Autor Wątek: The Boys - Chłopaki  (Przeczytany 6044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 09:43:39 »
Chodzi o obrazoburczość, ale... historia jest ciekawa. I jak to w tasiemcach, są zwroty akcji, im dalej tym więcej flashbacków, ale - podobnie jak w Kaznodziei - Ennis nigdy nie zapomina, że ma przede wszystkim do opowiedzenia fabułę. Którą - niestety przykrywa paskudne komputerowe kolorowanie.

Offline michał81

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 09:46:16 »
Wg mnie historia jest ciekawa. Ennis w ciekawy sposób buduje tu świat, gdzie nie dostajesz tu od razu wszystkich informacji, a poznajesz je razem z Hughie'm - głównym bohaterem. Tak, historia jest obrazoburcza pod wieloma względami. Ennis głównie kpi z superbohaterów, ale też w sumie wyśmiewa same wydawnictwa takie jak Marvel czy DC, ale w pewnym stopniu też czytelników, którzy dają się nabierać na ich sztuczki marketingowe. Nieraz jest to subtelne, a nieraz jedzie po bandzie i jest krwawo i niesmacznie. Inny klimat niż w Hitmanie i Kaznodziei. Jeśli miałbym już porównywać to bliżej do Punishera z Marvel Knights niż Punishera z MAX.

Jeśli znasz serial to komiks i tak cię zaskoczy i vice versa. Inaczej są rozłożone wątki, ale sumarycznie jest o tym samym.

Na przyszły rok jest zapowiedziany zbiorczy mini serii "Dear Becky". Polski wydawca, jak to określił "przygląda się sprawie" ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Listopad 2020, 09:52:32 wysłana przez michał81 »

Offline PawelC

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 19:09:42 »
Każdy odbiera to indywidualnie, dla mnie szokowanie było widoczne przez ileś pierwszych zeszytów, później już przestałem na nie zwracać uwagę i została historia. U mnie The Boys zdetronizowali Preachera, a przed rozpoczęciem przygody z nimi w życiu bym się tego nie spodziewał.

Przy czym jedna uwaga, mnie osobiście chłopaki nie weszli gładko bez popitki od razu, musiałem trochę poczytać i dopiero z czasem jak już sporo wątków się zawiązało zaczęła się prawdziwa podjarka. Polecam dać szansę.

Offline Odyn

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 08:50:51 »
Tak się zastanawiam nad sięgnięciem po Chłopaków, bo uwielbiam Kaznodzieję, Hellblazera i podobał mi się również Punisher Ennisa. Jeśli to taki mix tych komiksów (wątków, które porusza Ennis w swych runach) to powinno mi się podobać.
Hitman zupełnie mi nie siadł. Zniechęcił mnie swym przerysowaniem. Niby zaczął się ciekawie (lubię postać Etrigana), ale reszta była nijaka, dialogi takie se, głupia scena z Batmanem, walki z jakimiś potworkami oraz brzydkie rysunki :D nie skończyłem pierwszego tomu, nie zachęciło mnie do dalszego czytania. U mnie musi siąść komiks od pierwszego, max drugiego zeszytu. Nie po to kupuję serię, by męczyć się przez kilka tomów.
Obejrzę najpierw serial Boysów, a potem [jeśli mi się spodoba] zerknę na komiksy
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline misiokles

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 08:52:40 »
Komiksy są bardziej 'edgy' od serialu.

Offline asx76

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 09:13:54 »
Obejrzę najpierw serial Boysów, a potem [jeśli mi się spodoba] zerknę na komiksy

Serial jest świetny! :)

Offline Leyek

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 00:20:03 »
Droga Becky - rzecz dla całości w sumie zupełnie zbędna. Ale jednocześnie bardzo fajnie było wrócić do tych bohaterów.  Jak już odcinać kupony to na takim poziomie.

Offline Kyms

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 00:49:15 »
Dwa tomy za mną. Nadal nie mogę przekonać się do komiksu. Historia jest ok, zdjęcie wszelkich barier uatrakcyjnia całość dając masę nieprzewidywalności. Bardziej w mój gust trafia serial lepiej traktujący i rozwijający bohaterów, z większym naciskiem na konflikt Butchera z główną 7-demką. Komiks zdecydowanie wolniej podchodzi do tematu. Możliwe, że narzekania wynikają z oczekiwań postawionych przez świetny serial.

Offline radioblackmetal

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 14:38:26 »
Serial ma wspólne punkty z komiksem (postacie, wątki) ale idzie swoim własnym "życiem". Przedstawienie i krytyka supków jest wspólna, również cześć wątków bohaterów oraz ich życiowych historii i wyborów.
Im dalej w historię tym jest lepiej i bardziej wciąga. Ta cała brutalność i łamanie tabu to może być swoisty haczyk na czytelnika ale dla mnie to był tylko, całkiem zabawny, ale jednak element większej całości.
Powinieneś też mieć dodatkową frajdę z odkrywania różnic pomiędzy komiksem a serialem.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Kyms

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 14:51:20 »
Odkrywanie wspólnych elementów łatwo nie przychodzi. Wręcz bym powiedział, że po przeczytaniu 2 tomów znalazłem więcej różnic niż elementów wspólnych. Różnic od prezencji bohaterów po rozwiązania fabularne. Dopiero teraz w serialu wystapił wątek (bez spoilerów) z 2 tomu. Tak to historie poszły w zupełnie przeciwwstawnym torem. Twórczość Ennisa lubię, dobrze czytało mi się jego Hellblazery, tak tu jakoś klimat średnio mi podchodzi.

Offline Recoil

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 17:18:16 »
Mam pytanie natury technicznej - jak zapewne wiecie właśnie ma premierę wydanie 3 omnibusów zbierających całość „Chłopaków” do kupy i teraz tak - mam dużą rozkminkę czy kupic:

- zwykle omnibusy: 400 pln/szt
- omnibusy z autografem G. Ennis’a: 800 pln/szt


Czy z Waszej wiedzy to ma sens ?

Wiem, że zapewne zdobycie tego zygzaka w PL graniczy z zerem ale nie wiem jak łatwy task to jest mieszkając w Stanach czy w UK i stąd zastanawiam się czy wersja z autografem może nosić znamiona swoistej inwestycji gdyby kiedyś, coś ;-)

W PL szanse na Omni sa raczej tez znikome - Planeta Komiksow powiedziała mi ze zupełnie nie biora tego pod uwage a w gre wchodza jedynie dodruki wyczerpanych zeszytówek - najwczesniej w okolicach Wrzesnia b.r.

Z giry dzieki za sugestie

Offline isteklistek

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 17:45:59 »
Jeżeli jesteś fanem, to zakup, nie będziesz żałował. Ja tak kupiłem SiP Terry Moore - z podpisem bookplate, czyli zakładka ze ślaczkiem i jestem z tego zadowolony. Przepłaciłem za Borgię Manary i pewnie zrobiłbym tak jeszcze raz bez wahania, ale jeżeli bijesz się z myślami, to odpuść sobie i za zaoszczędzone pieniądze kup kilka innych komiksów do czytania.

Online xanar

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 17:51:12 »
Te omnibusy są robione po taniości, są klejone a nie szyte, papier też jest "słaby" na pewno nie warte tych 400.
Takie rzeczy z aurografem to moim zdaniem bardziej dla siebie, moim zdaniem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline PawelC

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 19:55:44 »
Ja tą serię uwielbiam, ale 400zł za tom (jest ich sześć, plus mała kontynuacja Dear Becky TPB) to szaleństwo, nie rób tego :).

Jak jeszcze były dostępne te SC omni to można było je kupić po około stówkę, i to jest sensowna cena. Ja bym też chwilę poczekał aż pojawią się realnie nowe HC omni, pewnie część ludzi będzie robić upgrade i pozbywać się edycji SC.

Offline Recoil

Odp: The Boys - Chłopaki
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 20:54:21 »
Ja tą serię uwielbiam, ale 400zł za tom (jest ich sześć, plus mała kontynuacja Dear Becky TPB) to szaleństwo, nie rób tego :).

Jak jeszcze były dostępne te SC omni to można było je kupić po około stówkę, i to jest sensowna cena. Ja bym też chwilę poczekał aż pojawią się realnie nowe HC omni, pewnie część ludzi będzie robić upgrade i pozbywać się edycji SC.

Omnibusy wlasnie wyszły nowe czerwiec/lipiec oversized Omni po 800 stron i ich jest „tylko” 3 szt ;-)

Generalnie te 400 to zaden wydatek dla mnie - wszystko sie rozbija o te z autografem bo to juz bedzie 2.5k wiec kwota juz nieco znaczniejsza ;-)