Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 90153 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Eragon

Odp: Superman
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:10:04 »
Mi Efekt Oza przypadł do gustu. Czytało się to szybko i sprawnie i nawet jak były tam dziury scenariuszowe to z racji, że wsiąknąłem w fabułę to albo ich nie zauważałem albo mi nie przeszkadzały. Sam pomysł by ta postać była Panem Ozem mi akurat wydał się ciekawy. W sumie to przyczepiłbym się tylko do jednego, że nie było żadnego nawiązania do tego, że Oz przecież był świadomy tego,
Spoiler: PokażUkryj
 że istniały dwie wersje Supermana przed wydarzeniami z Odrodzonego, ale nic o tym tutaj nie ma. Szkoda bo spodziewałem się, że choć małego nawiązania do tego. No i myślałem ,ze w tym tomie dojdzie do uwolnienie Tima z więżenia Oza(albo chociaż Supek go zobaczy przed zniknięciem z tej krainy a tu nic...

Trochę nie rozumiem polityki dawania rysunków postaci, której tożsamość mamy poznać w tym tomie na tylnej okładce, jak i na stronie tytułowej i jeszcze stronę dalej... ale cóż przeczuwając taki myk przed lekturą nie luknąłem ani na tył, ani na strony początkowe tylko od razu na pierwszą stronę z komiksem (nie po to tyle czasu  unikałem spoilerów by mi sam Egmont zaspilelorwał  kim jest Oz tuż przed lekturą ) ;) .

Został już tylko jeden tom Jurgensa, szkoda ,że nie dali mu dłużej pisać Action Comics...
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 00:12:44 wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Offline Gascon200

Odp: Superman
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:17:03 »
Trochę dziwi mnie to wypuszczenie AC #1000 tak szybko. Przecież jeszcze czekają nas conajmniej 3 tomy Supermana Tomasiego, Man of Steel I dopiero wtedy Bendis. Chyba, że Supermana wydadzą w 1-2 tomach, co by miało sens, skoro ostatnio dają podwójne tomy.

Offline JonasCrow

Odp: Superman
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 16:18:32 »
a czy w AC#1000 jest jakiś spojler do tomów Tomasiego?

Offline moai

Odp: Superman
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 16:32:50 »
Czy tego AC #1000 mozna czytac bez znajomosci serii Superman i AC? Czy to jakis oderwany od ciaglosci serii, jubileuszowy tom, czy jednak nie?

majkelus81

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 16:43:09 »
AC #1000 można czytać całkowicie oddzielnie. Zarówno historia Tomasiego jak i Jurgensa to są takie krótkie historię pod świętowanie 1000 zeszytu plus sporo historii odwołujących się do przeszłości eSa (jak na przykład do historycznej okładki z AC #1.) oraz pierwszą historię Bendisa, która jest swoistym teaserem mini serii Man of Steel.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Luty 2019, 16:52:44 wysłana przez majkelus81 »

Offline moai

Odp: Superman
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 16:48:03 »
Dzieki za info!

Offline Darth_Simon

Odp: Superman
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 22:25:40 »
Moim zdaniem Superman zaczął się trochę psuć na etapie Superman Reborn, kiedy postanowiono "scalić" Supermana  oraz Lois w wersji z N52 oraz tych sprzed Flashpointu.

Przez co historia opisana w "Lois & Clark" traci trochę smak.
Obcość Supermana dla Ligi znika.
Całe to kombinowanie jak się przemieszczać po Daily Planet przez Lois po prostu wyparowuje.
Czy historia "Ostatnie dni Supermana" wogóle się wydarzyła ?

To całe scalenie tych Supermanów było moim zdaniem po prostu niepotrzebne.

Całe to zamieszanie z Supermanem pochodzącym ze świata równoległego powinno zostać wg. mnie rozwiązano dopiero w Doomsday Cloak (jako jedna z głównym osi Rebirth)

Zastanawiam się czy Egmont kiedykolwiek planował wydanie serii JLA z Rebirth ?
Był na to czas po JL vs. SS.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Recoil

Odp: Superman
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 23:22:28 »
Czy pozycje "Na wszystkie pory roku" oraz "All Star" są do przełknięcia dla amatora tej postaci i czy, tym samym, są warte swojej ceny ?

majkelus81

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 06:37:08 »
Zdecydowanie tak. All Star Superman to kwintesencja postaci Supermana, a zarazem zamknięta historia czerpiąc z jego bogatej historii. Jeśli ktoś zna ją dobrze to wszystkie smaczki jakie poukrywał Morrison sprawią, że jeszcze bardziej ją doceni. Czy znaczy to że dla osoby, która zna eSa wybiórczo będzie niezrozumiała? Nie. Jak wspomniałem wcześniej to zamknięta historia, wciągająca i tak sprawnie napisana, że nie trzeba znać nic więcej. Podobnie jest z historią Na wszystkie pory roku. Przy czym to bardziej kameralną historia z początków działalności Supermana, nie blockbuster jakim jest All Star, ale założenie jest to samo. Ma pokazać kim jest Superman, co nim kieruje i dlaczego jest superbohaterem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 08:28:38 »
Przychylam. Jedne z najlepszych komiksów z Supermanem i oba można czytać z marszu. I w trakcie lektury All Star Superman, choć nie znałem tych wszystkich smaczków-nawiązań do mitologii supka, bawiłem się świetnie. Dla mnie to takie must have, jak Zabójczy żart, Długie Halloween, czy DKR.

Offline Gazza

Odp: Superman
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:07:57 »
Również zgadzam się z tym. Można, pardon - należy to czytać i nie przejmować się resztą. Jak na Morrisona to ALL-Star jest bardzo strawny, a dopieszczona i oczojebna warstwa graficzna Quitely'ego (jeden z moich ulubieńców) tylko podnosi walory cegły. Nie pasuje mi tylko sformułowanie @majkelusa81 - blockbuster. Kojarzę to raczej z epicką, niekoniecznie wyszukaną lekturą, a ALL-STAR to bardzo kameralna i w gruncie rzeczy smutna opowieść. Polecam, aczkolwiek zaznaczam, że to nie typowy akcyjniak.

majkelus81

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:44:10 »
@Gazza może i racja, że użycie słowa blockbuster, może zostać mylnie odebrane. Bardziej chodziło mi o to, że te historie pomimo wspólnego wątku o tym kim jest Człowiek ze Stali, różnią się bardzo pod kątem wykonania. Morrison jednak więcej upycha wszystkiego, dzieje się tam więcej, zagrożenia są miedzy wymiarowe, jest dużo więcej wątków i bohaterów. U Loeba nie ma tak wybuchowego scenariusza, jest dużo spokojniej, akcja dzieje się w sumie tylko w Metropolis oraz Smallville, nie ma globalnych zagrożeń na taką skalę jak w All Star. 

Offline Recoil

Odp: Superman
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 23:00:20 »
@ wszyscy powyżej

Serdeczne dzięki - przekonaliście mnie :)

Offline Recoil

Odp: Superman
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 21:27:47 »
Sklecę kilka słów na temat:

Superman - Czerwony Syn

Nie ma co ukrywać - w kulturze polskich fanów komiksu tzw. Złoty Graal, nakład dawno wyczerpany i komiks dostępny już tylko z 2-nd handu w cenach różnych ale raczej wysokich niż niskich ;)

Czy warto się bujać i szukać tej pozycji ?

Zdecydowanie tak !

Nie trzeba być zagorzałym fanem Extrapana, żeby się połapać w historii bo jest to w zupełnie alternatywna wizja supermanowej rzeczywistości i o ile są pewne smaczki to zapewne każdy, nawet średnio zaznajomiony z tym bohaterem będzie w stanie je sobie ogarnąć i zrozumieć bo przecież każdy wie kim jest Lex Luthor czy Brainiac, prawda ? ;)

O czym jest ten komiks ? Okładka mówi wszystko: Superman jest ikoną świata Wschodniego :)
Zgadnijcie kto zastępuję Stalina po jego śmierci ? ;)

Jako miłośnikowi wszelkiej maści historii alternatywnych z cyklu "co by było gdyby..." komiks podobał mi się szalenie, dałem się kupić od razu w świat przedstawiony przez autorów i zaskakująco łatwo mi było przebić ikonę Zachodniego świata na gwiazdę klasy robotniczej i zupełną zamianę ról - czyli cały Zachód, jeśli chce pokonać Supermana musi trzymać mocno kciuki za Luthor'a  ;)

Całość czyta się dość szybko, łatwo i przyjemnie - na plus dochodzi jeszcze bardzo miłe zakończenie.

A zatem polecam komiks die hard'owcom oraz totalnym nowicjuszom - naprawdę warto :)

JanT

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 15:23:11 »
Od 1012 zeszytu Action Comics będzie rysował Szymon Kudrański  :) Info już znane od kilku dni ale teraz potwierdzone że to nie tylko jeden zeszyt. Bendis wysil dyńkę  ;D
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Marzec 2019, 15:25:33 wysłana przez JanT »