Autor Wątek: The Goon  (Przeczytany 12270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alfman

Odp: The Goon
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 10:25:58 »

Na plus: klimat - bo kreacja miasteczka gangsterzy vs zombie jest bardzo fajna, postać Goona i jego ziomka - nie są głupkowaci jak wyżej przytoczony DP, rysunki - niektóre były super, ale też się trafiały paskudne kadry, jakby ktoś nagle miał załamanie i nie potrafił narysować jak stronę wcześniej
Rysunkowo widziałem, że lepiej. Domyślam się, ze Powell potrafi, bo czytam akurat Spirita, który ma jego okładki i są cudowne. A jak z fabuła? Dalej zlepek takich bzdurnych opowiastek? Jest jakiś większy wątek?


Wątek, generalnie, jest jeden konflikt Goona z kapłanem zombi. Wokół tego jakby głównego wątku, wplecione są różne retrospekcje i inne poboczne historie (porachunków gangsterskich, miłosne i inne). Ale wszystko zmierza do finału, po drodze z ciekawymi zmianami akcji, o których nie piszę, żeby nie popsuć zabawy.

A klimat, wg mnie, czym dalej tym lepiej.
Mnie bardzo podszedł i styl i forma Powella (Big Man Plans, Chimichanga też), więc mogę myć mało obiektywny

P.S.
Jakbyś chciał sam sprawdzić, służę biblioteką, widziałem że jesteś z Krakowa.

« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 10:30:46 wysłana przez Mateusz »

Offline Kalander

Odp: The Goon
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 12:20:03 »
Ja na początku też miałem skojarzenia z jakimś Deadpoolem czy innym takim i szczerze mówiąc po jakichś stu stronach chciałem to rzucić w cholerę. Aż nagle coś zaskoczyło, zacząłem doceniać te wszystkie nawiązania i świadome operowanie pulpą i nim się obejrzałem już miałem skończony pierwszy tom i ogromną ochotę na więcej. Według mnie, żeby ocenić, jednak trzeba przeczytać trochę więcej niż sugeruje @asx76, bo zarówno kreska, jak i humor mocno ewoluuje w tym tomie w bardzo dobrą stronę.

Offline AntekSocjalny

Odp: The Goon
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 09:39:18 »
Jestem wlasnie w trakcie lektury The Goon...Jakie to jest fajne  :o  noir, zombie, czarny humor, Hellboy...Jestem zafascynowany. Ile tomow bedzie mialo polskie wydanie?

Offline KubciO

Odp: The Goon
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 09:40:29 »
@AntekSocjalny pięć tomów.

Offline starcek

Odp: The Goon
« Odpowiedź #19 dnia: So, 23 Luty 2019, 17:41:52 »
A tymczasem...


Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

sum41

  • Gość
Odp: The Goon
« Odpowiedź #20 dnia: So, 23 Luty 2019, 20:20:36 »
Jak obecna seria sie u nas sprzeda to i to bedzie  :)

JanT

  • Gość
Odp: The Goon
« Odpowiedź #21 dnia: So, 23 Luty 2019, 20:28:38 »
To jest to samo co u nas tylko wydane w Albatross Funnybooks. Czyli Goon też odszedł z Dark Horse?

Offline Mateusz

Odp: The Goon
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 15:15:38 »
Kilka ostatnich postów odnoszących się do DH wydzieliłem do ogólnego tematu: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/dark-horse/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline eridraven

Odp: The Goon
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 10:34:34 »
Po lekturze pierwszego tomu mogę powiedzieć jedynie, że jest dobrze. Niby wszystko jest na miejscu ale czegoś ewidentnie mi brakowało. Klimat, postacie, humor - wszystko trafione w punkt. Jednak waham się przed zakupem kolejnego tomu. Pytanie do znających całość. Czy klimat jest taki sam, czy zmienia się?
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Alfman

Odp: The Goon
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 22:24:30 »
Ja również po lekturze. I choć cieszę się, że w końcu Zbir się u nas ukazuje, to kilka błędów "rzuciło mi się w oko". Normalnie nie zauważam takich rzeczy dopóki ktoś z forum ich nie wskaże  ;), ale tu... niestety.
Szkoda, bo mogło być wydanie idealne.

Offline Grzmichuj

Odp: The Goon
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 12:25:10 »
Też skończyłem właśnie lekturę pierwszego tomu i coś mi się klei. Zombie jak niezombie, żarty jakieś nieśmieszne, fabuła ala Hellboy, czyli co by się nie działo w scenariuszu, to piącha w ryj rozwiązuje problem. Zdecydowanie nie dla mnie :/
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

ramirez82

  • Gość
Odp: The Goon
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 12:32:17 »
...co by się nie działo w scenariuszu, to piącha w ryj rozwiązuje problem.

Trochę upraszczasz, nieraz jest to majcher w oko!

Offline parsom

Odp: The Goon
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 12:34:01 »
Zombie jak nie zombie? Czyli jakie?
Żarty śmieszne. Specyficzne, ale śmieszne.
A że piącha w ryj? A czego się spodziewałeś? Hamleta?

Offline Grzmichuj

Odp: The Goon
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 12:59:38 »
Zombie jak nie zombie? Czyli jakie?
Żarty śmieszne. Specyficzne, ale śmieszne.
A że piącha w ryj? A czego się spodziewałeś? Hamleta?

Spodziewałem się poziomu przynajmniej Koników Pony. Chyba mam prawo po komiksie za 100 pln z twórcą obsypanym Eisnerami. Może kogoś bawi to, że każda historia jest prosta i oczywista, że prowadzi do tego, że w końcu Goon wstaje i daje komuś po mordzie. I spoko. Ale ja już mam okres liceum za sobą, a to tam z kolegami rysowaliśmy lepsze historie. Przynajmniej nie wszystkie były o laniu po mordzie.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline parsom

Odp: The Goon
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 13:10:35 »
Ja okres liceum mam pewnie bardziej za sobą niż ty (pomimo tego, że chodziłem do technikum), więc argumenty tego typu nie robią na mnie wrażenia. I gdzie te wasze lepsze historie? Wydał ktoś? Czy jesteście kolejnymi Kafkami i Norwidami i zostaniecie docenieni po śmierci?
Nie podoba się? Spoko, nie moja sprawa. Ale nie widzę sensu w czepianiu się komiksu za to, że nie jest czymś, czym nie miał być i nie obiecywał, że będzie.
Mała wskazówka - cena i nagrody mają się nijak do treści.