Autor Wątek: Strażnicy  (Przeczytany 22330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 20:30:40 »
Bo nie mógł - akcja serialu toczy się 30 lat po wydarzeniach z komiksu. A ponieważ bohaterowi oprócz Dr Manhatana nie mieli żadnych supermocy to albo się zestarzeli, albo pomarli. I taka oczywistość działa u mnie na plus serialu.

Offline Death

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 21:14:51 »
Nawet jeśli ktoś nie lubi filmu Strażnicy (ja uważam, że jest dobry plus ma lepszy pomysł na zakończenie niż komiks) powinien przynajmniej przyznać, że posiada fantastyczne intro z piosenką Boba Dylana.

Offline amsterdream

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #17 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 00:12:00 »
Najlepsze arcydzieło może nie, ale jeden z najlepszych filmów superhero ever owszem.

Nie jeden z najlepszych a najlepszy. I podejrzewam, że nigdy nikt się nie zbliży do tego poziomu bo teraz jest moda na przerysowanie i infantylizm ala MCU. Za to serial to dla mnie jedna z najgorszych komiksowych adaptacji w historii. Żałuję że to w ogóle oglądałem. Gwałt na marce Watchmen, rujnuje większość postaci (szczególnie Dr. Manhattana i Ozymandiasza).

Offline Gazza

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 07:53:39 »
O serialu Watchmen dyskutujemy od początku w jego oddzielnym wątku.

Abstrahując od indywidualnych odczuć - z marką WATCHMEN zapoznać się koniecznie należy. Kanon komiksu, świetna ekranizacja, całkiem sympatyczne prequele (graficznie bomba!) i frapujący serial kontynuujący w dość nieoczekiwanym kierunku wątki oryginalnego komiksu.

Pomijam grę video ponieważ nie znam jej z autopsji, a i recenzje nie były jakoś szczególnie zachęcające.

Tysonek

  • Gość
Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 08:03:18 »
Pomijam grę video ponieważ nie znam jej z autopsji, a i recenzje nie były jakoś szczególnie zachęcające.

Gra jest tak dla mnie nędzna że nie odpaliłbym jej nawet jakby mi za to zapłacili.

Offline Gazza

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 15:13:50 »
W październiku DC startuje z nową serią w ramach Black Label - RORSCHACH #1

Offline Bazyliszek

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #21 dnia: So, 28 Listopad 2020, 23:30:06 »
@UP
Lemiere dopiero przeze mnie zamówiony. Może przyjdzie do przyszłego weekendu, może po Mikołajkach dopiero.

Jestem rozczarowany Zegarem Zagłady. Spodziewałem się czegoś dynamiczniejszego. Czegoś z lepszą intrygą i zdecydowanie większym udziałem Batmana, niż tylko atakowaniem nowego Roschaca i Ozymandiasza. Niestety za bardzo Johns poszedł w próbę stworzenia wyraźnej kontynuacji Strażników i nawrzucał tu tego pseudopsychologicznego bełkotu z oryginału. Skupienie się na didaskaliach denerwuje, bo akcja dzieje się bardzo powoli i rusza dopiero może po 1/3 całości tomu. Czyli znowu płacimy za puste strony. A zakończenie pewnie znowu będzie po łebkach.

Offline adamarluk

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #22 dnia: So, 28 Listopad 2020, 23:34:09 »
Ooooo przekonałeś mnie, muszę zamówić.

Offline donT

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #23 dnia: So, 28 Listopad 2020, 23:43:14 »
tego pseudopsychologicznego bełkotu z oryginału

Ze co?
Moglbys to rozwinac?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Maragast

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #24 dnia: So, 28 Listopad 2020, 23:44:26 »
Zakończenie Zegaru Zagłady jest mega - ostatni zeszyt to przepiękna laurka dla Supermana.

Generalnie ja jestem bardzo zadowolony po lektórze całości.

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #25 dnia: So, 28 Listopad 2020, 23:54:19 »
   Nie mógłby, to kolejna z jego nonsensownych zanęt, chociaż muszę przyznać, że dawno tego asa z rękawa nie wyciągał. Łączę się z Tobą w bólu Bazyl, mam nadzieję że chociaż żadnego originu w środku nie było, no i rysunki zdaje się jedyne które akceptujesz więc tragedii chyba nie ma.
   Tak wogóle czytał to ktoś normalny? Nadaje się to to do czegokolwiek? Z jednej strony osobiście nie akceptuję żadnych kontynuacji tudzież prequeli Watchmen bo im niec takiego nie potrzeba z drugiej może się to chociaż można poczytać? Taki serialowy Watchmen jako kontynuacja był dla mnie gówniany, ale jako serial sam w sobie całkiem niezły.

Offline Gazza

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #26 dnia: So, 28 Listopad 2020, 23:56:14 »
Zegar zagłady to laurka dla Supermana i Strażników w jednym. G. Johns, którego i tak szanowałem, dowalił do pieca! Kapitalna sprawa i kosmos odniesień do praktycznie wszystkich epok w uniwersum DC jak i całego multiwersum. Nie chcę bezpośrednio porównywać do Strażników, ale to również bardzo wysoka jakość historii. W morzu współczesnego gniotu superhero to prawdziwa perełka. Lektura do której będę wracał - choćby wyłapywać smaczki. Gary Frank jak zwykle na bardzo wysokim poziomie - majstersztyk. Polecam gorąco!

Offline Bazyliszek

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 00:03:16 »
Johns ciągle i ciągle odwołuje się do tego co zrobił Veidt w Strażnikach. I pokazuje nam co się w tamtym świecie stało potem. Oraz to, jak Dr Manhatan zaczął wpływać na Ziemię bohaterów DC, gdy do niej przybył. Teraz jestem na zeszycie "Akcja" - zostało mi 100 stron do końca. W każdym razie poszukiwania wszczęte przez Ozymandiasza i Roschaca są dla mnie za bardzo rozwleczone, przez co początek mnie znużył. No i można było wymyślić jakąś ciekawszą nazwę, niż "Teoria Supermanów", tak łopatologicznie odnosząca się do Clarka.

Rysunki rzeczywiście mi się podobają - to samo co nam pokazano w Green Lantern Secret Origin, albo Superman-Brainiac. Np. Putin wyszedł zgrabnie. :) Frank z Johnsem zgrali się chyba tak jak Ennis z Dillonem. :)

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 00:13:29 »
  Nie jestem pewien czy mam ochotę na kolejną laurkę dla Supermana, ta postać to ogólnie jedna wielka laurka. Z drugiej strony nie kupuje się Mercedesa więc ewentualnie wtopione pieniądze raczej nie będą się śniły po nocach, chyba jednak sprawdzę. Funkcjonuje wogóle dalej ten idiotyczny pomysł z Watchmenami w świecie DC?

Offline Gazza

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 00:18:05 »
To są różne rzeczywistości wiec ciężko pisać o funkcjonowaniu. Jak dla mnie, fana Watchmenów nie purysty, działa to znakomicie.