Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 71809 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #345 dnia: So, 14 Maj 2022, 20:03:54 »
Ja to bardzo żałuję, że w SWK nie pojawi się reszta pierwszego runu Aphry. Co prawda właśnie wychodzi dodruk omnibusa, ale wolę czytać po polsku i byłoby zdecydowanie taniej.

A co do samej zawartości tomu 15 to jeszcze go nie dostałem, ale wygląda to ciekawie.
* Dokończenie serii Star Wars, dzięki czemu mamy komplet (a pierwsze zeszyty wyszły w pierwszym numerze wznowionego w 2015 SWK)
* Empire Ascendant, czyli komiks, który powinien ukazać się przed skrzydełkowymi wydaniami, ale dobrze że chociaż teraz go dostajemy.
* DJ – Most Wanted - one-shot nigdy nie zebrany w żadnym TPB w oryginale, fajnie że pojawił się w PL, bo nawet jak Egmont sięgnie to jakieś starsze komiksy to ten byłoby im ciężko wydać.

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #346 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 23:02:22 »
Pojawilo sie troche informacji na temat nowych komiksow Star Wars z wydawnictwa Dark Horse. Dwie serie - pierwsza startuje latem, druga jesienia. Obie to antologie, mnostwo autorow, wszystkie epoki, duzo bohaterow. Pierwsza seria ma skupiac sie na najbardziej znanych bohaterach i zloczyncach ze swiata SW, druga ma byc starszna I smieszna zarazem czyli Halloween dla dzieci:






Offline Kadet

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #347 dnia: So, 21 Maj 2022, 14:17:07 »
Obie to antologie, mnostwo autorow, wszystkie epoki, duzo bohaterow.

Brzmi świetnie. Bardzo lubię taką formułę od czasów "Star Wars Komiksu" opartego w dużej mierze na "Star Wars Tales". Fajnie byłoby, gdyby DH zaangażował twórców, którzy dawniej robili dla nich komiksy SW - jakbym dostał jakiś fajny szort np. od Ostrandera i Duursemy, Stradleya i Wheatleya albo J.J. Millera i Chinga bądź Weavera, to może nawet bym przełknął ten nowy kanon :)

EDIT: Marangon w roli rysownika pierwszego numeru to miła jaskółka, biorąc pod uwagę, że w starym kanonie narysował np. przygody Taga i Binka, "Aurorient Express" i parę historii z Talesów.
« Ostatnia zmiana: So, 21 Maj 2022, 14:32:02 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #348 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 14:43:34 »
Czy wyszedł jakiś omniak Star Wars Dziedzictwo po angielsku?

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #349 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 14:54:23 »
Jedyne omniaki Legacy byly wydane jeszcze przez Dark Horse:



Podejzewam, ze Marvel w ktoryms momencie tez wyda bo wydaja Empire, Rebellion i New Republic.

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #350 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 20:06:17 »


EDIT: Marangon w roli rysownika pierwszego numeru to miła jaskółka, biorąc pod uwagę, że w starym kanonie narysował np. przygody Taga i Binka, "Aurorient Express" i parę historii z Talesów.

Tak a propos - maly preview:


Offline am666

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #351 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 12:53:01 »
Pytanie o event Wojna łowców nagród- czy seria Vader i wydanie zbiorcze  War of the Bounty Hunters starczą do zrozumienia historii? Może trzeba przeczytać 3 serie + mini serię bo inaczej historia będzie niejasna.

Offline Darth_Simon

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #352 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 15:12:41 »
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline LukCook

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #353 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 10:46:29 »
Rozpiska 'Wojny Łowców Nagród' od Egmontu:


Online xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #354 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 11:35:23 »
Ja mam taką, na której coś widać  :)

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline LukCook

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #355 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 11:53:21 »

Offline Kyms

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #356 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 13:27:50 »
Warto wchodzić w samą serię Łowców Nagród? Chciałem zacząć zbierać głowną serię + Vadera. O Łowcach i Doktorce średnio mnie interesuje, niemniej nie ominę eventu.

Offline OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #357 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 13:55:24 »
Taka z tego przygodówka awanturnicza, da się czytać, pierwszy tom kończy się obiecującym cliifhangerem. Drugi już całkiem spoko, ale nie jest to nic, co by jakoś szczególnie poszerzało uniwersum, no i główny bohater nie jest jakiś interesujący choć próbują go rozwijać retrospekcjami.

Offline Kyms

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #358 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 14:39:18 »
Nie brzmi to zachęcająco. W serii padają jakieś istotne fakty pod kątem kanoniczności? Coś, co wypada znać jako fan Star Wars?

Offline OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #359 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 15:02:20 »
Jak napisałem
ale nie jest to nic, co by jakoś szczególnie poszerzało uniwersum
Jako fan można, ale nie trzeba. Jednak w kontekście nadchodzącego eventu na pewno wątki z niej będą istotne.