Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 90167 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 00:30:39 »
Bendis zamierza zdemaskować Supermana przed światem. Znów wychodzi jego brak researchu, chyba że jest tak odwtórczy umyślnie. Nie tak dawno w czasie linii wydawniczej DC You świat dowiedział się że Superman i Clark Kent to jedna osoba. Wtedy też stracił trochę na mocy. Mam się ekscytować tym bardzo odważnym pomysłem Bendisa, który już czytałem? 2 raz z rzędu w ciągu kilku lat? Wolałbym już by zdemaskowano Batmana, skoro i tak ma iść na tymczasową emeryturę.

Spoiler: PokażUkryj

Offline laf

Odp: Superman
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 07:50:46 »
Bendis
W kwestii aktualnych wydań DC jestem laikiem, a już w przypadku Supermana to w szczególności, ale na tej okładce nie widzę nazwiska Bendisa tylko Paka (zakładam, że chodzi o Grega Paka)

Offline Lewaczek

Odp: Superman
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 09:05:02 »
W kwestii aktualnych wydań DC jestem laikiem, a już w przypadku Supermana to w szczególności, ale na tej okładce nie widzę nazwiska Bendisa tylko Paka (zakładam, że chodzi o Grega Paka)
To okładka komiksu bodaj z 2015 roku.

John

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 11:21:13 »
Okładka AC to ta poprzednia demaskacja Supermana o której pisałem.

Offline laf

Odp: Superman
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 12:44:27 »
To okładka komiksu bodaj z 2015 roku.

Okładka AC to ta poprzednia demaskacja Supermana o której pisałem.

No i wszystko jasne  :) Dzięki za wyjaśnienie

Offline gashu

Odp: Superman
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 12:28:11 »
Bendis zamierza zdemaskować Supermana przed światem. Znów wychodzi jego brak researchu, chyba że jest tak odwtórczy umyślnie.

Jest odtwórczy względem samego siebie, bo zrobił już to samo wcześniej w...

Spoiler: PokażUkryj
...Daredevilu :O

Offline laf

Odp: Superman
« Odpowiedź #66 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 23:33:27 »
Nie kojarzę, żeby było o tym wspomniane w wątku festiwalowym, tak więc podam tą informację tutaj:
Na spotkaniu Tomasz Kołodziejczak jasno i wyraźnie zapowiedział wznowienie (tudzież dodruk) Supermana: Czerwonego syna, choć nie podał jakiegoś konkretnego terminu. Co ciekawe, myśli o wydaniu z alternatywną okładką stworzoną przez polskiego twórcę - Tomasza Larka.
http://filmozercy.com/wpis/mfkig-2019-spotkanie-z-egmontem-transmisja-na-zywo - od 49:24 min.

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 16:55:00 »
Postanowiłem uzupełnić kolekcję o trochę semiców z lat 1991/1992 (czyli część tego co miałem, pozbyłem się i później żałowałem - a czy dalej to się zobaczy), kojarzy ktoś, czy wątek z Krypton-Manem (i Eradicatorem) który się wtedy przewijał, był później kontynuowany? Kojarzy mi się jakiś powrót Krypton-Mana, bodaj z 1993 roku (nie miałem, nie czytałem), coś poza tym?

Offline gashu

Odp: Superman
« Odpowiedź #68 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 11:00:23 »
Eradicator (jeżeli mnie pamięć nie myli) powrócił w numerach wydanych przez Tm-Semic pod koniec 1993 roku ("Powrót Krypton-mana"), później w "Rządach Supermanów",  a ostatnio w serii "Superman" (Rebirth) Egmontu :).
« Ostatnia zmiana: Pn, 21 Październik 2019, 11:07:26 wysłana przez gashu »

Offline Arne

Odp: Superman
« Odpowiedź #69 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 11:10:24 »
Eradicator pojawil sie w "Powrocie Krypton Mana" w nr 10-12/93 i 1/94. Odegral rowniez swoja role w
Spoiler: PokażUkryj
"Rzadach Supermanow" - nr 12/95 - 9/96.

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #70 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 11:47:39 »
Na rządy Supermanów się już chyba nie skuszę, ale Powrotem Krypton Mana trzeba się będzie zainteresować.

John

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #71 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 13:34:18 »
Panie, Rządy Supermana lepsze od Śmierci.

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #72 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 14:53:26 »
W latach 90-tych na śmierci Supermana skończyłem z Supermanem, a wszystko co wiem na temat "Rządów Supermanów" sprawiło, że nigdy więcej do tego nie wróciłem. I nadal nie mam ochoty tego robić, również (choć nie tylko) ze względu na to jak długa jest ta historia :P
 
Nie lubię zmartwychwstań, jak go zabili to nie żyje. And that's it.

John

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #73 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 15:56:34 »
Lubię w Rządach Supermenów to że ociekają swoimi czasami. Czuć w tym ducha heavy metalu i Flasha Gordona. Statyczne i klasyczne przygody Supermana najpierw zrównali z ziemią śmiercią protagonisty, a później na miejsce tak klarownego symbolu jak Superman wprowadzili 4 następców, którzy bardzo odbiegali od schematu. Cool teenager Superboy w ramonesce, poczciwy naukowiec w zbroi, oraz dwie krzyżówki Supermana z Terminatorem, ironicznie ten który wyglądał jak T-800 nie miał z nim nic poza wyglądam wspólnego, a Eradicator, idealna kopa Kal-Ela już tak. To szaleństwo godne Sagi Klonów u Spider-Mana.

Offline Gieferg

Odp: Superman
« Odpowiedź #74 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 16:10:29 »
Cóż, może jeszcze pomyślę nad tym, jak już uzupełnię bardziej priorytetowe semikowe braki  - z kolekcji, którą kiedyś zebrałem zostały mi tylko Spider-Many, Batmany (których miałem coś koło 30 zeszytów każdego) i kilka wydań specjalnych. Poza tym interesują mnie historie o Supermanie, które Semic w 1991 roku przeskoczył lub zaprezentował skrótowo (Exile).