Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 68967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #285 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 19:34:49 »
To kto teraz będzie miał prawo wydawać książki ze świata Star Wars??
Już jest wydawca - Wydawnictwo Olesiejuk. Na maj jest nawet ich pierwsza zapowiedź Star Wars Wielka Republika - Światło Jedi.

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #286 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 19:58:45 »
@Bazyliszek 5 lat. Z końcem marca Uroboros musiał wysłać pozostałe egzemplarze na przemiał, więc teraz na rynku są tylko prywatne oferty w zasadzie.  Olesiejuk przejął cały segment książkowy (także od AMEET na przewodniki i segment dziecięcy, zostało im tylko LEGO Star Wars).

Obecnie Olesiejuk wydał już trochę książeczek dla dzieci, a w maju wychodzą dwie książki: Star Wars Wielka Republika. Światło Jedi oraz Star Wars The Mandalorian.

Offline Bazyliszek

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #287 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 20:37:12 »
To moim zdaniem przez te 5 lat niezbyt szeroko Uroboros poszedł w rynek. Kurczę, szkoda że nie wiedziałem że tak szybko skończą. Kupiłem "Dziedzica Imperium" z miejsca, jak tylko wydali. Potem kupiłem Tarkina, tą książkę z Vaderem i Palpim, potem Thrawna tom 1 i tom 2. A potem wziąłem się za swoją kupkę wstydu z komiksami i odkładałem, odkładałem w czasie zakup tomu trzeciego. No to widzę, że sobie odłożyłem. :/

Offline OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #288 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:14:22 »
Na allegro masz sporo ofert. Jednak cena ze sporym przebiciem, ale to jedyna opcja teraz. Ja dziś kupiłem całą nową trylogię Thrawna, wcześniej dokupiłem Ahsokę w ebooku i teraz już mam pre order na dwa pierwsze tytuły z Olesiejuka.

Offline Bazyliszek

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #289 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:25:00 »
No właśnie - nie chcę płacić 60-70 zł za "Zdradę".
A mówią, że to ja jestem Januszem Biznesu. :)

Offline OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #290 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:31:20 »
Później będzie tylko drożej.

Offline Bazyliszek

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #291 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:36:07 »
Chyba żebym połaził po Empikach i może znalazł jakiś na półce.

Offline OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #292 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:38:20 »
Na stronie empiku pokazuje te salony:


A tu masz 10 zł przebicia. Not so bad:
https://allegro.pl/oferta/star-wars-gwiezdne-wojny-thrawn-zdrada-nowa-10615435738
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:40:18 wysłana przez OokamiG »

Offline Mruk

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #293 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 12:07:08 »
Zazwyczaj jak potrzebowałem jakiś informacji o Star Wars, znajdowałem ją na Bastionie. No i właśnie wczoraj szukałem timeline'u komiksów z Legend, które ukazały się po polsku i... owszem, jest, ale zupełnie nie uwzględnia kolekcji DeAgostini!

Czy znacie jakiś aktualniejszy timeline? Chodzi o komiksy, które ukazały się po polsku.

Offline Kadet

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #294 dnia: Nd, 09 Maj 2021, 15:50:53 »
Nie wiem, czy to pomoże, ale gdy swego czasu robiłem listę zawartości kolekcji SW, na końcu opisów podawałem orientacyjny czas akcji. Trzeba by to zestawić z chronologią z Bastionu.

Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

Z innej beczki...

"Ścieżka przeznaczenia", pierwszy tom serii "Star Wars" Soule'a, to dla mnie osobiście ścisła czołówka komiksów SW z nowego kanonu, które ukazały się w Polsce. Zasadniczo nie jestem wielkim entuzjastą twórczości gwiezdnowojennej od Marvela, ale "Ścieżkę" czytało mi się bardzo fajnie.

Nie jest to oczywiście jakiś monumentalny epos, raczej zwykła przygodówka, ale w mojej opinii scenarzysta bardzo dobrze wyczuł główne postacie: ich dialogi brzmią naturalnie i pasują tonem do tego, co z ich ust słyszymy w filmach. Nie ma tu jakichś szczególnych udziwnień, a całość jest dobrze osadzona w realiach gwiezdnowojennych; nie ma też wtórności względem opowieści ze starego Expanded Universe, na którą narzekałem czasem, gdy po raz kolejny przyszło mi czytać, jak to Palpatine przedstawia Vadera oficerom imperialnym, albo jak Rebelia traci znaczną część floty między "Nową nadzieją" a "Imperium kontratakuje". Jak na razie fabuła idzie innym torem i innymi wątkami niż "Cienie Imperium" (choć nie aż tak, by iść tej opowieści całkowicie w poprzek), co zapisuję zdecydowanie na plus.

Podoba mi się, jak Luke w tej serii dojrzewa, sprawnie posługuje się Mocą (choć bez przekokszenia - widać, że był szkolony, ale jeszcze trochę musi się nauczyć) i zachowuje się odpowiedzialnie, a jednocześnie kieruje się pewnym optymizmem - dobra odtrutka po cynicznym pustelniku z "Ostatniego Jedi" :) Soule świetnie też złapał w tym tomie sposób myślenia i gadkę Landa. Oprócz tego pojawia się fajnie pomyślana antagonistka i z ciekawą historią.

Jestem nawet w stanie przełknąć pewne odniesienia do innych dzieł nowego kanonu, które niekoniecznie tak bardzo przypadły mi do gustu, bo podane są zgrabnie i w większości nienachalnie. Widać jednak, że Soule lubi nawiązywać do innych swoich komiksów ;)

Ogólnie rzecz biorąc, polecam komiks każdemu, kto ma ochotę na zgrabną przygodową opowieść "Star Wars". Można czytać, znając jedynie "Imperium kontratakuje" :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline O.

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #295 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 01:07:23 »
pytanie; ile jest części w wydanym przez Egmont Bounty Hunters ?
od 1 do 6?

Offline Kadet

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #296 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 21:38:06 »
Nie, pierwszy tom zawiera zeszyty 1-5.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline O.

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #297 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 23:16:22 »
Nie, pierwszy tom zawiera zeszyty 1-5.
podziękował

Offline Kadet

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #298 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 23:34:55 »
Na razie tylko przeglądałem, więc niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę, ale chyba nowa Story Group znowu wtopiła, bo w komiksie Aphra najwyraźniej po raz drugi spotyka Bosska po raz pierwszy :)

Wcześniej na łamach serii "Darth Vader" Gillena ze SWKomiks (czas: niedługo po Epizodzie IV) współpracowali przy kradzieży skarbu gangu Duma Son-tuul, a teraz w "Łowcach nagród" (niedługo po Epizodzie V) zachowują się, jakby znali się tylko ze słyszenia. Z jakichś powodów Bossk nie mówi też z sssyczeniem, jak to mają w zwyczaju Trandoshanie (nie wiem, czy w oryginale też tak było).

No cóż.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline xardas

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #299 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 12:06:45 »
Wiadomo coś odnośnie pierwszego tomu komiksów z Wielkiej Republiki? Miał być na jesieni, a w zapowiedziach do listopada nic na ten temat nie ma :(.
Olesiejuk jedzie dość sprawnie z tematem książek, a według rozpisów chronologii między 3 a 4 tomem wypada przeczytać 1 tom komiksu.