Autor Wątek: Terminator  (Przeczytany 1145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Castiglione

Terminator
« dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 17:15:31 »


Seria nie miała swojego wątku, więc postanowiłem założyć ze względu na to, że właśnie przeczytałem (dużo powiedziane) najnowszy album od Screamu "Terminator: Sector War". Na wstępie muszę pochwalić samo wydanie, jakościowo prezentuje się naprawdę bardzo solidnie, okładka zachęca, kolorystyka nadaje klimatu... Jednak wrażenie znika zaraz po tym, jak przejdziemy do zawartości. Cała "fabuła" sprowadza się do skopiowania pierwszego filmu, co generalnie w tej marce nie jest niczym nowym, ale poza kolejnymi scenami pościgów, wybuchów i kolejnego budda-budda-budda nie ma tu niczego więcej, lektura sprowadza się do beznamiętnego przewracania kolejnych kartek, a tekstu jest tu tyle, że cały album przeczytałem w jakieś 15 minut. Nie jest to może jakaś tragiczna pozycja, co prawda rysunki są mocno średnie (wielka szkoda, że nie wziął się za nie autor okładek, bo może przynajmniej byłoby na co popatrzeć), scenarzysta się nie wysilał, ale ciężko też mówić, żeby historia była zła, jednak całą zawartą treść myślę, że spokojnie można by zawrzeć w maksymalnie połowie objętości komiksu, a całość to powinien być raczej zeszyt za parę złotych leżących w kiosku jako dodatek przy okazji któregoś filmu niż album w HC. Cały tytuł zresztą zdaje się wyjęty z poprzedniej epoki i aż szkoda jakości wydania. Kompletny przeciętniak.
« Ostatnia zmiana: Nd, 19 Styczeń 2020, 17:17:17 wysłana przez Eguaroc »

Offline pawlis

Odp: Terminator
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 18:44:45 »
Jak chcesz dobrego komiksowego Terminatora to powinieneś obczaić The Tempest z lat 90. też wydany przez Scream Comics w deluxowym Terminatorze i jej kontynuacje.

Kompletnie nie idzie filmową ścieżką, czyli kopiowanie Camerona (fun fact - jak pisali ten komiks, to nie wiedzieli, że Cameron zaczyna robić "dwójkę"). Tam oddział ludzki cofa się w przyszłość, by zabić cybernetyka odpowiedzialnego za Skynet i Terminatory, z kolei trójka T-800 plus cyborg stworzony z ludzkiego medyka zamierzają chronić cybernetyka. Dobrze wykorzystuje motywy ze świata przedstawionego (np. gość z przyszłości dostaje paniki, gdy słyszy ujadające psy), wyjaśnia dlaczego Terminatory mają ludzki wygląd, a także pokazuje, że Skynet przewidział sytuację, że Terminatory mogą zostać przeprogramowane, by służyły ludziom.

W deluxowym zbiorku od Screamu wydana została jeszcze historia namalowana przez Matta Wagnera, gdzie baba-terminator chce dopaść kolejną Sarę Connor, a tę chroni żołnierz wysłany przez Johna Connora. Fajnym zabiegiem było to, że owy żołnierz, który został wysłany w przeszłość aż do lat 50. (by lepiej się przygotować do ochrony Sary Connor), jest Afroamerykaninem i życie w czasach segregacji rasowej było dla niego szokiem, ponieważ w jego świecie rasizm już nie istnieje z powodu cholernych maszyn.

Online Castiglione

Odp: Terminator
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 01:51:54 »
Przyglądałem się tym tomom i może kiedyś się skuszę, ale po zaznajomieniu się z kilkoma rzeczami w tych klimatach ("Obcy: Zbawienie", "Obcy: Ofiarowanie", "Predator: Łowcy" i "Terminator: Sector War", a na półce czeka jeszcze "Aliens: Bunt") póki co odpuszczam temat. Poza "Zbawieniem", które wybroniło się rysunkami Mignoli, reszta to absolutnie nic ciekawego i forma wydania absolutnie nieadekwatna do zawartości.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Styczeń 2020, 02:21:09 wysłana przez Eguaroc »