Autor Wątek: The Goon  (Przeczytany 12277 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline U.F.O

The Goon
« dnia: Wt, 12 Luty 2019, 17:20:58 »
Słuchajcie, a co powiecie na temat the Goon'a ? Ktoś już posiada nasze wydanie i może streścić/polecić w 1-2 zdaniach ? Ciekaw jestem czy wchodzić w tą serie.

ramirez82

  • Gość
Odp: The Goon
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 17:31:20 »
Ja szczerze polecam, cholernie dobry i zabawny komiks. Odjechana mieszanka noir i horrorów w stylu Martwicy mózgu Jacksona. Po pierwszym tomie zakochałem się w tej serii.

Offline asx76

Odp: The Goon
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 17:52:30 »
Słuchajcie, a co powiecie na temat the Goon'a ? Ktoś już posiada nasze wydanie i może streścić/polecić w 1-2 zdaniach ? Ciekaw jestem czy wchodzić w tą serie.

"The Goon" jest bardzo specyficznym komiksem pełnym ciężkiego, niewyszukanego i absurdalnego humoru, więc najrozsądniejszą opcją byłoby sprawdzić przed ewentualnym zakupem. W grudniu 2005 roku wydawnictwo Mandragora wypuściła dwa zeszyty "Zbira", a już w zupełności wystarczy lektura jednego z nich żeby stwierdzić, czy takie coś się spodoba. Wspomniałem o tym dlatego, że w Internecie są dostępne pliki tegoż, tak więc można bezboleśnie wypróbować bez wychodzenia z domu. Pierwotnie napaliłem się na komiks niczym szczerbaty na suchary, jednakowoż po zapoznaniu się z fragmentami "wymiękłem" ;)
Polskie wydanie prezentuje się bardzo ładnie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Luty 2019, 17:56:07 wysłana przez asx76 »

Offline parsom

Odp: The Goon
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 17:56:02 »
A które fragmenty wypuściła Mandragora? Bo jeżeli początkowe z tomu NSC, to nie są miarodajne.Poza tym - piszesz o tym jaki jest komiks, a widziałeś tylko fragmenty?

Offline asx76

Odp: The Goon
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 18:03:42 »
A które fragmenty wypuściła Mandragora? Bo jeżeli początkowe z tomu NSC, to nie są miarodajne.

Poza tym - piszesz o tym jaki jest komiks, a widziałeś tylko fragmenty?



1. Pierwsza połowa „Nothing But Misery” - 64 strony. Drugi zeszyt też jest zbiorem nowelek - 72 strony.

2. Uwierz mi Pan na słowo, że tyle w zupełności wystarczy aby zastosować względem niego określenia, których użyłem powyżej. Ten humor jest widoczny od razu...

ramirez82

  • Gość
Odp: The Goon
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 18:05:50 »
W grudniu 2005 roku wydawnictwo Mandragora wypuściła dwa zeszyty "Zbira"...

Taurus Media. I moim zdaniem skreślić The Goon po jednym tomie, to trochę jak skreślić Hellboya po Nasieniu zniszczenia. Przecież i Powell i Mignola dopiero rozwijają skrzydła.

Offline asx76

Odp: The Goon
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 18:12:42 »
Aj, pardon za błąd - zaiste Taurus.

Nie wiem jak innym, ale dla mnie zaprezentowany typ humoru po prostu nie leży. Irytuje.


Offline parsom

Odp: The Goon
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 18:16:05 »
Że humor absurdalny - zgoda. Że ciężki i niewyszukany - nie. On jest ciężki w specyficzny, bardzo wyszukany sposób.

Offline asx76

Odp: The Goon
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 18:20:57 »
Kurna chata... Sameś Pan przyznał, że ciężki... ;) No dobrze, zatem "krakowskim targiem" niech będzie: ciężki w bardzo wyszukany sposób :P


Może jeszcze uda mi się do tego komiksu przekonać. Będę próbować ;)

Offline U.F.O

Odp: The Goon
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 19:09:13 »
Widzę, że moderacja nie śpi i przeistacza mój post w nowy topic, szanuje, szanuje! ;D


Anyway, dzięki panowie za info, po niezliczonych frankofonach i rajtuzach, przyda się odrobina humoru i absurdu, komiks zamówiony ;)

Offline Alfman

Odp: The Goon
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 19:25:32 »
Taurus Media. I moim zdaniem skreślić The Goon po jednym tomie, to trochę jak skreślić Hellboya po Nasieniu zniszczenia. Przecież i Powell i Mignola dopiero rozwijają skrzydła.

Zwłaszcza, że kolejne tomy, są o klasę lepsze, rysunkowo. Pierwsze, to takie, "wprawki"  ;)

Offline Murazor

Odp: The Goon
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 19:28:10 »
Widzę, że moderacja nie śpi i przeistacza mój post w nowy topic, szanuje, szanuje! ;D
Dokładnie! A na przyszłość nie bój się tworzyć wątków ;)

Co do Goona ja się odbiłem od pierwszego tomu. Pewnie niektórzy uznają to za bluźnierstwo :) ale mnie się skojarzył z pierwszym tomem Deadpoola z Now. Dużo flaków, żartów niskich lotów i w sumie takiej bezcelowej rozwałki.

Na plus: klimat - bo kreacja miasteczka gangsterzy vs zombie jest bardzo fajna, postać Goona i jego ziomka - nie są głupkowaci jak wyżej przytoczony DP, rysunki - niektóre były super, ale też się trafiały paskudne kadry, jakby ktoś nagle miał załamanie i nie potrafił narysować jak stronę wcześniej

Zwłaszcza, że kolejne tomy, są o klasę lepsze, rysunkowo. Pierwsze, to takie, "wprawki"  ;)
Rysunkowo widziałem, że lepiej. Domyślam się, ze Powell potrafi, bo czytam akurat Spirita, który ma jego okładki i są cudowne. A jak z fabuła? Dalej zlepek takich bzdurnych opowiastek? Jest jakiś większy wątek?

Offline U.F.O

Odp: The Goon
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 19:46:02 »
Dokładnie! A na przyszłość nie bój się tworzyć wątków ;)
Roger that!

Co do Goon'a, to ja już jestem przekonany, komiks zamówiony :) Niestety, z lektura będę musiał poczekać pewnie z 2 lata, aż wyjdzie całość :(

Offline parsom

Odp: The Goon
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 19:48:24 »
Niestety, z lektura będę musiał poczekać pewnie z 2 lata, aż wyjdzie całość :(

W tym przypadku nie ma takiej konieczności.

sum41

  • Gość
Odp: The Goon
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 21:48:37 »


To jest najlepsze podsumowanie czym ta super seria jest.