Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 90163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Superman
« Odpowiedź #225 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 19:52:46 »
W Polsce Superman na wszystkie pory roku był już raz wydany. Czytał to ktoś z was? To jest dobry, interesujący komiks?

Rewelacyjny komiks moim zdaniem. Jeden z moich ulubionych z Supermanem. Tutaj pisałem o nim trochę więcej:

https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/superman/msg34923/?topicseen#msg34923

Cały czas czekam, aż Egmont w końcu go wznowi. Najlepiej, tak jak piszą przedmówcy, w Deluxe z dodatkowymi historiami :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #226 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 20:03:43 »
Rysunki Eptinga dużo tracą w "Nadejściu Lewiatana", bez tego malowania farbami, jak w Kapitanie Ameryce Brubakera.

What?! Może mi ktoś powiedzieć dlaczego Egmont powtarza strony z tomu "Superman: Nadejście Lewiatana" w kontynuacji "Lewiatan"? Czemu nie może zacząć od ramki "Poprzednio" i od razu od scen z Lois?? Czemu muszę przepłacać za dublowanie stron?? ETZ
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Marzec 2021, 21:08:18 wysłana przez Bazyliszek »

Offline jotkwadrat

Odp: Superman
« Odpowiedź #227 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 11:09:45 »
Bazyliszek ma rację.

Powtarza się w sumie 39 stron.

Najpierw 22 strony od wejścia Amandy Waller do księgarni aż do wyjścia Talii Al-Ghul z pomieszczenia, gdzie więziony jest Kent.

W "Lewiatanie" następuje przeskok do Lois stukającej w klawiaturę, podczas gdy w "Nadejściu Lewiatana" skaczemy od razu do Kenta leżącego na podłodze i rozmawiającego z Lewiatanem.

I tu znów powtarza się 17 stron, aż do całostronnicowego kadru z Clarkiem stojącym nad piszącą Lois w redakcji Daily Planet.

Wygląda na to, że to zawartość "Superman: Leviathan Rising Special #1", który jest wymieniony na obydwu okładkach.

Żadnego strzeszczenia na mam.

Offline xanar

Odp: Superman
« Odpowiedź #228 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 11:16:17 »
Tak jest w oryginalnych wydaniach.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #229 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 05:51:04 »
W oryginalnych wydaniach Love and War było w 4 tomie DD Millera. Ziemia 2 była w JLA Morrisona. I to Egmontowi w zmianach nie przeszkadzało. A teraz każe nam płacić znowu dwa razy za to samo, tylko bardziej bezczelnie. Trzeba było ten materiał zostawić w jednym, lub drugim tomie a nie go powtarzać, sztucznie nabijając ilość stron.

Poza tym co do samej fabuły. Wiedziałem, że Bendis zepsuje i Supermana. Najpierw znowu dokleja przeszłość i
Spoiler: PokażUkryj
wymyśla, że Krypton zniszczyła jakaś zewnętrzna siła, że był jakiś spisek. Po co? Przecież to było bardzo dobrze skonstruowane, gdy Krypton został zniszczony przez głupotę i zaślepienie elit rządzących ta planetą. I to że byli głusi na wołania głosu rozsądku. Ha - głos rozsądku czyli Jor El został zmieniony w szaleńca. A potem jeszcze zrobił z Supermana szmatę. Bo wyszło na to, że rzucił Rongola Zaara w Strefę Widmo, po cichu licząc na to, że on Zod zabije. Żeby sam Superman miał czyste rączki.
Odechciewa się tego czytać. Bendis znowu niszczy dobre postacie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Marzec 2021, 05:54:57 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 21:47:14 »
Czytam "Superman: Prawda Ujawniona". Nieeeee. Bendis niszczy świat Supermana, tak jak niszczył Marvela. Rozwiązanie fatalne - przecież w Marvelu w trakcie Wojny Domowej miało opłakane skutki. A i jeszcze tym bardziej, że przecież i w DC było dwóch Clarków, jeden miał problemy z tożsamością i to też było do kitu.

A potem DC się dziwi, że się źle sprzedaje. Mi się samemu odechciewa czytać tych głupot.

Offline gashu

Odp: Superman
« Odpowiedź #231 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 11:37:50 »
Zawsze mógł sprowadzić to teraźniejszości młodego Supermana celem uświadomienia aktualnemu Supkowi popełnionych błędów. Następnie dorosły Superman mógłby stać się czarnym charakterem, a jego młodszy odpowiednik (do spółki z Superboyem) przejąć rolę obrońcy Metropolis. A nie... to już chyba gdzieś było...

Online kubisz

Odp: Superman
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 20:45:54 »
Całkiem niezła sumka za pierwszego "Supermena":
https://www.comicconnect.com/article/action-comics-325-m?tzf=1
Zobaczę w szafie, może też coś tam mam...

sum41

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 22:01:43 »
Sprzedano pierwszy komiks z Supermanem z 1938 r. To najcenniejszy zeszyt świata
Jeden z około 100 zachowanych egzemplarzy komiksu z 1938 r., w którym po raz pierwszy pojawiła się postać Supermana, został sprzedany podczas licytacji na platformie ComicConnect za 3,25 mln dol., czyli około 12,5 mln zł. To najcenniejszy komiks świata - informuje BBC.

Offline Bazyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #234 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 17:28:29 »
No to trzeba zabrać z Savage Landu starą platformę czasu Dooma ze skrytki Nicka Fury'ego, cofnąć się, kupić w kiosku w NY za 10 centów w 1938 roku, wrócić, pokonać Morganę Le Fay i zainkasować 3 mln dolców. :)

Offline tB

Odp: Superman
« Odpowiedź #235 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 10:00:49 »
Jak myślicie, czy skoro Egmont obsługuje u nas DC, to jest szansa na All-Star Superman w DC Deluxe?

Offline SawiK

Odp: Superman
« Odpowiedź #236 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 10:39:51 »
Mysle ze jest na to szansa lecz wszystko zależy od góry, z chęcią kupił bym kolejne wydanie, forma Deluxe odpowiada mi do takich tytułów, nie za duża, nie za mała, taka w sam raz. Wydali Kingdom Cone, Azyl Arkham,  wznowili Czerwonego Syna to i szansa na All Stara istnieje. Zresztą Tomek mówił przy różnych pytaniach ze zawsze jest szansa i mamy np Swamp Thinga, Animal Man.

Offline Dzidek

Odp: Superman
« Odpowiedź #237 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 13:19:02 »
Jak myślicie, czy skoro Egmont obsługuje u nas DC, to jest szansa na All-Star Superman w DC Deluxe?
Oby nie, bo na początku roku już kupiłem za 180 zeta  ;)

Offline Simon

Odp: Superman
« Odpowiedź #238 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 22:55:50 »
Godzinę przed północą, ale co tam: 12 czerwca jest dniem Supermana!
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline Marvelek

Odp: Superman
« Odpowiedź #239 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 21:05:46 »
W czasach TM-Semic czytałem Spider-Mana i Batmana. Po Supermana sięgałem rzadko i tak naprawdę jedynym komiksem, który pamiętam była pierwsza część "Bitwy o Metropolis". Uznałem jednak, że trochę wstyd nie znać komiksów z tak ikoniczną postacią i postanowiłem nieco nadrobić i czytać Supka z różnych okresów. No i coś mi się przypomniało. W czasie kiedy Semic połączył Supka z Gackiem w jeden tytuł ukazywała się taka historia, w której Superman przemienia się energię elektryczną. Czy wiecie może, czy w Semicach ukazała się całość tej historii, jeśli nie to czy jest jakieś wydanie zbiorcze i czy warte to jest przeczytania?