Autor Wątek: Strażnicy  (Przeczytany 22341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 00:18:23 »
Hehehehe - Dr Manhatan mówiący "Nie rozumiem tego świata", gdy po kolei widzi kolejne restarty i originy Supermana - priceless. :) Czy też odtworzenie okładki ze srebrnej ery, Supermana z Legionem Superbohaterów - dobre. Choć oczywiście to wypełniacze, ukrywające, że w sumie fabuła nie jest przesadnie skomplikowana. Ot - piłka wpadająca przez zamknięte okno do pokoju.

« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 00:22:32 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Arne

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 00:24:21 »
pseudopsychologicznego bełkotu z oryginału
Jak zwykle, dorzuciłeś do pieca...

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 00:25:09 »
  W sensie czy dalej tam się pojawiają? Wszechświaty, wszechświatami dobrze wiadomo że to jeden kij, jak się będzie opłacać to zaraz się okaże że to jeden i ten sam, temat można ujeżdżać aż do śmierci.

Offline Bazyliszek

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 00:32:12 »
@UP
Jest nowy Roschac, Ozymandiasz, Komediant i Dr Manhatan, plus dwóch villanów ze świata Strażników. Jest też jeden wariat we flashbackach. 

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 00:39:51 »
Pytam czy już po tym Zegarze dalej znajdują się w komiksach? Np. teraz w aktualnych seriach.

Offline michał81

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 06:59:15 »
@UP
Jest nowy Roschac
Rorschach
Pytam czy już po tym Zegarze dalej znajdują się w komiksach? Np. teraz w aktualnych seriach.
Nie. Zegar Zagłady zamyka wątek obecności postaci ze Strażników w Uniwresum DC. Rorschach dostał co prawda nową maxi serię, którą pisze Tom King, ale ona dzieje się w świecie Strażników, a nie bohaterów DC.

To czy finalnie Zegar Zagłady się udał to myślę, że każdy kto zna Strażników będzie twierdził inaczej. Ja go oceniam pozytywnie, spięcie wątków z obu uniwersum wyszło Johnsowi dobrze, finał trzyma w napięciu i jest to swoisty hołd zarówno dla Strażników Moore, jak i postaci Supermana. Mam też jedno "ale", zdecydowanie jest to za bardzo rozwleczone i można było to zmieści mniejszej ilości zeszytów.

Dla uważnego czytacza poza wymienionymi bohaterami pojawiają się także Jedwabna zjawa i Nocny Puchacz, więc jest komplet bohaterów z oryginału.

Juby

  • Gość
Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 09:03:37 »
Kiedy Zegar Zagłady przedrukowano do DC Deluxe? Czy będziecie dalej dyskutować w nieodpowiednim temacie?

Offline SawiK

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 09:19:31 »
Up
Dokladnie to nie miejsce na takie rozmowy.
Ale jestem już po Zegar i jak już będą przenosić to i z moim.
Komiks przeczytałem praktycznie na raz. Napisany jest bardzo ciekawie, GJ dał tu radę. Interakcje bohaterów z obu światów raczej odchodzą od reguły nie ma tu typowej nawalanki. Pieści zaciśniętych i ciosów oczywiście nie brakuje. Zdecydowanie udany projekt zarówno graficznie jak i fabularnie. Jest sporo odniesień i nawiązan do Straznikowy oczywiście mamy piękna laurkę dla Supermana. Bałem się że Batman zdominuje ten tytuł, na szczęście tak się nie stało. Nowi bohaterowie zdecydowanie na plus, ciekawa parka. Jedyne co mi minusuje to minimalny udzial C.Atoma pierwoplasty drManhatana, liczyłem na coś więcej. I jeszcze temat napięć społecznych w świecie DC, tak odbiega od reguły i mi nie zbyt pasuje. Dla mnie komiks 8/10, wiadomo poziomu Straznikow nie uraczymy ale to nie ujmuje ZZ.

JanT

  • Gość
Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 11:01:22 »
Zegar Zagłady jest (tylko) dobry jak na "Uniwersum DC" Na siłę (i cholera wie po co) jest to robione na wzór Strażników a klimatu nie udało się skopiować w ogóle. Nowe postacie są "na siłę" i z głupimi genezami. Jest to na poziomie Nieskończonego Kryzysu. Na "kopię" Strażników Johns jest zdecydowanie za słaby.

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 11:30:51 »
Znaczy się może być różnie. Co mi tam sprawdzę co to jest, Johns to przyzwoity scenarzysta.

Offline Bazyliszek

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 11:33:31 »
@JanT
Exactly.

Kopiowany nieudolnie i nudno jest oniryczny i wolny styl Moore'a ze "Strażników" a na końcu i tak jest typowa rozwałka. I Ozymandiasz ma swój monolog. Johns nie potrafi przełamać kompletnego braku poczucia balansu współczesnego pisarstwa. Mają jakiś pomysł, którego nie potrafią rozwinąć. Zatem pierwsze zeszyty snują się wolno, wolno tyle że potem brakuje już weny, robimy dwie naparzanki i wracamy do miejsca startu. Mnie to rozczarowało.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 11:46:00 wysłana przez Bazyliszek »

Motyl

  • Gość
Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 11:37:49 »
Generalnie ja jestem bardzo zadowolony po lektórze całości.

Admin powinien się zastanowić, czy nie warto jakąś autokorektę na forum zainstalować. Słowo lektura, no nie wiem, człowiek uczy się tego w pierwszej, drugiej, najdalej trzeciej klasie podstawówki. Nic tylko załamać ręce.

ramirez82

  • Gość
Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 11:43:31 »
A Ty pamiętasz jeszcze wszystko, czego uczyłeś się w pierwszej, drugiej, czy trzeciej klasie? ;)

Offline michał81

Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 11:50:33 »
Tylko, że Zegar Zagłady nigdy nie miał być kopią Strażników, a zabiegi, które są w nim stosowane mają oddać im hołd, a nie być ich powielaniem. Jeśli ktoś pisze, że to jest kopia to nie zrozumiał tego dlaczego i jak to wykonano. Ta forma niestety niesie za sobą pewne wady, bo widać, że trzeba była niektóre wątki i rzeczy w komiksie rozciągnąć, a traci na tym tempo akcji. Zdecydowanie lepsza rzecz od Strażników Początek, ale nie przebijająca dzieła Moore'a. Po prostu solidna rzecz łącząca w ciekawy sposób bohaterów DC ze Strażnikami i porządkująca bałagan po New 52. Ja stawiam wyżej niż serialową kontynuację, do której mam dużo więcej zastrzeżeń.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 11:57:26 wysłana przez michał81 »

Motyl

  • Gość
Odp: Strażnicy
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 11:54:52 »
A Ty pamiętasz jeszcze wszystko, czego uczyłeś się w pierwszej, drugiej, czy trzeciej klasie? ;)

Tak, mam w piwnicy obok pudeł z komiksami z PRLu pudło z zeszytami z podstawówki :)