher, vol. 7 was an ongoing series created by Garth Ennis under the MAX imprint which ran for 75 issues (March 2004 – October 2009) with one annual (2007). Though often referred to as The Punisher MAX, it was initially published as The Punisher, and changed to The Punisher: Frank Castle MAX with issue #66.
Punisher War Journal, vol. 2 was an ongoing series written by Matt Fraction which ran for 26 issues (January 2007 – January 2009) with one annual (2009).
The Punisher War Zone, vol. 2 was a six-issue limited series under the Marvel Knights imprint (February to March 2009). It was written by Garth Ennis, with art by Steve Dillon.
The Punisher, vol. 8 was an ongoing series written by Rick Remender, which ran for 21 issues (March 2009 – November 2010) with one annual (2009). The series was retitled Franken-Castle with issue #17.
PunisherMAX was an ongoing series under the MAX imprint which ran for 22 issues (January 2010 – February 2012). It was written by Jason Aaron, with art by Steve Dillon.
The Punisher, vol. 9 was an ongoing series which ran for 16 issues (August 2011 – September 2012). It was written by Greg Rucka, with art by Marco Checchetto.
The Punisher: War Zone, vol. 3 was a five-issue limited series beginning in October 2012 and ending February 2013. It was written by Greg Rucka, with art by Carmine di Giandomenico.
The Punisher, vol. 10 was an ongoing series which ran for 20 issues (February 2014 – July 2015). It was written by Nathan Edmondson, with art by Mitch Gerads.
The Punisher, vol. 11 was an ongoing series which ran for 17 issues (May 2016 – October 2017) with one annual (2016). It was written by Becky Cloonan, with art by Steve Dillon and Matt Horak.
The Punisher, vol. 12 was an ongoing series which ran for 11 issues from Marvel's Legacy event starting at issue 218. (November 2017 – July 2018). It was written by Matthew Rosenberg, with art by Guiu Vilanova.
The Punisher, vol. 13 was an ongoing series which ran for 16 issues (August 2018 – October 2019) with one annual (2019). It was written by Matthew Rosenberg, with art by Szymon Kundranski.
Problem jest, że Marvel sam nie wie które i ile vol. jest wliczane w całość serii Punisher co pokazał przy Marvel's Legacy, gdzie i tak vol. 7, czyli Punisher z serii MAX się nie zalicza do całej numeracji startującego vol. 12, które ma kontynuować vol. 1.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Lipiec 2020, 07:11:07 wysłana przez michał81 »

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #248 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 00:13:24 »
Problem jest, że Marvel sam nie wie które i ile vol. jest wliczane w całość serii Punisher co pokazał przy Marvel's Legacy, gdzie i tak vol. 7, czyli Punisher z serii MAX się nie zalicza do całej numeracji startującego vol. 12, które ma kontynuować vol. 1.
Czyli w efekcie końcowym Punisher vol.7 to nie Punisher MAX i to co twierdziłem od początku. Wikipedia i tak podaje błędnie kolejność poszczególnych woluminów - fakt, że wpływ na to miało oddzielenie serii MAX od dotychczasowych serii i kontynowanie numeracji o której wspomniałeś powołując tym samym oddzielną serię.
Może niedługo to poprawią ;)

Offline adamarluk

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #249 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 02:01:31 »
hmmm.... myślę, że każdy z Was ma rację. I co teraz ???

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #250 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 12:42:07 »
Wynika z tego, że pomimo niesłusznie zarzuconej niekonsekwencji wydawniczej Egmontu, nie spodziewajmy się niczego innego, jak historii z MAX'a, która jest definitywnie określona.

Offline Bazyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #251 dnia: Cz, 23 Lipiec 2020, 20:02:43 »
Przeczytałem jeszcze raz Puerto Dulce. Tak po namyśle awansuje w mojej hierarchii moich ulubionych komiksów z Punisherem. Duet Dixon i John Buscema sprawdza się tutaj równie dobrze jak w Conanie. My dostaliśmy wersję bez kolorów, ale to aż tak wiele mu nie ujmuje. Rysunki są naprawdę ujmujące, a humor w tekstach świetny. Polecam.


Offline Shinue

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #252 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 13:19:49 »
Czy Punisher Born wchodzi lub jest szansa, że wejdzie w skład cyklu wydawanego obecnie przez Egmont?

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #253 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 13:25:07 »
Czy Punisher Born wchodzi lub jest szansa, że wejdzie w skład cyklu wydawanego obecnie przez Egmont?
Jest zawarty w tomie 7 Punisher MAX.

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #254 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 16:24:28 »
Zasadniczo nie byłem przekonany, czy umieszczać to w tym wątku, ale chyba tworzenie nowego dla tej serii mija się z celem, a generalnie rozgrywa się to w tym samym świecie, który Egmont prezentuje teraz w komiksach o Punisherze, a w których Fury zalicza też kilka występów, więc na upartego można to uznać jako taki spin-off.




Z racji opóźnienia nowego Punishera, zdecydowałem się sięgnąć po coś bliskiego tematycznie. Miniseria "Fury" powstała w 2001 roku i została wydana pod szyldem Max Comics. Autorem scenariusza jest Garth Ennis, a za warstwę rysunkową odpowiada Darrick Robertson, czyli duet, który dwa lat później stworzył "Punisher: Born", czym zapoczątkował nową interpretację przygód Franka Castle'a. Ennis później dwukrotnie powracał do postaci Fury'ego, czego efektem były kolejne miniserie: "Fury: Peacemaker" z 2006 roku i "Fury: My War Gone By" z 2012. Akcja wszystkich trzech rozgrywa się w tym samym świecie, co "Punisher Max". W Polsce ukazała się tylko pierwsza za sprawą wydawnictwa Mandragora, które wypuściło ją na rynek w formie sześciu zeszytów, które następnie zebrano w formie wydania kolekcjonerskiego w twardej oprawie.

To już będzie jakieś 15 lat odkąd nabyłem wspomnianą edycję kolekcjonerską i ostatni raz miałem kontakt z tym tytułem. Powtórka nie przyniosła mi wielu zaskoczeń i generalnie całość jest właśnie taką, jaką ją zapamiętałem. Dostajemy tutaj kilka typowych dla Ennisa motywów wojennych, obowiązkową porcję brutalności i odrażających postaci (znalazło się chyba nawet małe nawiązanie do "Kaznodziei"), a wszystko oczywiście podlane krwią i wulgaryzmami. Scenarzysta nie wspiął się tutaj na wyżyny swojego talentu i nie jest to na pewno ten poziom, co w Punisherze, ale to nadal całkiem solidna pozycja. "Fury" wydaje się trochę bardziej kiczowaty, ale mimo to całkiem nieźle koresponduje z tym, co dostaliśmy później w Punisherze. Generalnie lektura była całkiem w porządku, a z tego, co czytałem następne odsłony były lepsze, więc w sumie nie obraziłbym się, gdyby Egmont pokusił się o wydanie tego w Polsce jako uzupełnienie po zakończeniu Maxa - fajną opcją byłoby otrzymać naraz to plus Punishera z Marvel Knights, a całość Fury'ego można by ładnie zebrać w dwóch tomach (seria pierwsza 6 zeszytów, seria druga 6 zeszytów, seria trzecia 13 zeszytów).


PS. Już zdaje się gdzieś pisałem, ale wydania "kolekcjonerskie" Mandragory to straszne badziewie - z zewnątrz wygląda fajnie, ale jest bardzo ciasno zszyte, przez co czasem ciężko doczytać tekst przy wewnętrznych krawędziach stron, a do tego całość jest poprzetykana reklamami zabawek... No i trochę wkurza mnie, że na grzbietach nie ma nic poza logiem serii.