Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 90197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czarorkuk

Odp: Superman
« Odpowiedź #420 dnia: So, 08 Styczeń 2022, 19:29:15 »
Bendisa zniszczył Supermana.

Offline Sebo

Odp: Superman
« Odpowiedź #421 dnia: Pn, 10 Styczeń 2022, 07:15:17 »
To że Benedis ujawni tożsamość Supermana było do przewidzenia. Już w wywiadzie z okazji 100 numeru ultimate Spidermana stwierdził że tajne tożsamości u superbohaterów to przeżytek. Odnosił się tam też właśnie konkretnie do Supermana. Tak czy inaczej mimo że w mitoligicznosci sugerują że nie da się tego odkręcić w jakiś magiczny sposób to wystarczy poczekać pewnie tylko do kolejnego kryzysu, które w DC ostatnio zdarzają się co kilka lat. Osobiście mi taki wątek (wyjawienie tożsamości) nie przeszkadza, chociaż także uważam że zdradzenie tożsamości przez samego Supermana jest słabo uzasadnione. Wolałbym żeby zrobił to jakiś jego przeciwnik - chociażby organizacja Lewiatan.

Offline Sebo

Odp: Superman
« Odpowiedź #422 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 18:20:34 »
Mam pytanie odnośnie ostatniego tomu action comics. Pojawia się tam klon Supermana conner kent. Czy to ten sam sprzed new52? Coś mi się kojarzy że on chyba zginął w jakimś kryzysie i był wtedy starszy i używał innego kostiumu ( czarny t-shirt). Ten tutaj mówi że jest z jakiegoś innego wymiaru. Superman jakby nie bardzo go kojarzył a przecież chyba gdzieś było powiedziane że pamięta świat sprzed flashpointu.O co z nim chodzi?

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #423 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 15:59:19 »
@Sebo, tak to jest ten Superboy. Kostium jest z lat 90 jeszcze z przed zmiany na czarny t-shirt. Connor wrócił wcześniej w serii Young Justice też pisanej przez Bendisa.

Offline Sebo

Odp: Superman
« Odpowiedź #424 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 18:42:34 »
Dzięki za info.Ale jak on wrócił? Jak to wytłumaczyli?

Offline michał81

Odp: Superman
« Odpowiedź #425 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 20:09:51 »
Nie czytałem Young Justice, aż takiego samozaparcia nie miałem, aby ruszyć tą serię po tym co Bendis robił z seriami z eSem, więc nie wiem jak to tam wyjaśniono, o ile wyjaśniono.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Styczeń 2022, 22:00:48 wysłana przez michał81 »


Offline xanar

Odp: Superman
« Odpowiedź #427 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 16:22:29 »
Widziałem ten news wczoraj, no kto by pomyślał, że tak się stanie ::)
Powinni pójść grubiej, zrobić komiks jak zmienia płeć, to na pewno chwyci.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Superman
« Odpowiedź #428 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 16:48:41 »
Jeżeli czegoś ten artykuł dowodzi, to tego że w dc aktualnie nie sprzedaje się nic poza batmanem.

Quote z samego końca "He says, “There’s been a lot of speculation about the health of DC, nothing quite says you are screwed like this. … In terms of health of the company, sit with this for a second. 50 DC titles. The top 50 DC titles, 48 of them are Batman books. It is the Batman company. Just forget the rest.”

Z tego co sam autor przywołuje, nowy superman od pierwszego zeszytu, przed "woke" zmianami miał bardzo słabe wyniki finansowe. Ja wiem że wygodnie zrzucić te wyniki na lewactwo które niszczy komiksy ale popatrzcie sobie na podlinkowane rankingi sprzedaży, tam się nie tylko nie sprzedaje superman ale dosłownie WSZYSTKO co nie jest związane z batmanem.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Odp: Superman
« Odpowiedź #429 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 17:27:07 »
  Napewno dowodzi tego, że jak DC chce to dalej wydawać to będzie musiało do tego dokładać. Pierwszy numer to wbrew przewidywaniom niektórych tutaj żaden hit sprzedażowy tylko porażka z połową egzemplarzy tego co popchnął Bendis, numer 3 to już połowa z tej liczby. Nic dziwnego, że tylko Batman się sprzedaje, kto normalny kupi komiks na którego okładce Superman całuje się z kolegą?

Offline xanar

Odp: Superman
« Odpowiedź #430 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 17:30:46 »
Coś słyszałem, że teraz będzie nowa "lepsza" Liga Sprawiedliwości, taka bardziej "różnorodna", ale zbytnio nie nie zagłębiałem się w temat.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Superman
« Odpowiedź #431 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 17:31:36 »
@skandalista będzie musiało dokładać do wszystkiego co nie jest batmanem. Superman całujący się z kolegą to 5 numer, nie pierwszy. Jest dokładnie tak jak pisałem przy poprzedniej dyskusji, wątki progresywne w supermanie to desperacka próba szukania nowych rynków zbytu w dc, tutaj lewicującej młodzieży, co jak widać nie działa. Ale w gruncie rzeczy to nie ma żadnego znaczenia bo czy komiks jest lewacki czy nie jak nie ma batmana i tak się nie sprzeda, bo głównym problemem jest porażka dc na gruncie filmowym.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Odp: Superman
« Odpowiedź #432 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 17:46:14 »
 Może by nie musiało desperacko szukać nowych rynków, gdyby te komiksy nadawały się do czytania a nie tylko i wyłącznie do...właściwie do tego też się nie nadają, bo papier śliski. Ludzie ciągle lubią Supermana i Flasha, ale czy chcą ich oglądać na randkach ze sobą to ja powątpiewam. Na jednego nowego czytelnika odejdzie dwóch starych i to można powiedzieć o skutkach ich "Pride". Nie dość, że boleśnie im brakuje jakkolwiek utalentowanych autorów to jeszcze marnują tych co cokolwiek potrafią jak Taylor każąc im smarować takie pierdy.

Offline misiokles

Odp: Superman
« Odpowiedź #433 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 17:57:28 »
Marvel wydaje tak samo gówniane komiksy jak DC, a jednak sprzedaje się lepiej. A tak w ogóle to niech zaczną wydawać mangi, to się odkują.

Offline Nawimar III

Odp: Superman
« Odpowiedź #434 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 18:29:20 »
Przykład takich inicjatyw jak "America", "Young Avengers" czy "Mockingbird" (również kokietującej tzw. czytelników "progresywnych" choć od innej strony) pokazuje, że jeśli nawet sprzedają się lepiej to ich żywotność jest mocno krótkotrwała.