Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 90812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline psychoszoku

Odp: Superman
« Odpowiedź #555 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 21:20:13 »
W Action Comics został Kal El jako główny bohater?

Offline bibliotekarz

Odp: Superman
« Odpowiedź #556 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 21:21:24 »
Tak.
Batman returns
his books to the library

Offline psychoszoku

Odp: Superman
« Odpowiedź #557 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 09:30:29 »
Właśnie skończyłem Superman i Action Comics z Odrodzenia.
Rozumiem, że Bendisa omijam szerokim łukiem i wskakuję od razu w to, co będzie wydawać Egmont ;D
Na pewno Action Comics, bo bardziej mnie interesuje Kal El niż Jon.

Z ostatnich runów to lepiej oceniany jest Action Comics od P.K. Johnsona.
Jednakże z ciekawości, czy mógłbyś rozszerzyć jakie argumenty ludzie podają, w ocenach obu nadchodzących w Polsce serii?
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Styczeń 2023, 10:10:28 wysłana przez psychoszoku »

Offline Kyms

Odp: Superman
« Odpowiedź #558 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 11:32:13 »
Właśnie skończyłem Superman i Action Comics z Odrodzenia.
Rozumiem, że Bendisa omijam szerokim łukiem i wskakuję od razu w to, co będzie wydawać Egmont ;D
Na pewno Action Comics, bo bardziej mnie interesuje Kal El niż Jon.
Jednakże z ciekawości, czy mógłbyś rozszerzyć jakie argumenty ludzie podają, w ocenach obu nadchodzących w Polsce serii?
Seria o synku Kal-Ela głównie krytykowana jest przez wątek orientacyjny, który nawet nie przejmuje pierwszego planu. Szkoda, że dość cicho jest o serii Taylora, która stawia na prosty konflikt, ale wyciągając z niego mnóstwo dowartościowania głównego bohatera. Taylor w serii stawia dużo na relacje, emocje, i warto dać serii szansę.

Natomiast AC wyróżnia się wątkiem gladiatorsko-niewolniczym upodobnionym do Spartacusa. Seria nie zapowiadająco się dobrze i może stąd wyszło pozytywne zaskoczenie jak dobre to wyszło. Przekonująca rebelia, która wycisnęła potencjał historii wywierając na świecie DC następstwa wprowadzające do dalszych serii (nawet rodzina eSów poszerzyła się o nowych członków). Do tego wręcz malownicze rysunki, dla samych których fajnie było oglądać serię.

Offline bibliotekarz

Odp: Superman
« Odpowiedź #559 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 12:17:22 »
Jednakże z ciekawości, czy mógłbyś rozszerzyć jakie argumenty ludzie podają, w ocenach obu nadchodzących w Polsce serii?
Action Comics jest ceniony za powrót do podstaw, do Supermana, jakiego znamy z dawnych lat. Znów jest obrońcą uciśnionych występującym przeciw tyranii, gladiatorem walczącym w kosmosie pozbawionym swoich mocy. Ceniony też za szczegółową kreację zakątka Wszechświata związaną z Mongulem. To science-fiction pełne akcji i rozmachu. Poza tym w tym momencie jest to już ogromna saga, która ciągnęła się ponad rok.

Son of Kal-El to raczej średniawka wyróżniająca się progresywnym podejściem do potomka eSa, zresztą w różnych kwestiach, nie tylko orientacji. Taylor wyrobił sobie markę, ale jego flagowym tytułem zdecydowanie jest Nightwing.

Nie wiem, czy coś z tego wyda Egmont, ale z dobrym przyjęciem spotkały się też takie ostatnie tytuły z Supermanem jak Batman/Superman: World's Finest i Superman: Red and Blue.
Batman returns
his books to the library

Offline Odyn

Odp: Superman
« Odpowiedź #560 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 14:02:09 »
Myślę, że z tych komiksów obecnego ongoing, które Egmont wyda to dam szansę Action Comics oraz Detective Comics Rama V. Obiecałem sobie, że sprawdzę Nightwinga Taylora, choć nie wiem czy mi przypadnie do gustu (bo nie jestem fanem Dicka - a to u mnie odgrywa znaczącą rolę w odbiorze i chęci do czytania).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #561 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 14:18:19 »
@Odyn do Detective Comics Rama V to przynajmniej rok czasu (jak nie więcej). On zaczął pisać DC od zeszytu #1062 czy do tego czasu jest 5 tomów Mariko Tamaki, której Egmont dopiero wydał tom pierwszy.

Offline Kyms

Odp: Superman
« Odpowiedź #562 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 17:22:40 »
I jak oceniacie styczniową premierę Egmonta? Za mną "Ten, który spadł". Bardzo krótki komiks, w którym znajdują się dwie historie: w obydwu Jon i Clark walczą z kosmicznymi zagrożeniami stanowiącymi dla nich nie lada zagrożenie. Przygody o bardzo typowym podłożu konfliktu wyróżniającym się pewnymi elementami m.in. podbudowa sytuacji zagrożenia, współpraca ojciec-syn. Uwadze nie umyka głębia komiksu rozbijająca nawet skamieniałe serca. Tu mam na myśli wszystko, co związane jest z relacją głównych bohaterów.

Zapraszam do udostępnionej recenzji, w której nieco pokazuję rysunków oraz przybliżam zarys fabularny z moim odbiorem. Podsumowując - warto wydać promocyjne 35zł, jeden z lepszych komiksów o Supermanie, który wyszedł w ostatnim czasie.

Offline psychoszoku

Odp: Superman
« Odpowiedź #563 dnia: Pt, 03 Luty 2023, 09:53:41 »
Natrafiłem dzisiaj na nazwę serii Superman: Emperor Joker (2000)
To chyba nie zostało wydane w Polsce, w żadnej postaci?
Czy wiecie może jakie były opinie na tmeat tej serii za Oceanem?

Offline milos3

Odp: Superman
« Odpowiedź #564 dnia: So, 04 Luty 2023, 17:25:41 »
Wyszło może w Polsce "Panic in the sky", poza Tm- Semic? Albo są jakieś głosy,żeby miało kiedyś wyjść?

Offline angelscorpion

Odp: Superman
« Odpowiedź #565 dnia: So, 04 Luty 2023, 20:11:51 »
Cześć, nie wyszło i na razie nikt nie wspominał o wydaniu, chyba, że jest w którejś kolekcji. Jakiś czas temu było dostępne w oryginale, ale widzę, że już niedostępne .

Offline Piterrini

Odp: Superman
« Odpowiedź #566 dnia: So, 04 Luty 2023, 20:25:36 »
Natrafiłem dzisiaj na nazwę serii Superman: Emperor Joker (2000)
To chyba nie zostało wydane w Polsce, w żadnej postaci?
Czy wiecie może jakie były opinie na tmeat tej serii za Oceanem?
Goodreads
Amazon
Bez języka puszczasz to przez tłumacz Google, po prostu link wklejasz i tyle, od lat coraz lepsze zdania składa automatyczne tłumaczenie, jeszcze problem przy tekstach wschodnich (z chińskiego, japońskiego itp.), ale sens da radę wyciągnąć.

A jak już piszę - jakie jeszcze źródła opinii oprócz Goodreads i Amazonu warto sprawdzać? Więcej jest różnych baz komiksowych, a same recenzje i opinie są porozbijane...

Offline Odyn

Odp: Superman
« Odpowiedź #567 dnia: Pn, 06 Luty 2023, 09:00:02 »
@Odyn do Detective Comics Rama V to przynajmniej rok czasu (jak nie więcej). On zaczął pisać DC od zeszytu #1062 czy do tego czasu jest 5 tomów Mariko Tamaki, której Egmont dopiero wydał tom pierwszy.
No to lepiej dla mnie, bo uszczuplę wydatki. Batman od Tamaki mnie nie interesuje, ten od Zdarsky'ego też nie (Bruce spadający z kosmosu na Ziemię? Kwiatek jakich mało :D ). Jak kiedyś wspomniałem, mało współczesnego ongoingu zwraca już moją uwagę. Dziwię się, że komuś chce się to czytać.
Czekam na klasykę od Egmontu.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kyms

Odp: Superman
« Odpowiedź #568 dnia: Pn, 06 Luty 2023, 11:51:05 »
Dziwię się, że komuś chce się to czytać.
Niektórzy muszą czytać, żeby inni nie musieli dowiadując się jakie to jest w praniu  ;)

Offline bibliotekarz

Odp: Superman
« Odpowiedź #569 dnia: Pn, 06 Luty 2023, 12:05:03 »
Dziwię się, że komuś chce się to czytać.
Hm, ja się dziwię, że komuś chce się czytać jak niby superinteligentny Batman wpada na genialny pomysł, że nie będzie sypiał tylko walczył z przestępczością 24 godziny na dobę po czym, cóż za zaskoczenie, jest tak wycieńczony, że randomowy typek kopie go w dupę tak aż pękł mu kręgosłup (ale potem oczywiście się zrosnął).
Batman returns
his books to the library