Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 69618 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #270 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 08:14:21 »
A no to tego pewnie nie wydadzą.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #271 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 18:53:49 »
Hej, pytanie laika, zastanawiałem się nad wejściem w komiksy star wars (mimo że nie przepadam za uniwersum) i z tego co poczytałem uniwersalnie polecane na start są run vadera soule, i run vadera/aphry gillena. Czy któraś z tych serii będzie wydawana w nowych tpb egmontu, czy były one już wcześniej w tych kioskowych wydaniach ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #272 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 18:57:44 »
To było w tych kioskowych z tym, że Aphry wydali chyba dwa trade'y.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Marzec 2021, 19:00:18 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #273 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 19:05:32 »
A to są na tyle dobre komiksy że warto w omniaki wchodzić ? Aphra widze właśnie wyszła, vader soule ma być w tym roku.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #274 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 19:08:09 »
  Obydwa Vadery wydali w ramach kioskowych Star Wars Komiks i raczej niełatwo będzie to skompletować teraz, bo ceny niektórych numerów są dosyć wysokie. Aphrę wydali 3 tomy z tym, że środkowy to crossover z serią Star Wars i też musiałbyś przepłacić. Chyba lepiej będzie zacząć od tych co wydadzą na dniach w TPB.
  Vaderów do dzisiaj nie przeczytałem, ale Aphrę właśnie skończyłem i jest całkiem fajna, tyle że nie jest to pełna seria. I szczerze mówiąc nie czaję po co kupować coś, czego nie jest się fanem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Marzec 2021, 19:10:45 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline sad_drone

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #275 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 19:25:14 »
@SkandalistaLarryFlynt Nie jestem też na przykład fanem kaczek, a komiksy dona rosy bardzo mi się podobają. Jestem zdania że w każdym settingu można opowiedzieć dobrą historię, dlatego też chce spróbować z komiksami star wars, tym bardziej że pociąga mnie koncepcja negatywnych/moralnie niejednoznacznych głównych bohaterów.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #276 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 19:42:07 »
Ja przeczytałem te dwa Vadery i Star Warsy Aarona, jak dla mnie bardzo dobre, Aphry przeczytałem to co było po polsku też bardzo dobre.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #277 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 19:57:44 »
Hej, pytanie laika, zastanawiałem się nad wejściem w komiksy star wars (mimo że nie przepadam za uniwersum) i z tego co poczytałem uniwersalnie polecane na start są run vadera soule, i run vadera/aphry gillena. Czy któraś z tych serii będzie wydawana w nowych tpb egmontu, czy były one już wcześniej w tych kioskowych wydaniach ?

Jeżeli chodzi o Vadera to Soule był odpowiedzialny za  Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith. To się w Polsce już w całości ukazało w SWK: 4/2018, 1/2019, 2/2019 (dodatkowa historia niezwiązana z runem), 6/2019, 3/2020 (jeden zeszyt - Annual 2), 4/2020. Gillen zaś był odpowiedzialny za run z 2015 roku: 2/2015, 4/2016, 5/2016 (cross z serią Star Wars), 2/2017, 4/2017, 6/2017 (dodatkowa historia).

Aphra tyle szczęścia nie miała, wyszły na razie trzy tomy: Star Wars Komiks 1/2018, 2/2018 oraz 2/2019. Cały run zaś właśnie ma jakoś teraz premierę w omnibusie w USA.

Jeśli chodzi o nowe serie Egmontu to obecnie zapowiedziane są:
* Darth Vader (run Paka z 2020) - czytałem tylko początek, zapowiadało się średnio
* Star Wars (run Soule'a z 2020) - jeszcze nie czytałem
* Bounty Hunter - też średnie dla mnie, sporo negatywnych opinii widziałem

Egmont też wspominał, że planują wydanie High Republic - zupełnie nowej ery w kanonie, która będzie rozgrywać się głównie w książkach i komiksach.

Offline Recoil

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #278 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 21:40:40 »
Drodzy,

szybka wrzutka:

- czy Star Wars od Jasona Aaron'a to dobra i warta uwagi pozycja ?

Chciałbym się wstrzelić w coś co ma jak najwiecej związku z oryginalną trylogią i to chyba jest najlepszym łącznikiem ?

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #279 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 22:20:46 »
Dobre jest, zasadniczo to
Vader - Gillen'a też dobry.
Aphra - dobra
Vader - Soule'a - dobry - akcja dzieje bez pośrednio po Revenge of the Sith.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #280 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 22:42:02 »
@Recoil - szczerze mowiac to jest to seria odrobine za bardzo zachowawcza jak na moj gust, ale jesli jestes fanem trylogii to mysle, ze Ci sie spodoba. Dla mnie Aphra jest ciekawsza pozycja.

Offline Recoil

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #281 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 22:57:18 »
Dzięki za Wasze opinie.

@Kielo

Mam nadzieję, że masz rację ;)




Offline Gazza

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #282 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 10:44:41 »
Ma rację. Kielo i BosMan to forumowi wyjadacze SW. :)

Offline Kadet

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #283 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 22:12:17 »
Hej, pytanie laika, zastanawiałem się nad wejściem w komiksy star wars (mimo że nie przepadam za uniwersum) i z tego co poczytałem uniwersalnie polecane na start są run vadera soule, i run vadera/aphry gillena. Czy któraś z tych serii będzie wydawana w nowych tpb egmontu, czy były one już wcześniej w tych kioskowych wydaniach ?

Trochę poniewczasie, ale... czy Legendy też by Cię interesowały? Bo mogę podrzucić parę polecajek ze starego uniwersum :) Za Nowym Kanonem nie przepadam aż tak bardzo, ale faktycznie serie Gillena i Soule'a o Vaderze to chyba najlepsze, co z niego w komiksach czytałem.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #284 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 19:29:18 »
Uroboros to jednak jest niezły. Nabyli prawa do publikacji książek Star Wars ledwo ile? 3-4 lata temu? I już je stracili i dodruków Thrawna tom 3 "Zdrada" nie będzie. Jestem w szoku, bo pierwszy raz się z czymś takim spotykam na rynku książkowym. Myślałem, że jeszcze mam czas na zakup tej części, a tu zonk.

To kto teraz będzie miał prawo wydawać książki ze świata Star Wars??