Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 90215 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online bibliotekarz

Odp: Superman
« Odpowiedź #75 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 18:42:15 »
Też czytanie Supermana skończyłem na jego śmierci. Rewelacji może nie ma, ale lepsze to niż Knightfall.

A Supka nr 12/93 z Eradicatorem wspominam dosyć miło. Fajnie mi się go czytało w Święta. I chyba niestety sprzedałem go później, bo dziś nie mogę nigdzie znaleźć.
Batman returns
his books to the library

Offline szulig

Odp: Superman
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 21:23:15 »

Nie lubię zmartwychwstań, jak go zabili to nie żyje. And that's it.
no to myślę ze powinieneś odpuścić sobie caly swiat marvela i dc. tam juz chyba wiekszosc byla martwa i zmartywch wstała...

Offline Damballa

Odp: Superman
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 22:55:44 »
Polecam universum Valianta, tam jak ktoś zginie, to na dobre.

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 22:57:37 »
Cytuj
no to myślę ze powinieneś odpuścić sobie caly swiat marvela i dc.
Odpuściłem sobie w pierwszej połowie lat 90-tych i nic się w tym względzie nie zmieniło (ani nie zmieni).
Teraz wziąłem się za uzupełnianie znajomości tego okresu, który mnie wtedy interesował, nic ponad to. Była już o tym mowa w innym temacie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 21 Październik 2019, 22:59:33 wysłana przez Gieferg »

Offline Gascon200

Odp: Superman
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 09:33:27 »
Polecam universum Valianta, tam jak ktoś zginie, to na dobre.

To ja jeszcze polecę uniwersum Invincible i Injustice, jeśli ktoś zginie to nie powraca (z wyjątkami, ale to jeśli ktoś jest po prostu nieśmiertelny)

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #80 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 13:00:55 »
Po powtórce Semików 3 i 4/91 po przeszło dwudziestu latach od ostatniego kontaktu z tymi komiksami (ten pierwszy w połowie pokrywa się z "Człowiekiem ze stali" z kolekcji i ma okładkę nieadekwatną do zawartości) - stwierdzam, że  to się naprawdę dobrze czyta, szkoda tylko, że potem już zaczęli robić większe przeskoki i z całego Byrne'a trafiła się jeszcze tylko historyjka z Jokerem w 5/91.

Cóż, trzeba to będzie uzupełnić zagranicznymi wydaniami.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Październik 2019, 13:03:27 wysłana przez Gieferg »

Offline FloreK

Odp: Superman
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 13:15:54 »
Cóż, trzeba to będzie uzupełnić zagranicznymi wydaniami.

To poczekaj bo na maj zapowiedziano pierwszy omnibus Supermana Byrne'a. :)

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 14:02:38 »
Nie wiem czy omnibus zmieszczę w budżecie, poza tym Byrne się przeplatał fabularnie z innymi seriami, więc jakby wydali tylko to co on rysował (seria "Superman") to tak trochę bez sensu by to wyszło.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Październik 2019, 14:15:40 wysłana przez Gieferg »

Offline FloreK

Odp: Superman
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 14:19:10 »
Spokojnie, będzie wszystko. Łącznie z tym co robił Wolfman.

https://13thdimension.com/john-byrnes-superman-the-man-of-steel-omnibus-coming-in-2020/

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 14:34:12 »
Z tego co widzę i tak nie wszystko co mnie interesuje, nie widzę tam zawartości dość istotnego dla mnie Man of Steel Vol.9
SUPERMAN #19-22, SUPERMAN ANNUAL #2, ADVENTURES OF SUPERMAN #441-444, a część bym dublował z semikami.

« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Październik 2019, 14:37:29 wysłana przez Gieferg »

Offline FloreK

Odp: Superman
« Odpowiedź #85 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 14:36:29 »
Z tego co widzę i tak nie wszystko co mnie interesuje, nie ma:
SUPERMAN #19-22, SUPERMAN ANNUAL #2, ADVENTURES OF SUPERMAN #441-444,

Bo to pierwszy Omnibus Byrne'a, drugi zapełni lukę między pierwszym, a omnibusem Superman The Exile. :)

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 14:38:32 »
Czyli musiałbym dokupić jeszcze kolejny. Nie na moją kieszeń.

Wybiorę sobie to i owo z wydanych osobno kolejnych części Man of Steel i dodatkowo dokupię samo Exile (nie omnibus). A potem może uzupełnię semiki (na tę chwilę mam do 4/92) i starczy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Październik 2019, 14:41:02 wysłana przez Gieferg »

Offline FloreK

Odp: Superman
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 14:42:08 »
Żeby Cię to drożej nie wyniosło niż omnibus.  ;D Exile nie kojarzę w trejdach, a poza tym zostałyby Ci wydania Superman The Man of Steel:

https://multiversum.pl/q/?keywords=SUPERMAN%20THE%20MAN%20OF%20STEEL

których musiałbyś w większości szukać na rynku wtórnym. Czyli pewnie wcale taniej by się nie skończyło. Do tego papier offsetowy, mniejszy format. Miałem to w rękach i mimo, że jestem fanem się nie skusiłem. Mnie wiadomość o omnibusie naprawdę ucieszyła. Warto było poczekać.

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 14:47:09 »
Nigdzie nie powiedziałem, że chcę koniecznie wszystkie części MoS (miniseria MoS wyszła po polsku w kolekcji więc nie ma potrzeby dublować). Zacznę od tej, która wprowadza do Exile. Czy sięgnę po więcej to się okaże. I znajdę to taniej niż 62 zeta ;) (a jak nie znajdę to nie kupię, proste)

A Exile coś takiego: https://www.amazon.com/Superman-Exile-Roger-Stern/dp/1563894386 widywałem tu i tam za rozsądną cenę, przepłacać za obcojęzyczne wydania nie zamierzam.

Omnibus pewnie kilka stów, żona by mnie powiesiła, szczególnie jakbym powiedział, że to tylko pierwsza część :D
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Październik 2019, 14:56:10 wysłana przez Gieferg »

Offline FloreK

Odp: Superman
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 14:54:13 »
Ok, argument z żoną mnie przekonuje.  ;) Ja mam inną taktykę, jak wydaje ciężkie pieniądze na swoje przyjemności to wywożę moją na zakupy żeby nie robiła problemów, też działa.  ;)

Tak poważnie to każde podejście jest dobre, ważne żebyś Ty był zadowolony z zakupu i późniejszej lektury.