Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 90890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hobgoblin

Odp: Superman
« Odpowiedź #495 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 14:39:04 »
Miejmy nadzieję, że to drugie. Niestety odpowiedź tylko w głowie Pana TK.

To jest poważnie taka szara eminencja, która trzęsie całą  firmą? On decyduje o wszystkim?
Mam wrażenie, że przeceniacie jego wszechmoc decyzyjną bo to jest duża firma.

Offline laf

Odp: Superman
« Odpowiedź #496 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 14:52:57 »
To jest poważnie taka szara eminencja, która trzęsie całą  firmą? On decyduje o wszystkim?
Mam wrażenie, że przeceniacie jego wszechmoc decyzyjną bo to jest duża firma.
Wcale nie przeceniamy - https://zagrano.pl/tomasz-kolodziejczak-egmont/
Owszem, każdy na takim stanowisku ma swoich doradców, ale ostatecznie to On o wszystkim decyduje. To on stoi za niewątpliwym sukcesem Klubu Świata Komiksu i różnymi konkursami dla twórców komiksu dziecięcego
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Maj 2022, 14:57:30 wysłana przez laf »

Offline wojtpil

Odp: Superman
« Odpowiedź #497 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 14:54:25 »
To jest poważnie taka szara eminencja, która trzęsie całą  firmą? On decyduje o wszystkim?
Mam wrażenie, że przeceniacie jego wszechmoc decyzyjną bo to jest duża firma.

Decyduje TK jako szef wydawnictwa i ... słupki sprzedażowe.

Offline Buc

Odp: Superman
« Odpowiedź #498 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 10:34:19 »
Patrząc na katalog to w 2023 z DC pójdą co najmniej trzy serie.
Sugeruje to co zostanie wydane w linii "Stan przyszłości" jako że obok batmana i JL znalazł się tam tom z supkiem to intuicja każe mi sądzić że jednak jakaś kontynuacja będzie.

Chyba faktycznie to wysoce prawdopodobne, wszyscy wiemy jak slaby poziom obecnie prezentuje Supek ( odnoszę się do tego co jest na polskim rynku ) i można spokojnie bez niego żyć ale jednak szkoda byłoby stracić serie z tak ikoniczną postacią.

Offline Edgar

Odp: Superman
« Odpowiedź #499 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 13:24:59 »
To jest poważnie taka szara eminencja, która trzęsie całą  firmą? On decyduje o wszystkim?
Mam wrażenie, że przeceniacie jego wszechmoc decyzyjną bo to jest duża firma.

Gdyby TK był szarą eminencją, to mało kto wiedziałby o jego istnieniu. Tymczasem on jest w pełni jawnym i doskonale wszystkim znanym szefem polskiego Egmontu.

Offline SIXXTBONE

Odp: Superman
« Odpowiedź #500 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 19:56:48 »
Mam nadzieje, że wydadzą Supermana Men of Steel całość 5 tomów, kiedyś. Czekam do końca roku na zapowiedz, jak nie bedzie biore po angielsku choć szkoda że zrezygnowali z wydania tego w omnibusach w ostatniej chwili.

Offline HugoL3

Odp: Superman
« Odpowiedź #501 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 23:26:46 »
Tyle tytułów i autorów wymieniliście, że aż wstyd przyznać, że z Supermana czytałem tylko Red Son. Cała moja wiedza o tej postaci bazuje na animacjach DC i kinowkach.

Czy ta postać nie jest zbyt potężna, żeby móc napisać o niej jakąś ciekawą historię?

Online xanar

Odp: Superman
« Odpowiedź #502 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 23:52:55 »
Też tak gdzieś słyszałem.
Ten Superman Tomasiego z Rebirth jest spoko co Egmont wydał, przynajmniej na początku i pomijając ten cross.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Odyn

Odp: Superman
« Odpowiedź #503 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 08:49:22 »
Czytałem eSa i Action Comics panów Tomasiego i Jurgensa i mnie te dwie odrodzeniowe serie zainteresowały, aby sięgnąć po komiksy z Supermanem. Ja polecam czytać obie wymiennie, by mieć pełen obraz.No i spodobało mi się przedstawienie Luthora (historia nawiązuje do tej z Ligi z N52, kiedy Lex pomagał tym dobrym).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Darth_Simon

Odp: Superman
« Odpowiedź #504 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 09:00:10 »
Obie serie Supermana z Rebirth są świetne. Potem w Uniwersum DC jest gorzej. Bendis miał moim zdaniem kilka ciekawych pomysłów (np. Koncept niewidzialnej mafii czy mieszanie w zagładzie Kryptona) oraz kilka fatalnych (postarzenie Jona czy ujawnienie tożsamości Clarka) i niestety z każdym kolejnym tomem poziom serii spadał. Jeszcze przede mną Ród Kentów i jestem bardzo ciekawy czy finał Action Comics mi podejdzie.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Hobgoblin

Odp: Superman
« Odpowiedź #505 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 10:15:22 »

Czy ta postać nie jest zbyt potężna, żeby móc napisać o niej jakąś ciekawą historię?

Superman wydaje się być słabszy psychicznie (więcej niepewności czy wątpliwości) niż większość superhero w uniwersum DC.

Offline gashu

Odp: Superman
« Odpowiedź #506 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 14:28:19 »
Kilka pozycji z mojej półeczki z którymi IMO warto się zapoznać:

All-Stars Superman
Superman: Na wszystkie pory roku
Człowiek ze stali (origin by John Byrne)
Superman: Lois i Clark (intro do serii z Rebirth)
Superman: Amerykański Obcy (sentymentalne, ale całkiem przyjemne)
Śmierć Supermana (nawalanka, ale jednak warto znać)

"Czerwony Syn" to natomiast moim zdaniem pozycja wybitnie przehype'owana.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Maj 2022, 14:30:42 wysłana przez gashu »

Offline Kvothe

Odp: Superman
« Odpowiedź #507 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 14:37:12 »
Kilka pozycji z mojej półeczki z którymi IMO warto się zapoznać:

All-Stars Superman
Superman: Na wszystkie pory roku
Człowiek ze stali (origin by John Byrne)
Śmierć Supermana (nawalanka, ale jednak warto znać)
Z chęcią zapoznał bym się z tymi tytułami, niestety są niedostępne. Liczę na wznowienia w ramach DC Deluxe.

Offline Hobgoblin

Odp: Superman
« Odpowiedź #508 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 15:35:45 »
Śmierci Supermana jest sporo na rynku po polsku, do tego stopnia, że nawet poniżej SCD. Ja też mam na wydanie.

To bardzo ważna historia nie tylko dla samej postaci Supermana. Ludzie liczyli na to, że co prawda może Superboy przejmie role Supermana ale Kent umrze naprawde. Kupowali po pare egzemplarzy Supermana w listopadzie 1992 a chodził po cenach wyższych jak okładkowa w nadzieji, ze ceny wzrosna z czasem (to już czasy Action comics osiagajacego duze kwoty na aukcjach).  Takze ta historia to byl szczyt banki komiksowej.

Podobny motyw DC wkrótce powtórzyło z niepełnosprawnością Wayne'a w Knightfall i mnóstwo osób się zraziło do superhero na dobre. A inwestorzy stracili. Także Śmierć Supermana to scam na dziesiątkach czy nawet setkach tysięcy casualowych klientów o historycznym znaczeniu dla komiksu. Ponad 6 milionów sprzedanych egzemplarzy Superman#75 - większość inwestycyjnie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Maj 2022, 15:50:07 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Necr09

Odp: Superman
« Odpowiedź #509 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 13:32:52 »
W najnowszym Superman Action comics #5 Egmont pomylił dymki


coś mi nie pasowało jak to czytałem, bo jakim cudem Conner mógłby wychowywać Clarka xD
FGO: 758,469,198