Autor Wątek: The Boys - Chłopaki  (Przeczytany 6046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Castiglione

The Boys - Chłopaki
« dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 11:31:30 »



Zauważyłem, że nie ma tematu, a seria i u nas dość popularna. "The Boys" - 72 zeszyty, 12 tomów i obecnie tworzony serial, który doczekał się już przedłużenia o 3 sezon.


Przy pierwszym podejściu nie chwyciło i odpuściłem po dwóch zeszytach. Wczoraj mnie wzięło, ponownie sięgnąłem po pierwszy tom i tym razem doczytałem do końca. I cóż, tym razem czytało się lepiej, ale dalej się nie zachwyciłem. "Chłopaki" wydają się wręcz stereotypowym tworem Ennisa, znajdziemy tu więc wszystko to, z czym może się kojarzyć jego twórczość - brutalność, seks, masę przekleństw, obrazoburczość - ale jak na razie brakuje mi w tym jakiegoś polotu czy pewnej błyskotliwości, na które jednak tego twórcę stać i poza ww. elementami nie widzę tutaj wiele więcej. Pierwszy tom to taka czysto rozrywkowa nawalanka (żeby nie powiedzieć odmóżdżająca), której daleko do "Punishera" czy "Kaznodziei" tego samego autora. Ot, taka bardzo szybka lektura, przez którą można bezboleśnie przejśc, ale która nie pozostawi po sobie większych wrażeń. Średnio podoba mi się też warstwa graficzna autorstwa Robertsona. Może to za sprawą kolorowania, bo kilka komiksów z jego ilustracjami czytałem i zwykle nie raziła mnie jego kreska, ale tutaj na razie mi jakoś nie podchodzi. Mimo wszystko widzę pewien potencjał w tej parodii superbohaterstwa, więc więc pewnie pójdę dalej, licząc na rozwinięcie w kolejnych tomach (mam zresztą już kupione pierwsze cztery). Także może się jeszcze przekonam i wkręcę w tę serię, ale niestety Ennis bywa bardzo nierówny i dawno przestał być dla mnie gwarantem jakiejś jakości, więc oczekiwań wielkich nie mam.

Offline michał81

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 12:37:10 »
"The Boys" - 72 zeszyty, 12 tomów
oraz 3 mini serie: "Herogasm", "Highland Laddie", "Butcher, Baker, Candlestick Maker"
oraz zapowiedziana seria/mini seria "Dear Becky"
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Sierpień 2020, 12:38:43 wysłana przez michał81 »

Offline PawelC

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 19:24:05 »
@Eguaroc

Ja uwielbiam Ennisa a mimo to do The Boys podchodziłem baaarrdzo długo - mało o tym komiksie wiedziałem, okładki nie zachęcały, zawsze było coś ciekawszego do sprawdzenia.
Jak już w końcu się zabrałem za czytanie to było ciężko na początku, raz, że miałem podobne wrażenie do twojego, że to po prostu kolejny sztandarowy obrazoburczy komiks Ennisa, dwa, że czytałem po angielsku a jest napisany dość ciężko.

Nie pamiętam już dokładnie w którym momencie mi zaklikało, chyba koło 3-4 TPB, ale jak już weszło to na maksa a w tej chwili stawiam tą serię wyżej niż nawet Kaznodzieję. Także na spokojnie, daj szansę.

Offline Gazza

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 19:46:40 »
(...) zapowiedziana seria/mini seria "Dear Becky"

Już się ukazują zeszyty tej serii. 😎 #5 we wrześniu.

The Boys to chyba jedyna pozycja Ennisa wydana u nas, której nie czytałem. Jeszcze. Po lekturze pierwszego sezonu serialu mam ją na liście zakupowej. Serial jest IMO znakomity! Liczę, że pierwowzór również mi się spodoba. 🙂

Offline michał81

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 20:02:44 »
@Gazza serial stawia na inne wątki niż komiks, jest inny. Co jest zdecydowanie na plus. Jeśli serial byłby tym samym co komiks to po prostu znając jedno z tych mediów poznając drugie było by to nudne.

Online Castiglione

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 23:39:25 »
Nie pamiętam już dokładnie w którym momencie mi zaklikało, chyba koło 3-4 TPB, ale jak już weszło to na maksa a w tej chwili stawiam tą serię wyżej niż nawet Kaznodzieję. Także na spokojnie, daj szansę.
Dać pewnie dam, bo jak napisałem, mam i tak już kupione cztery pierwsze tomy - kiedyś były w niezłej cenie, to wziąłem na próbę i tak przeleżało.

Z Ennisem mam różnie, kiedyś bardzo lubiłem jego komiksy, teraz nie wszystko mi podchodzi.

Offline blackwaterpark

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 22:22:32 »
Obyśmy kiedyś doczekali czasów, kiedy ukaże się to w 6-tomowej edycji, HC - taką chętnie bym kupił.

Offline Jigsaw

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 23:37:12 »
Serial jest IMO znakomity! Liczę, że pierwowzór również mi się spodoba. 🙂
Podzielam zdanie o serialu, z komiksem się zapoznałem i...nie polecam. Sam pomysł przedstawienia sh w takim świetle genialny i to to, co łączy serial i komiks. Serial nadał opowieści pewnego smaku, gdzie w komiksie go całkowicie brak, co rozumiem, że miało być jego cechą i zamierzeniem. Rysunki też nie są atutem, nakreślenie bohaterów też wydaje mi się lepsze w serialu. W każdym bądź razie Ennis jedzie po bandzie równo, serial nazwałbym cenzurą komiksu ;).

JanT

  • Gość
Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 10:26:49 »
Od kilku miesięcy wychodzi nowa mini seria (8 zeszytów) a tu cisza :)


Offline michał81

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 12:32:38 »
Od kilku miesięcy wychodzi nowa mini seria (8 zeszytów) a tu cisza :)


A coś więcej? Dobre, złe, średnie? Bo tyle, że wychodzi prequlo-kontynuacja to ja wiem.
« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Październik 2020, 12:34:34 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 12:55:19 »
Przeczytam dopiero jak/jeśli wyda Planeta Komiksów :) Daje tylko znać że jest coś takiego.

Offline michał81

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 12:57:57 »
Przeczytam dopiero jak/jeśli wyda Planeta Komiksów :) Daje tylko znać że jest coś takiego.
To więcej niż ja tutaj https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/the-boys-chlopaki/msg88740/#msg88740
to nie napisałeś ;P

JanT

  • Gość
Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 13:27:14 »
To mi umknęło i pewnie nie tylko mi.

Online Leyek

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 13:57:11 »
Podzielam zdanie o serialu, z komiksem się zapoznałem i...nie polecam.

Za takie bluźnierstwa na komiksowym forum to powinny być bany ;) Serial niezły, momentami świetny (choć 2 sezon miejscami jak na razie nudnawy, zostały mi jeszcze do obejrzenia 2 finałowe odcinki), ale do komiksu się nie umywa.

Offline Negaido

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 09:21:39 »
Ciągle się waham czy sięgnąć po ten komiks... Niby Kaznodzieję i Punishera Ennisa dobrze mi się czyta, ale takiego Hitmana to już za bardzo nie trawię. Ostatnio np kupiłem Daredevila z Born Again i to naprawdę dobra historia, ale takie DCeased mi zupełnie nie podeszło - zwykła nawalanka. Czy w tym kontekście "Chłopaki" mogą mi się spodobać? Historia jest ciekawa czy chodzi tylko o obrazoburczość?