Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 71724 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #165 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 20:17:00 »
Następny tom "Star Wars Komiks" jest wymieniony w zapowiedziach na październik na stronie KŚK:

https://swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

To chyba znaczy, że licencyjne chmury zaczynają się rozpraszać :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #166 dnia: Śr, 07 Październik 2020, 16:20:49 »
"Twierdza Vader" zaliczyła chyba opóźnienie małe.

Offline Gazza

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #167 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 09:01:53 »
Gildia miała w zapowiedziach z jakąś błędną datą. W ostatnim numerze jest zdaje się 27 października podane.

Offline Kadet

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #168 dnia: Nd, 11 Październik 2020, 20:17:11 »
Na stronie KŚK też chyba cały czas wisiało 27.10.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Piterrini

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #169 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 12:03:01 »
Może się orientujecie - zobaczyłem na olx coś takiego, komiks Star Wars wydany w okładce Spider-Mana (albo odwrotnie - Spider z zawartością SW):
https://www.olx.pl/oferta/unikat-komiks-star-wars-w-oprawie-spidermana-CID751-IDH9KrR.html

Patrzę na foto i bardzo ładnie ilustrowany komiks (myślałem że z uniwersum SW najładniejsze prace już widziałem), jest to historia pt. Star Wars Droids: The Protocol Offensive (1997), problem w tym, że nie widzę gdzie/jak została ta historia wydana przez Egmont. Jest ona zawarta w tomie 66 Kolekcji SW, informacji o innym wydaniu nie widzę. Na jednym ze zdjęć w ofercie jest numer strony 224, co sugeruje że wcześniej ten komiks wydany został raczej w Legendach niż w SWK, ale mam taką zagwozdkę - czy jest jakakolwiek możliwość, że w okładce Spider-Mana wklejono tom Kolekcji SW? Bo to rozwiązywałoby zagadkę :)

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #170 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 13:19:17 »
Ktoś fałszywie maluje kruki na biało 🤣

Offline Arne

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #171 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 13:48:35 »
Chyba, zeby drukowali oba komiksy w jednej drukarni... Daty wydan obu komiksow roznia sie o 3 miesiace, ale kto wie...
Wroce do domu to sprawdze gdzie oba drukowali - jesli w roznych drukarniach, to na 200 procent falszywka.

Offline Kadet

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #172 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 00:06:33 »
Nie mam tego Spider-Mana, ale mam ten tom kolekcji SW (nr 66: "Droidy 2") - i strony pochodzą właśnie z niego. Zgadza się numeracja, czcionka i teksty w dymkach. Był drukowany przez Edicę Sp. z o.o. (i faktycznie - przepiękne rysunki są w tej historii).
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Arne

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #173 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 19:43:11 »
Sprawdzilem, tego Spider-Mana tez drukowano w Edice.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #174 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 10:31:59 »
Kiedyś... ale to ,,kiedyś" istniał jakiś ,,niby-projekt" (na jakim etapie się znajdował, kto był w niego dokładnie zaangażowany, tego nie wiem) stworzenia dużego crossoveru - w formie wydania zbiorczego - dwóch potężnych komiksowych światów: Uniwersum Star Wars i Uniwersum DC Comics. Pewnie niektórzy z Was o tak specyficznym ,,przedsięwzięciu" słyszeli; nieważne, istotne jest to, że powstała grafika Alexa Rossa, promująca to solidne komiksowe zderzenie dwóch odrębnych rzeczywistości. Grafikę znalazłem na stronie facebookowej polskiej grupy fanów wydawnictwa "DC Comics". Wygląda ona pięknie; ach, ta kreda, ten przetarty kolor, ten monumentalny rys najważniejszych postaci obu Uniwersów, na tak małej przestrzeni. O takim crossoverze, szczerze, to można tylko pomarzyć. Jedynie zostaje nam umieścić to gdzieś w ,,arkanach" swojej wyobraźni i jarać się tym pomysłem do przesytu. Bo byłaby to piękna historia, mimo iż ,,kompletnie odwalona'' i nie mająca zbyt logicznego sensu - nawet jak na narracje obrazkowe przystało.  :) ;)


Offline Mruk

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #175 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 12:44:06 »
Kiedyś... ale to ,,kiedyś" istniał jakiś ,,niby-projekt" (na jakim etapie się znajdował, kto był w niego dokładnie zaangażowany, tego nie wiem) stworzenia dużego crossoveru - w formie wydania zbiorczego - dwóch potężnych komiksowych światów: Uniwersum Star Wars i Uniwersum DC Comics.

No to teraz (jeśli w ogóle) to z Uniwersum Marvela.

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #176 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 14:07:27 »
Czytał ktoś te Star Wars The High Republic 1 ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #177 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 20:49:06 »
Mnie odrzuca prostackie i prostacko zrobione logo tego High Republic. I ogólnie ta błyskotliwa inaczej koncepcja zagrożenia dla galaktyki ze strony jakichś nieznanych dotąd patałachów. Ehhh, jakoś zero ekscytacji.
Ja to mam aktualnie fazę na czasy między EVI, a EVII. 😎

Bender

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #178 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 21:39:42 »
Mnie odrzuca bardziej ewidentnie korpo-kolektywny proces twórczy w tym przedsięwzięciu.  To jest skazane na niepowodzenie.

Online Pan M

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #179 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 21:57:52 »
Klimat dookoła High Republic pachnie "chcielibyśmy zrobić Old Republic ale trochę się cykamy". Do tego znów wrzucanie bezpiecznych punktów odniesienia- vide yoda.

Serio mam wrażenie, że SW jest na najgorszym etapie zjadania własnego ogona i czasy takich przedsięwzięć growych jak Kotory od Bioware i Obsidianu, komiksowe The Golden Age of the Sith czy seria książek o Darth Bane  Karpyshyna minęły bezpowrotnie.