Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 69620 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 23:30:47 »
Ja ograniczam się ostatnio do - świetnych notabene- serii lecących w SWK.
,, - Eeeeech.''

Online OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 23:36:12 »
Ja również, genialny jest Vader, jedna jak i druga seria. Obcowanie z komiksowym kanononem przynosi mi o wiele więcej rozrywki niż ostatnie filmy z uniwersum. Stary komiksowy kanon z Dark Horse ledwie poznałem, tu u mnie prym wiodą książki, które nadrabiam w miarę możliwości. Są łatwiej dostępne.

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 23:49:12 »
Co kupowac z wychodzacych star warsow oprocz star wars komiks, co nie ukarze sie w kolekcji? Bo pogubiony jestem w komiksach SW.

Obecnie w PL nie ukazuje się nic z kanonu poza SWK (jest jeszcze Star Wars Film, ale to dla dzieciaków). Kolekcja o DeAgostini i SWL od Egmontu to Legendy. Gdzieś tam przewijała się jeszcze nowa kolekcja od DeAgostini, która wyszła w UK - w PL jeśli się ukaże to najwcześniej 2020 po zakończeniu Legend. Na razie widzę, że wrzucili tam opis 4 numerów, tylko adaptacja TFA nie została wydana w PL.

A jak chcesz kupować wydania EN to ta lista może być całkiem przydatna: https://star-wars.pl/Tekst/4019

Offline Szekak

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 00:36:42 »
Tzn chce kupowac wszystkie komiksy ze swiata SW ktore nie ukarza sie w kolekcji, te legendy ktore teraz wychodza brac?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arne

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 02:36:11 »
Brac. Tego nie ma na liscie kolekcyjnej De Agostini.

Offline Szekak

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 02:57:30 »
A od ktorego numeru?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #51 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 08:34:16 »
Tutaj masz wszystko, co wyjdzie w Kolekcji  z informacją z czym się dubluje:
https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/02/przewodnik-kolekcja-star-wars-komiksy.html
http://swiatstarwars.blogspot.com/2019/02/przewodnik-kolekcja-star-wars-komiksy_24.html

To co Teraz wychodzi w Star Wars Legendy jest nowe, ogólnie z tej serii część się dubluje. Mam w planach przygotować zestawienie, co należy kupić, żeby uzupełnić kolekcję, ale nie wiem kiedy się pojawi.

Offline Arne

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #52 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 12:56:59 »
Z serii egmontu Star Wars Legendy nie dubluja sie z kolekcja DeAgostini nastepujace pozycje: W cieniu Yavina, Z ruin Alderaana, Dziewczyna z Rebelii/Zdlawiona nadzieja, Mara Jade: Reka Imperatora, Najlepsze opowiesci, Darth Vader i zaginiony oddzial, Darth Vader i dziewiaty zamachowiec oraz zapowiedziany na lipiec Agent Imperium. Jest jeszcze tom Czystka ktory jest czesciowym dublem z kolekcja, ale nie pamietam w jakim procencie.

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #53 dnia: So, 18 Maj 2019, 14:44:13 »
Skończyłem czytać "Mroczne Czasy" tom 4. Z kolekcji. Czy mi się wydaję, ale historia Dassa Jenkira jest ucięta? Kończy się "Wyjście z Głuszy" i dalej nie ma żadnych informacji. DeAgostini to tak ucięło, czy Dark Horse? Jakie ewentualnie wydanie zbiorcze dokupić by dostać dalszą część?

Offline Arne

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #54 dnia: So, 18 Maj 2019, 19:29:31 »
Musisz jeszcze dokupić wydane swego czasu przez Egmont tomy 5 "Posłaniec ognia" i 6 "Zarzewie". Ale o ile dobrze pamiętam to i tam zakończenie było "wymuszone" . Disney przejął prawa do Star Wars i Dark Horse musiał szybko zakańczać serie, bo Marvel już grzał silniki...

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 19 Maj 2019, 00:05:12 »
Dokładniej to są tomy 6 (Posłaniec ognia) i 7 (Zarzewie). Po drodze w numeracji wpadł Wektor, który zresztą w Kolekcji został w całości wydany. Niestety dostępność tych dwóch tomów jest słaba, w szczególności nowych egzemplarzy (choć co jakiś czas na Allegro pojedyncze sztuki się pojawiają). 

Offline Arne

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 19 Maj 2019, 12:29:10 »
To prawda, w oryginale mialy podana przez @stachel numeracje, ale podajac polskie tytuly kierowalem sie numeracja nadana przez Egmont, ktory to "Wektor" potraktowal jako osobna, dwutomowa serie.

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #57 dnia: Nd, 19 Maj 2019, 12:50:22 »


To prawda, w oryginale mialy podana przez @stachel numeracje, ale podajac polskie tytuly kierowalem sie numeracja nadana przez Egmont, ktory to "Wektor" potraktowal jako osobna, dwutomowa serie.

No właśnie to jest numeracja Egmontu, przynajmniej na moich egzemplarzach taka jest. Wektor potraktowali jako osobną serię, ale numeracja uwzględnia te dwa tomy.

Offline Arne

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #58 dnia: Nd, 19 Maj 2019, 13:53:54 »
Moze i racja. Nie mam teraz dostepu do moich egzemplarzy i pisalem z pamieci.

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #59 dnia: Wt, 21 Maj 2019, 14:08:08 »
Dokładniej to są tomy 6 (Posłaniec ognia) i 7 (Zarzewie). Po drodze w numeracji wpadł Wektor, który zresztą w Kolekcji został w całości wydany. Niestety dostępność tych dwóch tomów jest słaba, w szczególności nowych egzemplarzy (choć co jakiś czas na Allegro pojedyncze sztuki się pojawiają). 

Dzięki za informacje. Sprawdziłem i rzeczywiście nie ma tego dokupienia inaczej. Taniej wyjdzie mi kupić Omnibus Dark Times vol. 2 i skompletować historię po angielsku.

Kompletnie nie rozumiem dlaczego w kolekcji tego nie ma całego. Jak dotychczas kolekcja była świetna i wszystko mi pasowało, tak tego kompletnie nie rozumiem.