Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 90183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline indyk1983

Odp: Superman
« Odpowiedź #90 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 14:56:10 »
Byrne oprócz serii Superman rysował (i pisał) także Action Comics a także pisał Adventures of Superman po Wolfmanie (ten napisał 12 zeszytów). Wszystko się fabularnie ładnie łączy więc faktycznie najlepszą opcją jest przeczytać wszystko :). Co do wprowadzenia do Exile to pomiędzy ostatnim Man of Steel (vol.9) a wskazanym tradem Exile jest spora luka (w Omnibusie prawie 300-400 stron) więc innej opcji jak w omnibusie tego nie zbierzesz.

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #91 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 14:57:23 »
No to nie zbiorę. Nie szkodzi. Chodzi mi raczej o konkretne historie niż zebranie całości. Mówiąc o wprowadzeniu do Exile chodziło mi o historię z Zodem (Supergirl Saga).

Cytuj
Ja mam inną taktykę, jak wydaje ciężkie pieniądze na swoje przyjemności to wywożę moją na zakupy żeby nie robiła problemów, też działa
Tak, to by pewnie zadziałało, gdybym tylko był to w stanie zmieścić w (dość napiętym) budżecie :P
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Październik 2019, 15:05:40 wysłana przez Gieferg »

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #92 dnia: Pt, 25 Październik 2019, 20:41:53 »
Cytuj
Do tego papier offsetowy, mniejszy format.

Po przeczytaniu semików z 1991 roku zajrzałem sobie do "Człowieka ze stali" z kolekcji i... jakoś przyjemniej mi się patrzy na wydane po staremu semiki. Coś mi nie gra z tym "Człowiekiem ze stali", jest jakoś tak zbyt gładko, sterylnie (i brakuje mi tworzących kolory kropeczek), z drugiej strony nie miałem podobnych odczuć przy lekturze Dark Phoenix z WKKM czy Spider-Mana McFarlane'a od Egmontu, gdzie nic mi nie przeszkadzało.

Anyway, zamierzam dalej uzupełniać Semiki :)

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #93 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 09:24:52 »
Man of Steel vol.9 - historia z Mxyzptlkiem na starcie dość lipna (jak i sama ta z dupy wyjęta postać), ale potem robi się już ciekawiej, szczególnie, że mamy sporo nawiązań/wprowadzeń do wątków które w Semikach wyskoczyły jak królik z kapelusza. Słabsze punkty to jedna część Doom Patrol wyjęta z kontekstu (choć sens jej umieszczenia jest zrozumiały) i historyjka o kosmitach na bliskim wschodzie, która stanowi wprowadzenie do wątku Husque znanego z semików. Najlepsze - Supergirl Saga i chyba ostatnia historia z Guardianem (który jednak nadspodziewanie dobrze sobie radzi w konfrontacji z Supkiem). No i format wydania nie służy "Supergirl Saga" która w całości jest prezentowane w "widescreenie", co samo w sobie wygląda fajnie, gorzej że trudno zobaczyć/odczytać, tego co się znalazło na wewnętrznych krańcach stron.

Jeszcze trzy rzeczy:

1) Powinni to przeczytać wszyscy bóldupiący o to, że Superman zabił Zoda w filmie.
2) Offer hard to refuse:

Nie skusił się i pewnie dlatego uronił łezkę ;)

3) Ile lat ma Jimmy Olsen w tych historiach? Bo wygląda dość gówniarsko, a jest parę razy molestowany przez Cat Grant i aż dziwnie się na to patrzy :D



 
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Listopad 2019, 09:33:44 wysłana przez Gieferg »

John

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #94 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 09:42:27 »
Cytuj
1) Powinni to przeczytać wszyscy bóldupiący o to, że Superman zabił Zoda w filmie.

Mówię o tym od lat, ale z hejterami Snydera to jak ze ścianą, mają w głowie swój obrazek Supermana na podstawie wybiórczych najpopularniejszych komiksów i starych filmów. Jak ktokolwiek wyciąga zabójstwo Zoda w komiksie to włącza im się tryb racjonalizacji faktów i znajdują coś byleby zaprzeczyć rzeczywistości. Nie nauczą się że Supermana nie można mierzyć skalą jakiegoś Flasha, i mierzy się z zagrożeniami innego formatu musząc podejmować różne na decyzje zgodne na ile się da z naukami Papy Kenta, a nie zawsze identyczne.

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #95 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 09:57:21 »
Tutaj Superman najpierw pozbawia odpowiedzialnych za masowe ludobójstwo Kryptończyków mocy, ci zaś odgrażają się, że jakoś odzyskają moc i będą dalej zabijać - na co Superman wyciąga kryptonit i ich likwiduje. To nawet nie jest sytuacja jak w filmie, gdzie musi podjąć szybką decyzję, po prostu mianuje się sędzią i katem (co uzasadnia tym, że na tym świecie nie pozostał już nikt żywy, gdyż Zod z ekipą wszystkich zabili) i posyła ich do piachu.

Zabicie Zoda w filmie w połączeniu z reakcją eSa chwilę po były jak najbardziej w duchu komiksów. Przynajmniej tych, które znam, bo Superman zrestartowany przez Byrne'a to "mój Superman".
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Listopad 2019, 10:02:06 wysłana przez Gieferg »

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #96 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 19:52:37 »
Superman: Exile - (wydanie 1998) - z tym komiksem sytuacja trochę jakby w dzieciństwie obejrzeć jakiś film od połowy, a ćwierć wieku później dorwać całość i to w wersji rozszerzonej. Semik 6/91 to był pierwszy Superman (nie licząc tego czarno-białego monstrum frankensteina), jakiego czytałem, zawsze lubiłem tę historię, ale Semic poczęstował nas tylko znacznie skróconą wersją jej drugiej połowy. Dopiero teraz po latach zapoznałem się z całością i cóż mogę powiedzieć - bardzo udana, filmowa wręcz historia, stanowiąca wstęp do tego co serwował semik począwszy od drugiej połowy 1991 roku. Co prawda wciąż jeszcze zostają pewne luki ale omnibusów nie będę kupował.  Za to zainteresowało mnie kilka wątków które wiem, że kontynuowano w semikach, gdy już ich nie kupowałem, więc tym się teraz zainteresuję.


Exile w każdym razie polecam, na pewno bardziej niż wcześniej wspominany MoS Vol.9, choć szkoda, że Byrne wyskoczył za burtę przed tą historią :(   

PS. jeden minus tego wydania - usunięto pół ostatniej strony Action Comics 643 pewnie po to, żeby
Spoiler: PokażUkryj
 nie zostawiać cliffhangera z eradicatorem (scena eksplozji w mieszkaniu Clarka i moment gdy znajduje tam nieprzytomną Matrix). Zamiast tego tom kończy się na "This is Catherine Grant. Good night".
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Listopad 2019, 21:01:21 wysłana przez Gieferg »

Offline szulig

Odp: Superman
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 20:10:57 »
Moglby ktos skrobnąć kilka słów na temat trzech roznych wydań przez Egmont Supermanów?
Człowiek ze Stali
Action Comics
Superman
czy teraz beda wydawać trzy serie z supkiem? Czy człowiek ze stali to one shot?

Offline Darth_Simon

Odp: Superman
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 20:14:53 »
Człowiek ze stali to one shot wprowadzający do serii Superman i Action Comics.

Powinny wychodzić 2 serie.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #99 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 19:05:09 »
"Superman Action Comics. Tom 1. Niewidzialna mafia", to jeden z tych komiksów, które ostatnio w polskiej wersji językowej pojawiły się na naszym rodzimym rynku. Scenariusz do tytułu, to dzieło autorstwa Briana Michaela Bendisa. Osobiście nie miałem styczności z ,,Człowiekiem ze Stali", którego pisał Bendis; mało tego, nie wiem, jak sama seria - "Superman Action Comics" - ma się do "DC Odrodzenie" i "Nowe DC Comics". Jeśli dobrze rozumuję jest to cykl komiksów po "DC Odrodzenie", który kontynuuje tą linię wydawniczą z pamięcią po wydarzeniach w tej linii. Obecnie samo "DC Odrodzenie" - a linia ta zamyka się w Polsce wraz z końcem tego roku (czyż nie tak?), posiada masę kilkutomowych wydań z różnymi wariacjami tytułów z Supermanem w nazwie. Wiem, że prezentują one odmienne historie, jednak nie chcę się pogubić z tym jak opowiada się całą gamę historii najsłynniejszego Kryptończyka w dziejach, przestawiając się nagle na "Superman Action Comics" od Bendisa. Zasmakowałem storyline'u Kal-Ela z linii "DC Odrodzenie", no i po trochu z "Nowego DC Comics". Za Chiny ludowe nie wiem, co Bendis nakreślił we wskazanym tytule. Ktoś z Was forumowicze czytał "Superman Action Comics" tego autora, albo cokolwiek co wyszło spod jego pióra, co związane jest z Supermanem?


Offline laf

Odp: Superman
« Odpowiedź #100 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 08:23:09 »
Ostatnio Egmont wznowił "Superman: Czerwony Syn" i choć nie stanowiło to niespodzianki (TK wspominał o tym na ostatniej emefce) to na pewno wielu komiksiarzy odetchnęło z ulgą, że ten komiks jest znowu dostępny.

Ja natomiast mam pytanie o "Na wszystkie pory roku" - czy komuś się obiło o uszy aby Egmont planował wznowienie również tego komiksu? Komiks, który miał u nas premierę grubo ponad 10 lat temu, pisany i rysowany przez ceniony duet twórców, w tym przeze mnie (Loeb / Sale), a do tego najzwyczajniej w świecie kawał dobrej lektury.

Offline misiokles

Odp: Superman
« Odpowiedź #101 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 08:28:55 »
W tym przypadku - zgaduję - Egmont musi kupić ponownie licencję ( coś czytałem że zwyczajowo kupuje się na 5 lat). Za dodruki rzeczy liencjonowane nie płaci się nic.

Offline laf

Odp: Superman
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 08:35:17 »
Czyli krótko mówiąc: raczej nic z tego.  :'(
Szkoda.

Offline misiokles

Odp: Superman
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 08:39:33 »
Niekoniecznie nic z tego, trzeba czekać do kolejnych imprez komiksowych z panelem Egmontu. Być może na którymś z nich TK zapowie ten tytuł. Chodziło mi bardziej o to, że szanse na 'cichy' dodruk, iż pewnego miesiąca tytuł ot tak wróci do sklepów jest prawie że zerowe.

Offline Kadet

Odp: Superman
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 18:37:30 »
Ja także wyczekuję dodruku "Na wszystkie pory roku", bo też bardzo lubię ten komiks. Mam nadzieję, że kiedyś trafi do DC Deluxe (trudno mi sobie wyobrazić, w jakiej innej serii mógłby wyjść). Dodatkowym atutem wznowienia może być gra na nostalgii za Supkiem Byrne'a, bo to w końcu ta wersja Clarka tu występuje.
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Styczeń 2020, 18:39:12 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!