Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 149906 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #225 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 09:01:01 »
Te  brakujące zeszyty są zebrane w kolejnym tomie Marvel Knights Punisher Taxi Wars, z kilkoma dodatkowymi rzeczami. Rozmawialiśmy już o tym wcześniej.

Marvel Knights Punisher Taxi Wars - Punisher vol. 6, #8-12; Punisher X-Mas Special; Spider-man Vs. Punisher #1; materiał z Marvel Knights Double Shot #4
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Maj 2020, 09:17:09 wysłana przez michał81 »

Offline laf

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #226 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 09:22:29 »
To ja mam małą podpowiedź dla Egmontu w zakresie wydawania Punishera z linii Marvel Knights (żeby był wilk syty i owca cała):

01: Punisher (2000) #1–12
02: Punisher (2001) #1–12, Punisher Kills the Marvel Universe
03: Punisher (2001) #13–26 and material from Marvel Knights Double-Shot #1
04: Punisher (2001) #27–37; Punisher War Zone (2008) #1–6

 8)

Offline michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #227 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 09:39:01 »
01: Punisher (2000) #1–12
02: Punisher (2001) #1–12, Punisher Kills the Marvel Universe
03: Punisher (2001) #13–26 and material from Marvel Knights Double-Shot #1
04: Punisher (2001) #27–37; Punisher War Zone (2008) #1–6

A gdzie Punisher X-Mas Special; Spider-man Vs. Punisher #1; materiał z Marvel Knights Double Shot #4 ?

Żart ;)

To ja dodam jeszcze, że z Marvel Knights Punisher są jeszcze:
Daredevil vs. Punisher: Means and Ends #1-6 (David Lapham) - nic nadzwyczajnego, ale fani klasycznego Franka powinni być zadowolenie
Punisher vs. Bullseye#1-5 (Daniel Way/Steve Dillon) - niezobowiązująca jatka

oraz dwie serię Wolverine/Punisher, których nie czytałem oraz zbiorczy z one shotami The Punisher: Very Special Holidays
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Maj 2020, 09:48:47 wysłana przez michał81 »

Offline laf

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #228 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 09:49:51 »
Marvel Knights Punisher Taxi Wars - Punisher vol. 6, #8-12; Punisher X-Mas Special; Spider-man Vs. Punisher #1; materiał z Marvel Knights Double Shot #4
Tak na poważnie to ja nie za bardzo rozumiem co to jest za wydanie - https://multiversum.pl/p/1682/113827/marvel-knights-punisher-taxi-wars-sc-marvel-wydania-zbiorcze.html
Wrzucili tutaj wycinek serii z 2001 roku oraz pojedyncze zapychacze odpowiednio z 2007, 2000 i 2002. Żeby to wszystko było pisane lub rysowane przez jednego człowieka, ale tam jest taki miks twórców jak w jakichś antologiach czy wydaniach jubileuszowych. Zupełnie od czapy.

Edit
Do Twojej rozpiski trzeba jeszcze dorzucić one-shot Punisher/Painkiller Jane - https://marvel.fandom.com/wiki/Punisher/Painkiller_Jane_Vol_1 i mamy komplet  ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Maj 2020, 10:09:42 wysłana przez laf »

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 13:14:23 »
To ja mam małą podpowiedź dla Egmontu w zakresie wydawania Punishera z linii Marvel Knights (żeby był wilk syty i owca cała):

01: Punisher (2000) #1–12
02: Punisher (2001) #1–12, Punisher Kills the Marvel Universe
03: Punisher (2001) #13–26 and material from Marvel Knights Double-Shot #1
04: Punisher (2001) #27–37; Punisher War Zone (2008) #1–6

 8)
Dokładnie o coś takiego mi chodziło.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #230 dnia: So, 16 Maj 2020, 14:51:29 »
"The Punisher" w serii MAX, jeśli to jest seria, a może run - bo chyba pisze to sam lub z kimś jeszcze, Ennis, to najlepsza rzecz, jaka dla tej nieszablonowej postaci spotkała mnie w komiksowym Uniwersum Marvela. Przeczytałem tylko jej jeden tom - część I - więc ciężko mówić w moim przypadku o tej najlepszej serii, czy czymś większym wydawniczo z czym można by się zetknąć. Fakt, trochę to za mało tego potrzebnego obycia w materii historii obrazkowych z sylwetką Castle'a, jednak tom pierwszy "Punisher MAX" wywarł na mnie tak gigantyczne wrażenie, że po jego przeczytaniu, dobre dwa lata temu, wciąż mam w pełnej swej intensywności przed oczami wydarzenia z tego wydania. Trudno jest jego treści, obrazy - wszystko to - ot tak zapomnieć. W szczególności zapamiętałem pewne myśli Punishera w stosunku do jego przeciwników, które można by traktować jako swego rodzaju ,,życiową poradę", jeśli twoje życie zatruwa ludzkie robactwo, żerujące na szczęściu i dobrobycie innych: ,,
Spoiler: PokażUkryj
Nokautując przeciwnika... trzymaj go na deskach, odgryź mu ucho, zalej oczy krwią. Bij po nerkach, łam żebra... bez litości
"

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #231 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 10:07:11 »
Chociaż minął ledwie miesiąc od czasu, kiedy czytałem najnowszego Punishera, dzisiaj mnie wzięło i powtórzyłem sobie historię z Kingpinem, czyli pierwszą połowę tomu Aarona. Powtórna lektura utwierdziła mnie w przekonaniu, które gdzieś tam nieśmiało kiełkowało po pierwszym kontakcie - jego Punisher jest super! Przerysowany, kompletnie spaczony, brutalny, do tego podany z masą czarnego humoru. Świetny ruch ze strony Egmontu, że nie odpuścili Maxa po doskonałym runie Ennisa i idą dalej z tematem. Czekam na wrzesień na dokończenie wersji Aarona i oficjalne ogłoszenie dalszych planów. Mam nadzieję, że domknięcie historii utrzyma poziom, który jak na razie po dwóch arcach jest zwyżkowy.

Wielka szkoda, że ostatnimi czasy dostajemy tylko dwa Punishery na rok... Ale bym się ucieszył, jakby na grudzień wpadł jeszcze jeden tom, a w 2021 weszlibyśmy już od "Welcome Back" i reszty Marvel Knights.

Offline Bazyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #232 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 21:28:43 »
Tom 8 Punisher Max jest w historii z Kingpinem naprawdę poryty. :) Znaczy w taki sposób jak lubię - atakuje masą przemocy, brutalności, nagości i przekleństw. A przy tym świetnie się to czyta, bo akcja jest wartka, plus ten mój ulubiony czarny humor niczym z Ennisa. Tylko sam koncept zretconowania Kingpina to mi się mało podoba. Aaron mógł coś innego wykombinować.

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #233 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 23:33:39 »
Jak dla mnie, to Aaron właśnie fajnie wplótł tę klasyczną postać Marvela w realia Maxa, w taki sposób, że nic mi się tu nie gryzie. Wydaje mi się, że ciężko byłoby się obyć bez jakiegokolwiek retconu, skoro w tym świecie nie istnieją superbohaterowie, a sama postać Kingpina i jej historia wywodzą ze świata nimi przesiąkniętego.

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #234 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 00:04:35 »
Akurat nie widzę tu nic niebywałego z wpleceniem Wilsona Fiska w realia Maxa, gorzej widzę wplecenie w te realia Elektry czy Bullseye'a.
Skoro motywem serii Max było oderwanie Franka od superbohaterszczyzny, z którą mieliśmy do czynienia w standardzie Marvela, spodziewałbym się chociaż odświeżenia postaci Kingpina i odejście od tradycyjnego wizerunku łysego przypakowanego grubasa, co przynajmniej próbowano zrobić w jego ekranizacjach (widać Patrick Stewart nie zgodził się na przytycie do roli).
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Czerwiec 2020, 00:43:04 wysłana przez Jigsaw »

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #235 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 02:26:29 »
Po pierwszej połowie runu Aarona stwierdzam, że Bullseye wypada fantastycznie jako przeciwnik dla Franka, ale ogólnie Max tego scenarzysty jest bardziej przegięty i szalony niż to, co było wcześniej. We wrześniu zobaczymy, jak to będzie z Elektrą, ale na razie taki Bullseye nie gryzie mi się z realiami tego świata i nie jest dla mnie bardziej "komiksową" postacią niż choćby ten psychol bez twarzy z "Kitchen Irish" Ennisa.

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 04:51:52 »
Fakt, że "dyszkę" trochę ograniczyli jeśli chodzi o moce, podkręcili nieco za to jego psyche. Dobrze, że do tej historii nie wziął akurat kostiumu, a to, że został mu brzydki ślad na czole po ukąszeniu szerszenia też nie rzutuje (a serio zostało to jakoś wytłumaczone, bo nie wiem?). U Ennisa na pierwszy rzut oka ten typ też nieco mnie zszokował, ale koniec końców okazał się zwykłym gościem po niefortunnym wypadku (podobno nawet nasza medycyna zasłynęła z rekonstrukcji twarzy).

Offline Chmielu

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #237 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 12:03:27 »
W ComicBookResources absolwent komiksowej katedry od abecadła orzekł, iż Frank jest biseksem. Podstawa do wynurzeń: historia Barona z początkowych zeszytów serii z '87. Zdziwniej i zdziwniej.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Jigsaw

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 22:02:23 »
Szkoda, tylko ze Egmont nie jest w tym konsekwentny. Raz idzie autorami, a innym razem jak w przypadku Punishera tworzy sobie wlasna serie (gdzie w oryginale Ennis to MAX Vol.1 a Aaron MAX Vol.2)
Bzdura - nie ma żadnego vol 1, 2 z MAX'a. Wszystko należy do MAX Comics, łącznie z one-shootami.

Offline Murazor

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #239 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 22:07:34 »
A moze jednak jest? Za wiki:

(...) before the title finished with issue #75, a double-length issue with stories by Thomas Piccirilli, Gregg Hurwitz, Duane Swierczynski, Peter Milligan, and Charlie Huston.

The title was relaunched as PunisherMAX in late 2009, with writer Jason Aaron and artist Steve Dillon.


Wiec jezeli jedna seria zakonczyla sie na 75 numerach, a kolejna startuje od 1ki to jest vol. 1 i 2? Nawet tytul sie rozni Punisher MAX i PunisherMAX bez spacji.