Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 69631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #120 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:13:23 »
To jakiś oficjalny profil jest  :) Czyżby efekt ostatniego filmu  :)
Takie decyzje podejmuje się latem poprzedniego roku.
Po prostu - prasa sprzedaje się coraz gorzej.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #121 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:15:04 »
  Pewnie wszystko dadzą do końca, odpuszczą za to nowe serie i mini-serie z wyjątkiem tych najlepiej ocenianych/najbardziej znanych.

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #122 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:18:29 »
Też mi się tak wydaje, pociągną Star Wars i Darth Vader'a.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #123 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:24:49 »
To jeszcze Poe i Aphra. I to chyba wszystko.

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #124 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:26:42 »
Kiepska sprawa- kolejny komiks w miarę regularnie dostępny w kioskach ma problemy.
Szkoda, bo raz- były to zazwyczaj dobre komiksy i kupowałem je regularnie [nie czytywałem chyba tylko Damerona], dwa, brak mi komiksowych tytułów, które mógłbym sobie kupić ot tak, na spacerze, przy okazji kupowania w kiosku szlugów ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #125 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:27:37 »
  Pewnie wszystko dadzą do końca, odpuszczą za to nowe serie i mini-serie z wyjątkiem tych najlepiej ocenianych/najbardziej znanych.

Powinni wydac "The Rise of Kylo Ren". Sprzedaje sie jak szalone...

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #126 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:36:22 »
Powinni wydac "The Rise of Kylo Ren". Sprzedaje sie jak szalone...

Zbiorcze wydanie ma premierę w USA dopiero w maju.

Offline michał81

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #127 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:59:53 »
Zasadniczo to nie jest problem tylko samych komiksów. Tu jest pełen artykuł o tym z którego Gazza cytował
http://swiatstarwars.blogspot.com/2020/02/kwiecien-bez-star-wars-komiks.html

Offline Szysza32

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #128 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 15:39:23 »
Czyli nie chodzi o prasę, czy kolekcje DeAgostini, tylko o spadek zainteresowania całym światem Star Wars. Być może faktycznie Disney zabił ten świat filmami i kosztami licencji? ;)

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #129 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 18:40:48 »
Różne informacje do fanów docierały. To co ja wiem z różnych źródeł:
* Uroboros miał spore problemy z licencjami od Disneya, nie mieli pełnej swobody wydawniczej. Nie wiem, czy bezpośrednio to spowodowało taki spadek wydawanych kanonicznych pozycji w 2019, ale coś może być na rzeczy.
* Egmont twierdził, że mogą wydawać co chcą i nawet jakby chcieli to nie muszą czekać na zbiorcze w USA. Zresztą SWK nie zawsze jest przedrukiem TPB, często coś sami składają.
* Egmont także twierdził, że zawieszenie serii Star Wars Legendy jest spowodowane kolekcją DeAgostini. Chociaż początkowo wieścili upadek kolekcji, bo kto kupi stare Marvele...
* Egmont już od dłuższego czasu nie wydaje książek SW, chociaż po restarcie trochę pozycji się ukazało. Nie wiem, czy mała sprzedaż, czy problemy z licencją.

Offline Bazyliszek

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #130 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 07:56:35 »
Co do Uroborosa to cieszę się, że wydali wreszcie Thrawna i wznowili Trylogię Thrawna z Legend. Nie miałem 1 tomu "Dziedzic Imperium" a teraz mam i razem z dwoma tomami z Amberu jestem happy. Co do reszty ograniczania SW - ETZ i tyle na ten temat.

Offline WolfSazen

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #131 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 10:56:50 »
Szkoda, SWK zawsze miło było kupić podczas wizyty w empiku. Mam nadzieję, że nie chodzi o niską sprzedaż (starsze wydania naprawdę ciężko jest kupić jeśli przegapiło się je w kiosku) więc czyżby licencja Disney'a była za wysoka?

Offline radef

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #132 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 14:43:29 »
Szkoda, SWK zawsze miło było kupić podczas wizyty w empiku. Mam nadzieję, że nie chodzi o niską sprzedaż (starsze wydania naprawdę ciężko jest kupić jeśli przegapiło się je w kiosku) więc czyżby licencja Disney'a była za wysoka?
Idąc tą drogą rozumowania, to Giganty sprzedają się świetnie, ponieważ pół roku po premierze ciężko je kupić. A jednak potem przez lata się gdzieś przewijają. Po prostu - to jedna z wad dystrybucji prasowej, niby nakład jest duży, ale rozmywa się po tylu dystrybutorach, zwrotach po kilku miesiącach, że potem tom jest trudno dostępny. A za tydzień znów się pojawia. Ja sam parę tomów kupiłem na taniej książce po 10 zł, a na Egmont.pl widzę że są dostępne tomy sprzed paru lat.
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Luty 2020, 14:45:44 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #133 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 14:46:34 »
Byłem w Empiku i dzisiejszego numeru nie ma. Poprzednie były w dniu premiery.

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #134 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 16:11:02 »
Ja byłem u siebie i normalnie kupiłem.
Twój komiks jest lepszy niż mój