Autor Wątek: Thanos  (Przeczytany 1591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Thanos
« dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 23:22:19 »
Niedawno miałem okazję zapoznać się z materiałem zebranym w Thanos by Donny Cates HC, który zbierał kolejno:

THANOS (2016) #13-18, ANNUAL #1
COSMIC GHOST RIDER #1-5
THANOS LEGACY #1


Jest to zdecydowanie najlepsze co czytałem od długiego czasu jeżeli chodzi o współczesnego Marvela. Jeżeli jesteś fanem odjechanych historii dziejących się dalekiej przyszłości (i w kosmosie) to zdecydowanie mogę ten album polecić. Ja bawiłem się genialnie. Nie mamy tu odgrzewania starych kotletów w postaci posiłkowania się Kamieniami Nieskończoności definiujących postać Thanosa jak to w wielu pozycjach z tym panem bywa. Cates stawia na nieprzewidywalne rozwiązania, kreuje nowe postacie (genialny Cosmic Ghost Rider, który już wpisał się na dobre w uniwersum Marvela). Ilość szalonych pomysłów jest ogromna ale mimo to, autor ma nad wszystkim kontrolę i wizję, którą realizuje od początku do końca. Jest też dość brutalnie co pasuje do postaci Thanosa. Historie przedstawione w tym albumie są kontynuowane w Guardians of the Galaxy i Silver Surfer Black, które obecnie pisze Cates.

Kolejnym plusem jest warstwa wizualna za którą odpowiada w większości Geoff Shaw i Dylan Burnett, których style się uzupełniają. Nie mamy tu skakania po dziesiątkach różnych autorów o często mocno kontrastowych stylach. Dodatkowy walor ilustracjom dodają piękne kolory autorstwa Antonio Fabela. Energiczne, soczyste, sprawiające, że kosmos Marvela wygląda jak powinien. Odjechanie i kosmicznie.

Fajnie jakby te serie pojawiły się kiedyś w Polsce wydaniem Egmontu. Choć widzę tu trochę przeciwności losu. Pierwsze 1-12 zeszytów Thanosa nie były pisane przez Cates'a i odstają poziomem od reszty runu więc pierwsze 2 tomy trzeba by wydać i liczyć, że czytelnicy uzbroją się w cierpliwość i dadzą serii kredyt zaufania.

Offline Murazor

Odp: Thanos
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 06:03:43 »
Przylaczam sie do pochwal, bo to kawal swietnie narysowanego komiksu. Tak jak Antari napisal, cos innego, niz zwykle. Zaskakujaco, troche odjechane 🙂

Pierwsze 1-12 zeszytów Thanosa nie były pisane przez Cates'a i odstają poziomem od reszty runu więc pierwsze 2 tomy trzeba by wydać i liczyć, że czytelnicy uzbroją się w cierpliwość i dadzą serii kredyt zaufania.
Pierwsze 2 tomiki to Lemire, niestety bardziej Marvelowy, niz autorski, ale i tak jest niezly. A samo nazwisko juz mogloby przyciagnac.

Offline Antari

Odp: Thanos
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 09:18:48 »
Pierwsze 2 tomiki to Lemire, niestety bardziej Marvelowy, niz autorski, ale i tak jest niezly. A samo nazwisko juz mogloby przyciagnac.

Racja, Lemire mógłby przyciągnąć nazwiskiem, choć w tym przypadku nie ma jakichś rewelacji.

Wrzucam jeszcze jak wygląda okładka tego wydania pod obwolutą. Jeden z kilku powodów dla których uwielbiam te OHCki Marvela :D Polecam!

« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 09:21:30 wysłana przez Antari »

Odp: Thanos
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 09:24:18 »
A jest jakieś wydanie które zbiera w jeden tom Lemire i Cates?

Offline Antari

Odp: Thanos
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 12:24:01 »
A jest jakieś wydanie które zbiera w jeden tom Lemire i Cates?

Nie ma na ten moment. Lemire możesz sobie dokupić w SC. Na MVM wychodzi po 50 zł za tom.