Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 90181 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cyber

« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2019, 18:28:03 wysłana przez Cyber »

Offline Gascon200

Odp: Superman
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 16:41:08 »
Śmierć Supermana, bądź inny taki komiks już powinniśmy dostać podczas premiery BvS w DC Deluxe, bo wtedy Egmont przynajmniej nie miał wymówki z kolekcją czy Rebirth.

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 18:15:53 »
Jak myślicie, doczekamy się kiedyś takiej perełki, w takim wydaniu?

Pytanie, czy to rzeczywiście jest taka perełka? W latach 90-ych budziło emocje, sam fakt śmierci supka wydawał się wtedy wielkim wydarzeniem, ale jak czytałem go jakiś czas temu, to okazał się być przeciętnym czytadłem (bo taki Knightfall do dziś mi się podoba).

Offline Murazor

Odp: Superman
« Odpowiedź #3 dnia: So, 09 Luty 2019, 21:55:29 »
All-Star Superman to elsworld, także nie ma związku.

Ale nawiązuję do masy 'starych' rzeczy, o których nie miałem pojęcia. Dopiero dłuugi artykuł wyjaśnił mi o co chodziło w niektórych scenach, więc to też nie łatwy komiks.

Offline Burizleif

Odp: Superman
« Odpowiedź #4 dnia: So, 09 Luty 2019, 22:12:31 »
Zgadzam się, chciałem tylko odzdzielić go od głównego kontinuum, w jakim dzieje się Final Crisis.

Offline Eragon

Odp: Superman
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 00:55:08 »
Pytanie, czy to rzeczywiście jest taka perełka? W latach 90-ych budziło emocje, sam fakt śmierci supka wydawał się wtedy wielkim wydarzeniem, ale jak czytałem go jakiś czas temu, to okazał się być przeciętnym czytadłem (bo taki Knightfall do dziś mi się podoba).
Każdy ocenia po swojemu. Wiem że to jest już ramotka, historyjka już nie powala, ale dla mnie nadal ma dobry klimat i zajmuje szczególne miejsce.  :)
Jak widać rzecz gustu. Ja co jakiś czas sobie odświeżam całą trylogię(Śmierć, Pogrzeb i Rządy) i do dziś ich lektura daje mi masę frajdy. :)  Wg mnie z kolei Knightfall się gorzej postarzał(ale ja zawsze bardziej lubiłem Supka). 

Z nowości,w poniedziałek w końcu  wpadnie w moje ręce Efekt Oza.  Udało mi się uniknąć przez tyle czasu spoilerów kim jest Oz(co mi nie wyszło przy tajemniczym drugim Clarku Kencie), więc z niecierpliwością czekam na lekturę. :)
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Offline Korn-El

Odp: Superman
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 09:10:29 »
To trochę się zawiedziesz bo ani to ciekawe ani fajnie napisane. W dodatku cała ta intryga z Rebirth nadal stoi w miejscu.

Offline Maragast

Odp: Superman
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 14:38:03 »
Bo głównej intydze poświęcony jest Doomsday Cloak, a Efekt Oza czy Przypinka mają tylko "zareklamować" Zegar Zagłady  (na zasadzie - pamiętamy o tej intrydze, to też będzie.

Online Darth_Simon

Odp: Superman
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 15:13:04 »
Oz Effect nie jest taki strasznie zły.

Po recenzjach spodziewałem się tragedii.

Rewelacja to może nie jest ale Kal - El jest cały czas PRAWDZIWYM Supermanem i nieważne co się stanie On nigdy nie utraci wiary w ludzkość i zawsze będzie chciał inspirować ludzi do stawania się lepszymi.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Korn-El

Odp: Superman
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 16:35:40 »
Bo głównej intydze poświęcony jest Doomsday Cloak, a Efekt Oza czy Przypinka mają tylko "zareklamować" Zegar Zagłady  (na zasadzie - pamiętamy o tej intrydze, to też będzie.
Jakby pierdzielenie o tajemniczej niebieskiej sile nie wystarczyło to muszą jeszcze robić jakieś krótkie eventy byle by przypomnieć o intrydze której praktycznie nie ruszyli od początku Rebirth.

Offline MLeKSk

Odp: Superman
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 20:11:14 »
Witam wszystkich na nowym forum :-)


Dzisiaj skończyłem czytać "Efekt Oza" i mam jedno pytanie o ten tytuł. Ogólnie widzę, że komiks ten jest prawie wszędzie mieszany z błotem, ale mnie osobiście się podobał. Nie jest to nic wybitnego, jednak czytało się przyjemnie, a i końcówka wprowadziła fajne wątki. Regularnych serii z eSem nie czytam, więc być może odpowiedź na moje pytanie jest w którymś z poprzednich tomów. Chodzi mi o "armię Oza". Czy gdzieś jest powiedziane w jaki sposób zebrał on swoich zwolenników i w jaki sposób przekonał ich do siebie? Myślokleszcze udziału w tym chyba nie brały? Początek to sugerował, ale potem nic już nie było o tym mówione.

Offline Red Fury

Odp: Superman
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 20:25:52 »
@MLeKSk nie przejmuj się mnie też się ten komiks bardzo podobał jak zamknięta klamra do wydarzeń z Superman: Odrodzny i AC. Na szczęście udało mi się uniknąć spoilerów co do tego kim jest Clark Kent. Wiele osób narzeka gdyż spodziewało się, że tajemniczym Ozem będzie inna pewna równie ważna osoba  w uniwersum DC. Nie dostali tego i dostali coś innego, prostszego na co nie mogą przystać. I o to rozpętała się burza w internecie. Zresztą końcówka wcale nie potwierdza tego czy rzeczywiście była to ta sama osoba. Swoją teorię opieram np o
Spoiler: PokażUkryj
Heroes in Crisis Kinga gdzie nawet Batman jest na tyle out of charcter i głupi, że nie potrafi zagadki detektywistycznej doprowadzić do końca i więcej informacji  od niego ma a Batgirl, Booster Gold, czy Harley.   
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Gascon200

Odp: Superman
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 20:48:16 »
Tbh, jakby Oz okazał się być


Spoiler: PokażUkryj
 Mr Ozem





to byloby bardzo oczywistym i leniwym podejściem. A tak to się milo zaskoczyłem.

Offline Teli

Odp: Superman
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 15:08:24 »
O ile intryga Supka w odrodzedzeniu w pierwszych tomach ma się całkiem dobrze to po "Odrodzonym" logika scenariusza Esa zostaje całkiem zachwiana. Jurgens wpadł w pułapkę zabawy czasem i przestrzenią. Z logicznego punktu widzenia po "Odrodzonym" powinien nastąpić reset całego Universum do etapu początku New52. Jakoś te mętne tłumaczenia z "Nowego Świata" sprawiają że całą Justice League z poprzedniego okresu mogę chyba przemielić w niszczarce.

Szkoda, bo początkowo wyalienowany Supek z innego wymiaru znajdujący się w Nowym Świecie miał wspaniały potencjał. A tu czapa. Dlatego Efekt Oza mimo iż nie okazał się taki zły jak straszyli przyjąłem już dość chłodno poza finałem który ewidentnie wywołał już u mnie niestrawność na widok kolejnego odgrzewanego w ciągu trzech numerów kotleta.
Coraz bardziej przekonuje się do tego że cała obecna intryga Supermena zmierza tylko do tryumfalnego powrotu Czerwonych Majtek.

Offline JonasCrow

Odp: Superman
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 16:39:32 »
Coraz bardziej przekonuje się do tego że cała obecna intryga Supermena zmierza tylko do tryumfalnego powrotu Czerwonych Majtek.

żebyś wiedział :D