Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 90802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #210 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 02:27:19 »
W Polsce Superman na wszystkie pory roku był już raz wydany. Czytał to ktoś z was? To jest dobry, interesujący komiks?

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #211 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 05:49:33 »
W Polsce Superman na wszystkie pory roku był już raz wydany. Czytał to ktoś z was? To jest dobry, interesujący komiks?
https://alejakomiksu.com/komiks/4018/Superman-Na-wszystkie-pory-roku/

Tak, warto.

Offline jotkwadrat

Odp: Superman
« Odpowiedź #212 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 09:44:02 »
Ale bokserki?
Supek nosi na kalesonach slipy.

Swoją drogą - wersja z bokserkami mogłaby wyglądać ciekawie  ::)

Offline Bazyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #213 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 12:36:23 »
@UP
Znowu Sale?? Dlaczego?? Znaczy fabuła pisana przez Loeba mnie już zachęca, bo bardzo podobała mi się jego historia w "Długim Halloween". Ale te rysunki Sale'a. Nope. Czyli stówy na Allegro nie warto wydawać.

Offline Lavender Blue

Odp: Superman
« Odpowiedź #214 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 12:46:41 »
W Polsce Superman na wszystkie pory roku był już raz wydany. Czytał to ktoś z was? To jest dobry, interesujący komiks?
Tak, zdecydowanie! Bardzo lubię ten komiks. Szkoda mi tylko, że w polskim wydaniu zabrakło dodatkowej historii o
Spoiler: PokażUkryj
chorym koledze Clarka.

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #215 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 13:09:37 »
Szkoda mi tylko, że w polskim wydaniu zabrakło dodatkowej historii
Ale czy ona nie była zebrana w innym wydaniu? Wydanie Egmontu bazuje na tym z końca z lat 90 i w nim na pewno tej historii nie było zawartej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Luty 2021, 13:20:03 wysłana przez michał81 »

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #216 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 13:19:23 »
Ale bokserki?
Supek nosi na kalesonach slipy.
To zależy który twórca go rysuje. Nieraz wygląda to jak slipy


a nieraz jak bokserki


« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Luty 2021, 13:51:20 wysłana przez michał81 »

Offline Lavender Blue

Odp: Superman
« Odpowiedź #217 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 13:22:17 »
Ale czy ona nie była zebrana w innym wydaniu? Wydanie Egmontu bazuje na tym z końca z lat 90 i w nim na pewno tej historii nie było zawartej.

Może tak było; nie wiem, na jakim wydaniu była oparta polska edycja - po prostu szkoda mi, że nie na takiej, która zawierałaby i ten dodatek. ;)

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #218 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 13:26:47 »
Nie wiem, o której historii mówisz, bo jej nie czytałem. Wiem natomiast, że wydanie Deluxe Edition z 2014 ma więcej stron niż pierwsze wydanie (to które wydał Egmont w 2006). Być może powstała ona później i stąd brak jej w wydaniu Egmontu.
Jaki jest tytuł tej historii?
Już wiem. To jest historia z Superman/Batman #26.
Egmont nie mógł wydać jej w tym wydaniu, bo.... ona miała premierę zeszytową miesiąc wcześniej przed premierą polskiego wydania Na wszystkie pory roku.

Jest ona zawarta w Deluxe Edition plus jest jeszcze tam materiał z Solo #1 oraz materiał z Superman/Batman Secret Files #1.
Poniżej właśnie to wydanie Deluxe.
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Luty 2021, 13:46:38 wysłana przez michał81 »

Offline Lavender Blue

Odp: Superman
« Odpowiedź #219 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 13:53:01 »
Super, dziękuję bardzo za informację, @michał81 !  :) Podziwiam, że ci się chciało poszukać i tak szybko to znalazłeś. Forum bawi i uczy.

"Na cztery pory roku" to jeden z moich pierwszych kupionych komiksów DC, wtedy nie wnikałam jeszcze w sprawy natury wydawniczej. Po prostu przeczytałam na necie po angielsku bez zwracania uwagi na daty publikacji, potem kupiłam sobie po polsku i miałam małe zdziwko, że czegoś nie ma. ;D Jak widać aż tak to mnie jednak nie męczyło, bo nigdy nie sprawdziłam, z czego to wynikało.

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #220 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 14:08:40 »
Super, dziękuję bardzo za informację, @michał81 !  :) Podziwiam, że ci się chciało poszukać i tak szybko to znalazłeś. Forum bawi i uczy.
Problem miałem z określeniem co dodatkowo poza historią "Na wszystkie pory roku" zawiera Deluxe Edition. Amazon i kilka stron, którymi zawsze się wspieram nie pomogły. Finalnie przytoczony wcześniej filmik z youtube'a rozwiązał problem.
To jeszcze w formie uzupełnienia:
- materiał z Superman/Batman Secret Files #1 został u nas wydany w pierwszy tomie Superman/Batman.
- materiał z Solo #1 to jest historia z balem
- materiał z Superman/Batman #26 to jest właśnie wspomniana przez ciebie historia
Spoiler: PokażUkryj
Ona jest o tyle ważna, bo została napisana po śmierci syna Loeba, który miał na imię Sam i który umarł na raka.
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Luty 2021, 14:14:37 wysłana przez michał81 »

Offline bibliotekarz

Odp: Superman
« Odpowiedź #221 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 20:04:52 »
Czyli stówy na Allegro nie warto wydawać.
Jeśli chodzi o oferty od Tezeusza to lepiej dopytać o szczegóły na temat stanu. Nigdy nie dają autentycznych zdjęć a opisy są zdawkowe i nie oddają faktycznych uszkodzeń.
Batman returns
his books to the library

Offline Pan M

Odp: Superman
« Odpowiedź #222 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 21:33:35 »
W Polsce Superman na wszystkie pory roku był już raz wydany. Czytał to ktoś z was? To jest dobry, interesujący komiks?

Jeden z najlepszych o Supermanie w ogóle. Narracja jest prowadzona przez kliku ważnych dla eSa ludzi. Poza klasycznym superhero, sporo też tam obyczajowych wątków. Supermana w cywilu jest dość sporo. Poza tym zdaje się, że to taki komiks, który zamiast być po prostu historią akcji o Esie  stara się pokazać co definiuje tą postać i jaki ma wpływ na swych  najbliższych. Coś jak "All Star Superman".

No ale szczerze nie wiem czy to jest komiks dla Ciebie. Rozumiem, że preferujesz dość klasyczne sh, a ta pozycja jednak jest z gatunku "sh, ale trochę inaczej". Nie ma tam wielu złoczyńców, spektakularnego mordobicia z Darkseidem etc.

Offline Bazyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #223 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 22:57:22 »
Historia Azarello "Luthor: Człowiek ze Stali" też nie do końca była klasycznym superhero, ale mi się podobała.
Z tego co mówisz ta historia przypomina Kolorową serię z Marvela. A samego rysunku Sale'a nie lubię i już. Nie powiem jednak, że nie przytuliłbym i Na wszystkie Pory roku i All Star, gdyby znowu pojawiły się polskie wersje w ludzkich cenach. To są jednak głośne tytuły. A lektura "Długiego Halloween" była naprawdę satysfakcjonująca.

Teraz zaczynam wreszcie nadrabiać Ligę Sprawiedliwości. Snyder wrócił do złego Luthora i Legionu Zagłady. No i dobrze. Tyle że guzik wytłumaczył dlaczego z członka Ligi Lex ponownie chce zawładnąć całym światem a nawet wszechświatem. Bardzo lubię tego złola. Chyba najwybitniejszy villan w komiksach w ogóle. Ale obecnie DC całkowicie porzuciło motywowanie jego motywów. Teraz robi coś, bo tak sobie wymyślił scenarzysta. Znowu jest oderwanie i od ciągłości historii i od ogólnego charakteru postaci. To mi się nie podoba.

Ktoś ma chronologię? Jak to się czyta? Serię o Lidze Sprawiedliwości, Supermanie, Batman który się śmieje: Zarażeni, Flash i ta Moc Bezruchu?
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Luty 2021, 23:22:37 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #224 dnia: So, 13 Luty 2021, 03:14:09 »
Nie powiem jednak, że nie przytuliłbym i Na wszystkie Pory roku i All Star, gdyby znowu pojawiły się polskie wersje w ludzkich cenach.
Obydwa komiksy miały już premierę na naszym rynku i wg twoich słów nie powinno być ich wznowienia:
Ja jestem zmęczony zaś tym, że Egmont wali duble, a masa premierowego materiału ciągle leży odłogiem.
I na ty pozwolę sobie zakończyć dyskusję zostawiając na końcu zdania emotę  ;)