Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 90152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Odp: Superman
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 22:11:12 »
Apropo Czerwonego Syna

Strasznie mi się ta historia podobała, gdyż mimo iż Elssworld to dwie najistotniejsze postacie czyli Superman i Lex Luthor są tacy jak powinni być.

Kal-El mimo teoretycznej indoktrynacji przez ZSRR dalej jest w głębi duszy bohaterem, który przede wszystkim chciałby pomagać ludziom (nawet jeśli to Amerykanie) i jak patrzy na Lois Lane to coś mu "iskrzy" w głowie.
A moment jak "odczytuje" list od Lexa jest kapitalny. Jak się zorientował, że nieświadomie stał się tym wszystkim złym (brakuje mi lepszego słowa) co zwalczał przez całe życie.

Lex jest mega inteligentnym człowiekiem, który uważa że planeta Ziemia powinna wierzyć w potęgę i rozwój CZŁOWIEKA a nie kosmity.

Moim zdaniem rewelacyjna kontra w odniesieniu do Supermana i bardzo lubię, jak Lex jest tak przedstawiany (a nie jak ta karykatura błazna z Batman V Superman Dawn of Justice)
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline LordDisneyland

Odp: Superman
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 23:01:35 »
Ja od pewnego czasu uważam, że to właśnie w Elseworldach postaci częściej są takie, jak być powinny ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Nemen

Odp: Superman
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 19:25:24 »
Zauważyłem, że czytając tylko Action Comics z Rebirth, nie trace kompletnie nic z fabuły. Superman to raczej krótkie historyjki niewiele wnoszące do całej historii. Czy po tomie "Odrodzony" coś się zmienia, czy dalej mogę kontynuować tylko serie Action Comics i nic na tym nie stracę?

Offline SawiK

Odp: Superman
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 22:13:59 »
Po raz kolejny musze napisać ze obie serie z Supermanem przypadły mi do gustu najbardziej z całej oferty Odrodzenia. Wczoraj czytałem nowy AC z Booster Goldem, pominąłem Efekt Oza, którego przeoczyłem w zamówieniach. Czytając AC dobrze sie bawiłem,a BG przypomniał lata Semica gdzie kilkakrotnie sie pokazał. D.Jurgens dobrze napisał historie tak ze nawet nie czytając Oza czuje ze wiele nie straciłem. Dobrze prowadzona fabuła wszystko wyjaśnia i nie czuje sie tak przeoczenia. Uroku dodaje także jego szkic, wracają czasy Paniki na Niebie, Liner Men i Doomsdaya. Czekając na nr1000, nieco smuci fakt ze zmienia sie twórcy i eS sporo na tym straci.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Marzec 2019, 22:16:29 wysłana przez SawiK »

Offline R~Q

Odp: Superman
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 12:41:18 »
Moim zdaniem rewelacyjna kontra w odniesieniu do Supermana i bardzo lubię, jak Lex jest tak przedstawiany (a nie jak ta karykatura błazna z Batman V Superman Dawn of Justice)

Odezwał się "wielki fan komiksu" najwyraźniej nie czytający Superman: Birthright.

Offline vision2001

Odp: Superman
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 09:08:32 »
Wczoraj przeczytałem AC #1000. Jestem pod wrażeniem jak większość z tych historii (krótszych i dłuższych) jest świetna. Jak dla mnie totalnie fajne czytadło w klimatach historii z czasów TM-Semic.
Dan Jurgens stworzył bardzo fajny scenariusz w ramach podzięki Supermanowi za jego jestestwo (zarówno jako bohatera komiksowego jak i postaci, dzięki której komiksy superbohaterskie w ogóle się pojawiły).
Obawiałem się, że pojawi się jakaś kiepska scena z tortem dla eSa. No przecież urodziny! I choć tort się pojawił na ostatnim kadrze w historii Tomasi'ego to naprawdę scenariuszowo (gdzie autor prowadzi przez różnego rodzaju boje) i graficznie ta historia jest bardzo fajnie przestawina.
Super,  że w zbiorze pojawiły się też komiksy spod ołówka Neila Adamsa czy Rafaela Albuquerque. Pierwszy to człowiek-legenda, który niestety nie ma już powera w łapie, a twórczość Albuquerque w AC #1000 to zupełnie inny Albuquerque, którego prace znam.
Całość oceniam na bdb+. Bawiłem się lepiej niż przy tych wszystkich wcześniejszych historiach z Supkiem w Odrodzeniu. Mam nadzieję, że cena (okładkowo 29,99pln) oraz promocja tego tytułu (nie wiem, czy i gdzie Egmont promuje ten tytuł) może przyciągnąć nowy narybek do komiksowa. W szczególności do przygód eSa!
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Kwiecień 2019, 10:40:26 wysłana przez vision2001 »

Offline Gascon200

Odp: Superman
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 10:20:54 »
Wow, kolejna osoba polegająca ten komiks. Chyba się naprawdę skuszę, tym bardziej że podobno robi lepiej rzeczy, które w Detective Comics #1000 nie zadziałały, a dla mnie w tym komiksie w większości znajdowały się  przeciętne historie.
Myślę, że sam numerek może przyciągnąć ludzi, bo to ładna liczba itd :>

Offline LordDisneyland

Odp: Superman
« Odpowiedź #37 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 01:41:34 »
Ja właśnie przez te magicznie wysokie numery nabyłem DC i AC łantałzend :)  Jak na razie tylko przekartkowane, ale cieszą oko.
,, - Eeeeech.''

Itachi

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 21:34:48 »
Superman Action Comics Nowy świat/Efekt Oza

Nadrabiamy zaległości i wystawiamy kolejną laurkę. AC to najlepsza seria z Odrodzenia, napisałem takie stwierdzenie po pierwszym tomiku i podtrzymuję ją po zakończeniu pewnego cyklu z postacią, która do tej pory pojawiała się tylko jako tajemniczy głos albo osoba z cienia.

Dlaczego najlepsza? Otóż spełnia wszelkie wymogi komiksu rozrywkowego, jednakowoż w swoim małym finale nie jest nastawiona na superbohaterski bełkot, a całkiem racjonalne argumentowanie poczynań bohaterów. Co w obecnym potoku pseudoscenariuszy jest niebagatelną sprawą.
Spoiler: PokażUkryj
Pan Oz
na pierwszy rzut oka może wydawać się kolejną postacią, która zostaje
Spoiler: PokażUkryj
poddana kontroli
i wokół której powstaje zamieszanie. Jednak podczas lektury czytelnik zastanawia się czy jednak ten zły w realnej ocenie nie ma racji? Czy ludzie sami w sobie nie są największym zagrożeniem dla Ziemi? Ile jeszcze potrzeba czasu do wyeksploatowania najważniejszy surowców? Ile potrzeba jeszcze zagrożonych wyginięciem gatunków, aby podjąć zdecydowane kroki w celu ich uratowania? Ile jest na skraju podtrzymania? Ciągłe konflikty, nie potrafiące zabliźnić się przez dziesięciolecia non stop wpływają na globalne gospodarki, nie zważając na los setek tysięcy istnień. Efekt Oza to surowa ocena człowieczeństwa, polityki i całego otaczającego nas syfu. Oczywiście na samym końcu okazuje się, iż
Spoiler: PokażUkryj
nastroje ludzkich bohaterów były podburzone przez kolejny tajemniczy byt
, ale czy to coś zmienia? W końcu wpływ jaki zapanował sprowokował ich do zamieszek w skompresowanym odstępie czasu, a nie w naturalnym rytmie. Zjawiska te więc były kwestią godzin, dni, tygodni czy miesięcy...

Narracja wprowadza niejednoznaczność co niezmiernie mnie podbudowuje. W końcowym etapie główny bohater w pewnym stopniu traci kontrolę nad sytuacją. Do tej pory zdawał sobie sprawę iż nie wszystko jest takie na jakie wygląda, ale nie miał pewności jak mocno tajemniczy byt ingeruje w sprawy Ziemian. Jego
Spoiler: PokażUkryj
podróż
podobnie jak w komiksie
Spoiler: PokażUkryj
 Flashpoint
podjęta zostaje w celu upewnienia się, które klocki zostały przestawione. Czy skutki będą równie opłakane jak poprzednio?

Offline Recoil

Odp: Superman
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 20:40:26 »
Drodzy,

czy jest jakaś różnica między tymi dwiema pozycjami:





Wiem, że chyba znacząca pod kątem ilości samych stron ale czy ktoś może podać kilka istotny/kluczowych różnic ?

Rozumiem, że to jest całość spośród tego runu, który był z TM-Semic ?

I ostatnie pytanie: warto sięgnąć do sakiewki ?

Dzięki bardzo,

Offline Maragast

Odp: Superman
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 20:59:31 »
Kurcze, jakie to musi być niewygodne w czytaniu.
Pamietam, że bardzo niewygodnie trzymało mi się w rękach "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" czy "Daredevila" Bendisa od Egmontu, a co dopiero taka cegiełka.
To już bym wolał wydanie w dwóch tomach: Śmierć i Pogrzeb w jednym, a Rządy w drugim.

Itachi

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 21:10:40 »
Bez przesady. Trzeba tylko znaleźć wygodny sposób na czytanie. Na leżącą jest ciężko wytrzymać dłuższy czas, ale już czytając w fotelu czy wygodnym krześle szybko idzie się przyzwyczaić. Nie wspominając już przy stoliku lub biurku. Kwestia ułożenia ciała :D

Offline xanar

Odp: Superman
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 21:15:17 »
tu macie film o tym:


Trzeba iść na siłkę i jak już będzie podnosić te 5kg to da się czytać  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hood

Odp: Superman
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 23:07:36 »

Offline vision2001

Odp: Superman
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 09:25:01 »
Drodzy,

czy jest jakaś różnica między tymi dwiema pozycjami:





Wiem, że chyba znacząca pod kątem ilości samych stron ale czy ktoś może podać kilka istotny/kluczowych różnic ?

Rozumiem, że to jest całość spośród tego runu, który był z TM-Semic ?

I ostatnie pytanie: warto sięgnąć do sakiewki ?

Dzięki bardzo,
Wydanie pierwsze jest na papierze jakie serwował nam Semic. Drugie jest na kredzie. Poza tym to drugie posiada kilka zeszytów więcej (które nie były wydane zarówno w tym pierwszym wydaniu jak i w Polsce: 2 x Supergirl in Action Comics). Z tego co pamiętam różnią się też minimalnie dodatkami.

Jeśli nadal podchodzi Ci ta historia to komiks jest wart zakupu (ta nowsza wersja).