Autor Wątek: Strażnicy Galaktyki  (Przeczytany 5068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Strażnicy Galaktyki
« dnia: So, 04 Maj 2019, 02:56:35 »
To nowe "Guardians of the Galaxy" od Catesa wygląda spoko. Jak myślicie, Egmont to wyda? A jak już o tym mowa to jak wygląda sprawa z tym runem Abnetta? Egmont wyda całość czy jakieś kawałki? W internetach widzę, że omniak tego runu ma 900 stron...

Całość Abnetta i jego Strażników wyszła w dwóch tomach Complete Collection i patrząc na inne rzeczy z klasyki, można sądzić że na nich opierać będzie się Egmont. W jakim stopniu i co wytnie, tego nigdy nie wiadomo. Omnibus zawiera oprócz głównej serii, która ma 25 zeszytów także: THANOS IMPERATIVE: IGNITION 1, 1-6, DEVASTATION 1; MATERIAL FROM ANNIHILATORS 1-4; MATERIAL FROM ANNIHILATORS: EARTHFALL 1-4. Stąd jego większa objętość w stosunku do obydwu Complete Collection.  Jednak na temat tych pozostałych rzeczy się nie wypowiem, bo ich po prostu nie czytałem i nie wiem jak bardzo są istotne, ale np. w przypadku Imperatywu Thanosa, można się jednak spodziewać, że Egmont go wyda bo to jednak finał całej kosmicznej sagi i patrząc na to jak do tej pory był wydawany kosmos,Egmont podchodzi do tego dość kompleksowo. Czego nie można powiedzieć o innych rzeczach. Strażników w każdym bądź razie polecam. Czytałem ich już kilka ładnych lat temu, ale zrobili na mnie dobre wrażenie. Teraz podbudowuje ich polskimi wydaniami i całość jeszcze bardziej doceniam.  Z polskiego wydania się cieszę i na pewno zagości na mojej półce.
« Ostatnia zmiana: So, 04 Maj 2019, 12:44:12 wysłana przez Mateusz »

Offline OokamiG

Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #1 dnia: So, 04 Maj 2019, 11:51:05 »
Ale tu nie ma co sądzić bo to zapowiedzieli :)

No ale, ale w którym momencie na spotkaniu TK powiedział: "Słuchajcie będziemy opierać się na tym i na tym wydaniu. wytniemy to i to." Ja takiego czegoś nie pamiętam i nawet w katalogu nie masz, które numery wchodzą w skład pierwszego tomu. Dlatego też to jest prawdopodobne, ale nigdy pewne. :) I w takim tonie starałem się utrzymać swoją wypowiedź. Jeśli wiesz coś więcej podziel się. :)

Offline xanar

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #3 dnia: So, 04 Maj 2019, 12:12:14 »
Doskonale znam co wchodzi w skład tych wydań i one najpewniej będą stanowić wzór dla Egmontu. Tyle, że okładka, która jest w katalogu zdobi także pierwszy tom wersji 4-częściowej, dlatego jest mała niepewność w tym względzie.

JanT

  • Gość
Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #4 dnia: So, 04 Maj 2019, 12:21:29 »
Okładka jest z tego wydania bo ma nazwiska na dole na czarnym tle (pierwszy pojedynczy ma inaczej) i cena też jest odpowiednia do takiej ilości stron :) Tu nie ma szans żeby było co innego.

Complete Collection:


Pojedynczy pierwszy:

« Ostatnia zmiana: So, 04 Maj 2019, 12:28:39 wysłana przez JanT »

Offline xanar

Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #5 dnia: So, 04 Maj 2019, 12:23:43 »
Doskonale znam co wchodzi w skład tych wydań i one najpewniej będą stanowić wzór dla Egmontu. Tyle, że okładka, która jest w katalogu zdobi także pierwszy tom wersji 4-częściowej, dlatego jest mała niepewność w tym względzie.

No to chyba tylko ty masz taką niepewność, większość wydań tego typu Egmont robi na podstawie "The Complete Collection" czy tam "Ultimate Collection".
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline arczi_ancymon

Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #6 dnia: So, 04 Maj 2019, 12:30:39 »
Tylko, że te dwa tomy dają ponad 600 stron, a cena 89zł sugeruje zdecydowanie tom o połowę chudszy. Natomiast z katalogu wnioskuję, że to jednorazowa akcja. Czyli drugi tom w 2020?
« Ostatnia zmiana: So, 04 Maj 2019, 12:32:23 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline OokamiG

Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #7 dnia: So, 04 Maj 2019, 12:34:48 »
Okładka jest z tego wydania bo ma nazwiska na dole na czarnym tle (pierwszy pojedynczy ma inaczej) i cena też jest odpowiednia do takiej ilości stron :) Tu nie ma szans żeby było co innego.

Complete Collection:


Pojedynczy pierwszy:


Ten szczegół mi umknął.

Offline OokamiG

Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #8 dnia: So, 04 Maj 2019, 12:36:34 »
Tylko, że te dwa tomy dają ponad 600 stron, a cena 89zł sugeruje zdecydowanie tom o połowę chudszy. Natomiast z katalogu wnioskuję, że to jednorazowa akcja. Czyli drugi tom w 2020?

Czyli koło 300 stron, tak jak każdy  Complete collection ma.

JanT

  • Gość
Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #9 dnia: So, 04 Maj 2019, 12:56:05 »
Tylko, że te dwa tomy dają ponad 600 stron, a cena 89zł sugeruje zdecydowanie tom o połowę chudszy. Natomiast z katalogu wnioskuję, że to jednorazowa akcja. Czyli drugi tom w 2020?
Są 4 pojedyncze i Complete Collection zbiera po 2 w dwóch tomach po 296 i 312 stron. Nie jest w "Pojedyncze albumy" więc seria :)

Offline Antari

Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 01:09:48 »
Guardians Of The Galaxy By Abnett & Lanning: The Complete Collection Volume 1
https://www.bookdepository.com/Guardians-Galaxy-By-Abnett-Lanning-Complete-Collection-1-Dan-Abnett/9780785190646?ref=grid-view&qid=1556964033210&sr=1-49

Guardians Of The Galaxy By Abnett & Lanning: The Complete Collection Volume 2
https://www.bookdepository.com/Guardians-Galaxy-By-Abnett-Lanning-Complete-Collection-2-Dan-Abnett/9780785190639?ref=grid-view&qid=1556964045049&sr=1-66

No ale żadne z tych wydań nie zawierają Thanos Imperative, więc u nas chyba wyjdzie jeszcze trzeci tom, który będzie dublem z wydania Hachette. No bo wyobrażacie sobie, że nie wydadzą podsumowania tej sagi?

Offline OokamiG

Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 01:27:25 »
W tym wypadku mogą opierać się na tym wydaniu: https://www.amazon.com/Thanos-Imperative-Dan-Abnett/dp/0785149023.

JanT

  • Gość
Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 07:36:26 »
Ale przed tym jeszcze jest trochę tomów :)

Offline Gascon200

Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 10:43:30 »
W tym wypadku mogą opierać się na tym wydaniu: https://www.amazon.com/Thanos-Imperative-Dan-Abnett/dp/0785149023.

Nawet jeszcze War of Kings nie zostało wydane, w takim tempie jak Egmont wydaje Kosmos Marvela to Thanos Imperative pojawi się może w 2022, a może i później :)

noniewiem

  • Gość
Odp: Strażnicy Galaktyki
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 18:18:43 »
Zapowiedziana jest nowa seria Strażników tym razem z Marvel Now 2.0. Czego się spodziewać po niej i jak wypada w porównaniu do tej z klasyki Marvela? Kończy się ona czymś większym co być może dopiero będzie wydane u nas?