Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 71934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kandor

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #300 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 14:01:24 »
Wiadomo coś odnośnie pierwszego tomu komiksów z Wielkiej Republiki? Miał być na jesieni, a w zapowiedziach do listopada nic na ten temat nie ma :(.
Olesiejuk jedzie dość sprawnie z tematem książek, a według rozpisów chronologii między 3 a 4 tomem wypada przeczytać 1 tom komiksu.
W katalogu, który się ukazał pod koniec kwietnia nic o tych komiksach nie wspominano, było jedynie prawdopodobne że ta seria w Egmoncie kiedyś ruszy, ale nie przypominam sobie żadnych zapowiedzi.

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #301 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 19:46:48 »
Tomasz Kołodziejczak na którymś spotkaniu tylko mówił, że się przyglądają, czekają na zbiorczy w USA i pewnie wydadzą. Ale kiedy to już nie wiadomo niestety.

Offline xardas

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #302 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 14:58:33 »
Można liczyć, że raczej jednak wyjdzie, niż nie wyjdzie, bo swego czasu w reklamach startu linii wydawniczej Wielkiej Republiki Olesiejuka pojawiło się też logo Egmontu i okładka komiksu od Marvela (oprócz tego jest też poboczna (?) seria The High Republic Adventures wydawana przez IDW) :
« Ostatnia zmiana: So, 18 Wrzesień 2021, 15:00:15 wysłana przez xardas »

Offline Arne

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #303 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:28:48 »
W najnowszym Star Wars Komiks:
1) zapowiedź kolejnego numeru: "Rebelianci i łotry" - w sprzedaży od 8 lutego przyszłego roku;
2) w przyszłym roku w ramach Star Wars Komiks dokończenie runu Kierona Gillena ( czyli ten zapowiedziany i jeszcze jeden tom);
3) w ramach KSK i nowych albumów od Marvela w grudniu ukaże się "Wielka Republika", a w styczniu "Doktor Aphra".

Super wiadomości 😁👍
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Wrzesień 2021, 20:00:23 wysłana przez BosMan »

Offline Avarest

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #304 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 16:14:38 »
Świetne wiadomości! Jeszcze tylko gdyby wydawali Star Wars Komiks w formie miesięcznika, lub chociaż (jak wcześniej) dwumiesięcznika, to było w pytkę.


Czy ktoś z Was czytał już te książki z cyklu "Wielka Republika"? To chyba pierwsze książki wydane po polsku w ramach nowego uniwersum? Czy są to atrakcyjne pozycje dla dorosłego odbiorcy? Na części z nich widzę adnotację, że to książki dla młodzieży i zastanawiam się, czy warto po to sięgnąć. Do tej drugiej linii od Olesiejuka to już w ogóle nie jestem przekonany, ale może też warto?

Offline OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #305 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 18:01:01 »
Skończyłem wczoraj Światło Jedi i ogólnie mogę polecić. Jest to powiew świeżości, jeśli chodzi o historię i postaci. Oczywiście nie jest to jakaś przełomowa lektura, ale fanowi uniwersum polecałbym ją sprawdzić, bo rzeczywiście poszerza świat o nieznany okres i robi to sposób, które nie wywołuje zgrzytania zębów. Z początku ilość postaci może trochę czytelnika pogubić, ale po chaotycznym, acz poprowadzonym ciekawie koncepcyjnie początku, wszystko się krystalizuje i zmierza sprawnie ku finałowi, który jednak nie jest zamknięty i będzie rozwijany w kolejnej książce. Ja na pewno ją sprawdzę.
Przez poprzedni tydzień i ostatni weekend nadrobiłem także drugą falę komiksów gwiezdnowojenych  od Egmontu.
Głowna seria to taki trochę niepotrzebny zapychacz, bo nic za bardzo nie dodaje do uniwersum, nawet zbytnio się nie łączy z filmami.
Spoiler: PokażUkryj
Ogólnie chodzi o to, że Luke przez połowę tomu szuka miecza, który stracił w Mieście w Chmurach. Czytelnik może liczyć więc na to, że zostanie pokazane, jak uzyskał miecz z Powrotu Jedi, ale srogo się rozczaruje, bo okazuje się, że to jakieś ostrze o żółtym kolorze. Więc tu jest stracony potencjał wg. mnie. 
Jedyny silny element, to rozwinięcie postaci Lando, który ciągnie komiks fabularnie.
Darth Vader to z kolei inna para kaloszy. Ogólnie to już 3 seria z Mrocznym Lordem u nas i kolejna, którą czyta mi się bardzo dobrze. Sporo tu akcji, ale główną siłą są tu rozterki i wspomnienia Vadera, który zyskuje tu dużo głębi jako postać. Komiks też fajnie dopowiada historię z prequeli, do których mam sporo sentymentu, bo moje dzieciństwo przypadało akurat na nie. Zdecydowanie polecam.
Łowcy Nagród z kolei to najbardziej nastawiony na akcję tytuł z wszystkich trzech. Dużo tu się dzieje, może czasami za dużo, choć komiks sprawnie rozgrywa motyw tajemnicy zasygnalizowanej na początku opowieści, która znajduje dość satysfakcjonujące rozwiązanie, ale trochę to się rozdrabnia w mnogości bohaterów, którzy nas nie obchodzą. Główny bohater z kolei jest przedstawiony w dość nieangażujący sposób i jest przyćmiewany przez bardziej znanych łowców. Historia kończy się cliffhangerem, który przekonał mnie do zakupu kolejnego tomu. Ogólnie taki średniak na nudny wieczór.
Wszystkie tytuły stoją na dobrym poziomie graficznym i tu nie mogę się do niczego przyczepić, choć akcja w łowcach była czasami dość chaotycznie przedstawiona.
Drugie wejście Egmontu w Star Wars można uznać za dość udane, na pewno kupię drugie tomy. Czekam na kolejne tytuły i na kontynuację Doctor Aphry w Star Wars Komiks.

Offline Kadet

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #306 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 20:17:18 »
Świetne wiadomości! Jeszcze tylko gdyby wydawali Star Wars Komiks w formie miesięcznika, lub chociaż (jak wcześniej) dwumiesięcznika, to było w pytkę.

Przy obecnym kształcie rynku prasy to raczej chyba nie ma szans. Dla mnie wygląda to jak powolne wygaszanie tytułu i przechodzenie na wydania albumowe.

Czy ktoś z Was czytał już te książki z cyklu "Wielka Republika"? To chyba pierwsze książki wydane po polsku w ramach nowego uniwersum?

Nie, wcześniej Uroboros wydał inne książki z nowego kanonu Star Wars. Choć przyznam się szczerze, że prawie żadnej nie czytałem, bo za NK nie przepadam :)

Głowna seria to taki trochę niepotrzebny zapychacz, bo nic za bardzo nie dodaje do uniwersum, nawet zbytnio się nie łączy z filmami.
Spoiler: PokażUkryj
Ogólnie chodzi o to, że Luke przez połowę tomu szuka miecza, który stracił w Mieście w Chmurach. Czytelnik może liczyć więc na to, że zostanie pokazane, jak uzyskał miecz z Powrotu Jedi, ale srogo się rozczaruje, bo okazuje się, że to jakieś ostrze o żółtym kolorze. Więc tu jest stracony potencjał wg. mnie. 
Jedyny silny element, to rozwinięcie postaci Lando, który ciągnie komiks fabularnie.

A mnie się główna seria najbardziej podobała, bo to powiew świeżości, a autor znakomicie czuje charaktery postaci. Zgadzam się jednak, że Lando to jej najmocniejszy punkt. Co do
Spoiler: PokażUkryj
tego miecza - to chyba będzie tie-in właśnie do "Wielkiej Republiki". Wydaje mi się po stylistyce, że nowy miecz Luke'a jest właśnie z tego okresu, a tytuł drugiego tomu SW nasuwa skojarzenia z tą jakąś "latarnią nadprzestrzenną" z książek High Republic. Chyba Luke i spółka odwiedzą jakieś miejsca, które pojawią się też w HR.


Vader nawet może być, ale niestety podstawowa fabuła wydała mi się bardzo wtórna wobec Vadera "Gillena": po wydarzeniach z epizodu kinowego Vader czuje się niepewnie na swej pozycji, więc z nowym i dość gadatliwym towarzyszem wyrusza na zbadanie miejsc, gdzie Luke dorastał na Tattooine... I po raz kolejny wpada na farmę Larsów, a zachowuje się trochę, jakby był tam po raz pierwszy. Może później to się lepiej rozwinie, ale na razie jestem umiarkowanie zaciekawiony.

Co do "Łowców nagród": IMHO kolorowy akcyjniak ze scenami wybuchów i nieco mniejszym naciskiem na fabułę opartą na paru kliszach. Na koniec
Spoiler: PokażUkryj
Valance dostaje pod opiekę małą dziewczynę, a ja nie mogłem pozbyć się skojarzeń z Wolverine'em i jego młodymi podopiecznymi (zmęczony życiem twardziel o głęboko skrywanym złotym sercu zajmie się młodą dziewczyną, która bez niego skazana jest na śmierć...)
.

Ale ogólnie na razie całkiem nieźle.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Avarest

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #307 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 10:49:21 »
Też jestem po lekturze pierwszych tomów wszystkich nowych serii. "Łowcy nagród" mnie rozczarowały. Zdecydowanie najsłabsza historia z tych trzech. Dość chaotyczna narracja. Fabuła bez szału, jak na StarWars, bo generalnie wszystkie komiksy z tego (nowego) uniwersum oceniam bardzo wysoko i świetnie mnie się je czyta. Obecnie to zdecydowanie moje ulubione komiksy i czytam wszystko, co wychodzi w PL. Vader jest dla mnie najlepszą serią z tego komiksowego uniwersum. Historie opublikowane w Star Wars Komiks są rewelacyjne. Często czytam je z wypiekami na twarzy. Ten komiks jest fajny, ale nie świetny. Dobrze się go czytało, ale liczyłem na ciut więcej. Natomiast komiks "Star Wars", bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Najlepszy z pierwszych tomów. Lando już w SWK miał kilka świetnych historii, ale potem poziom tych historii bywał różny, trzymał się przyzwoitego poziomu, ale niczym nie czarował. Jednak tym razem dostaliśmy bardzo fajną fabułę i nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

Offline Gazza

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #308 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 11:13:00 »
Szanowni, czy udało się komuś z konwentowiczów emefki zaliczyć projekcję wywiadu Jacka Drewnowskiego z Mikiem Siglainem – dyrektorem kreatywnym Lucas Film? Jeśli tak - co ciekawego z tego wynikło?
Czy orientujecie się o udostępnieniu tego materiału szerszej publiczności?

Offline Avarest

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #309 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 14:17:51 »
Na profilu facebookowym "Star Wars Komiks" wydawnictwo poinformowało (w odpowiedzi na pytanie o dokończenie serii z Doktor Aphrą), że:

Cytuj
"Jeśli chodzi o "stare" serie, obiecujemy dokończenie w SWK "starej" serii SW, to już jest zaplanowane i przyklepane. Następnie będziemy myśleć o "starej" DA."


Na pytanie o zapis wspomnianej prelekcji, odpowiedzieli tylko, że prawa do materiału (nagrania) mają organizatorzy festiwalu.

Offline OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #310 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 14:19:32 »
Jest więc minimalna nadzieja.

Offline Gazza

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #311 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 12:31:31 »
Chyba frekwencja nie dopisała na tej projekcji wywiadu albo wbrew zapowiedziom nie padło tam nic istotnego bo nikt z forumowiczów się nie wypowiada, a na krajowych stronach starwarsowych cisza. :/

Offline horror

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #312 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 16:41:20 »
no mogło tak być. to było tuż po dwugodzinnym spotkaniu z Kołodziejczakiem. Sam miałem w planach sie tam wybrać, ale będąc na nogach od godziny 06:00 zabrakło mocy przerobowych. Część z osób na pewno poszła odetchnąć trochę przed galą i afterparty.

Rozmawiałem natomiast z organizatorami i nie wykluczali udostępnienia tych filmów po festiwalu. Trzeba by ich może zacząć trochę nękać w tej kwestii. Niestety z braku czasu byłem tylko na filmach z Trondheimem i Gippim. Z Gippim lepszy :)

sum41

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #313 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 08:00:05 »
Po spotkaniu z TK gdy wyszlismy to z Areny zniklo z 70% ludzi, my tez juz jechalismy do domu bo wieczor juz byl.

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #314 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 22:47:37 »
Cisza w temacie a tu calkiem interesujace informacje dzisiaj wyplynely. Od wiosny 2022 Dark Horse Comics wraca do wydawania komiksow Star Wars!

https://www.starwars.com/news/dark-horse-comics-announce