Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 71659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #105 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 18:17:07 »
Dlaczego?
Przecież Vos jest u Disneya.

Ale w Nowym Kanonie mocno zmienili mu backstory. Vos od Disneya to już jednak inna postać.

Starwarsowska przygoda z komiksową treścią jest u mnie dość skąpa, ot mało rozbudowana. Z tego Uniwersum, w swoim życiu, przeczytałem jedynie dwa komiksy, i to wszystkie z Kanonu Legend: "Cienie Imperium: Ewolucja", "Darth Vader i Dziewiąty Zamachowiec". Wzrok boli, jak się patrzy na tak skromne zestawienie; aż się prosi, aby sięgnąć po nieco więcej gwiezdnowojennych pozycji. Zastanawiam się nad wyborem historii obrazkowych z Nowego Kanonu, ustanowionych po 2014 roku. Sęk w tym, że nie wiem za bardzo, w którą serię się zagłębić. Myślałem o czymś związanym z historią Najwyższego Porządku i Kylo Rena, czy przedstawieniem wydarzeń w Uniwersum poprzedzających filmowe "Epizody VII - IX". A może Wy, w związku z tym byście coś polecili?

Nie znam się na Nowym Kanonie tak jak na starym - jedyne z komiksów, co mogę polecić, to dwie serie o Darthcie Vaderze: ta Gillena i ta Soule'a. Główna seria "Star Wars" ma dobre momenty, ale jest moim zdaniem nierówna.

Natomiast co do starego kanonu, korzystając z tego, że ciągle trwa promocja z darmowym dostępem do Marvel Unlimited, polecę wszystkim zainteresowanym parę komiksów, które nie wymagają szerokiej znajomości uniwersum (wystarczą filmy, a i to niezbyt dogłębnie) i są moim zdaniem nie tylko dobrymi komiksami gwiezdnowojennymi, ale też i dobrymi komiksami w ogóle:

1) Star Wars: Republic 79-80 (prolog) oraz Star Wars: Dark Times 1-5 - opowieść o Jedi ukrywającym się po wydaniu Rozkazu 66; pierwszy story arc z dłuższej serii, ale moim zdaniem broni się jako zamknięta całość. W Polsce ukazało się w "Star Wars Komiks" 9/2009 (zeszyty "Republic") i "Mrocznych czasach", t. 1 od Egmontu oraz w tomach 26-27 kolekcji DeAgostini.

2) Star Wars: Darth Vader and the Ghost Prison 1-5 - opisana z punktu widzenia świeżo upieczonego absolwenta Akademii Imperialnej historia buntu części oficerów przeciw władzy Palpatine'a w pierwszych dniach istnienia Imperium. Darth Vader w bardzo dobrym wydaniu. W Polsce wyszło jako "Darth Vader i widmowe więzienie" w serii Star Wars Legendy od Egmontu. Zamknięta miniseria.

3) Star Wars: Blood Ties 1-4 - szczególne zlecenie przyjęte przez Bobę Fetta staje się okazją do wspomnień z czasu jego dzieciństwa i przygód z ojcem Jangiem. Uwaga: malowane rysunki (jeśli komuś nie pasują). W Polsce wyszło jako Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2012. Zamknięta miniseria.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #106 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 17:21:02 »
News - w marcu przyszlego roku rusza kolejna miniseria, tym razem skupia sie na lowcach nagrod. Okladki Lee Bermejo.






Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #107 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 18:47:49 »
Okazuje sie, ze jest kolejny news: Comixology ma "wyprzedaz" tytulow Star Wars. Ceny zachecajace:

https://m.comixology.co.uk/Marvel-Star-Wars-Legends-Sale/page/22882

Offline R~Q

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #108 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 21:41:40 »
Mmmm, nowe Disneyowe Wojny, ale super.


Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #109 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 12:55:10 »
Pozwolilem sobie napisac krotkie podsumowanie a.d. 2019 w komiksowym Uniwersum Marvel Star Wars.

W ciagu 12 miesiecy minionego roku uraczeni zostalismy zeszytami w liczbie 314, z czego:

- 96 to oryginalne historie w wariancie A
- 8 dodrukow
- 16 przedrukow True Believers
- 2 free previews
- 192 warianty

Oprocz tego ukazaly sie:

- TPB w liczbie 20
- Epic Collection - 6 tomow
- HB - 1 (The Marvel Art of Star Wars)
- Omnibus - 1 (Star Wars by Jason Aaron)

Tylko dwie serie ongoing znalazy sie na polkach w 2019, obie tez skonczyly sie pod koniec roku - byly to Star Wars oraz Doctor Aphra. Obie powroca w nowej odslonie w 2020.
Zaczety w 2018 roku event "Age of..." kontynuowany byl przez 25 zeszytow.
Poza tym mnostwo miniserii - dwie serie o Hanie Solo - Han Solo oraz Imperial Cadet, oraz dwie z Vaderem - Vader: Dark Visions, Target Vader.
Poza tym Tie Fighter, Galaxy's Edge, Jedi: Fallen Order, Allegiance.

Dwie nowe miniserie zaczely sie pod sam koniec roku - The Rise of Kylo Ren i Empire Ascendant.

Jesli chodzi o sprzedaz to wydawnictwu Marvel udalo sie umieszczac srednio 10 komiksow w miesiecznych zestawieniach 300 najlepiej sprzedajacych sie komiksow.
Najlepiej sprzedajacym sie komiksem SW w tym roku byl pierwszy number Galaxy's Edge z liczba 60,415 sprzedanych egzemplarzy w maju, co uplasowalo go na 19 miejscu w rankingu.
Zreszta maj byl rekordowy pod wieloma wzgledami. Az 17 zeszytow znalazlo sie w zestawieniu, co przelozylo sie tez na rekordowa sprzedaz 469,850.
Najslabszm miesiacem byl luty  gdzie 6 tytulow sprzedalo sie w lacznej liczbie 155,747.
(Dane nie obejmuja grudnia 2019)

Rok 2020 uplynie pod znakiem Imperium Kontratakuje, ktore swietowac bedzie 40 rocznice wejscia na ekrany kin.
W styczniu startuje nowa seria okladek The Empire Strikes Back 40th Anniversary - 36 zeszytow.

Offline MLeKrSk

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #110 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 21:09:49 »
Mam pytanko odnośnie komiksów z nowego kanonu wydawanych w "Star Wars Komiks" - warto je czytać? Mocno rozbudowują nowe filmy i to co działo się od "Przebudzenia Mocy" i dalej? Czytałem kiedyś pierwsze 3 tomu i mnie nie powaliły, ale teraz ponownie obejrzałem filmy i nie powiem, jakieś tam zainteresowanie tematem się pojawiło. Znowu. Akurat mam możliwość kupna wszystkich wydanych numerów i mocno się zastanawiam czy ich nie wziąć.

Offline Kadet

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #111 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 21:56:07 »
Jeżeli dobrze pamiętam, jedynym wydanym w "SWKomiks" tytułem, który dzieje się już po "Przebudzeniu Mocy", jest miniseria "Kapitan Phasma" z SWK 4/2019 (choć nie powiem, żeby mnie powaliła na kolana). Z nową trylogią bezpośrednio związana jest też seria "Poe Dameron", ale ona u nas dopiero dociera do chwil niedługo przed Epizodem VII (cztery TPB w SWK 1/2017, SWK 5/2017, SWK 5/2018 i SWK 5/2019 oraz dwie pojedyncze historie w SWK 3/2018 i SWK 4/2019). W SWK 2/2017 był też krótki komiks wyjaśniający, skąd C-3PO wziął czerwoną kończynę, którą miał w "Przebudzeniu Mocy" :)

Jakiś tam związek z nowymi filmami ma też "Rozbite Imperium", 4-zeszytowa miniseria, która wyszła w SWK 1/2016 i 2/2016 (po dwa zeszyty na tom). Dzieje się tuż po "Powrocie Jedi" i występują w niej rodzice Poe Damerona, którzy towarzyszą głównym bohaterom oryginalnej trylogii.

Ogólnie rzecz biorąc, najwięcej zróżnicowanych rzeczy dotyczących nowych filmów znajdziesz w SWK 4/2019, gdzie jest miniseria o Phasmie, krótsza historyjka z Poe Dameronem i jeszcze komiks z czasów między EIV a EV, w którym Leia, Luke i Han odwiedzają planetę Crait kilkadziesiąt lat przed "Ostatnim Jedi".

Reszta komiksów skupiona jest głównie na okresie z okolic oryginalnej trylogii (pierwsza seria o Vaderze, "Doktor Aphra", "Star Wars", miniserie o Lando, Hanie Solo i Lei). Druga seria o Vaderze dzieje się po "Zemście Sithów". Tak jak już wcześniej tu pisałem, obie serie z Vaderem uważam za najlepsze tytuły z nowego SWK.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #112 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 23:13:25 »
Akurat mam możliwość kupna wszystkich wydanych numerów i mocno się zastanawiam czy ich nie wziąć.

Większość historii w SWK to niezłe komiksy, jest parę gorszych arców, ale imo wszystko warto przeczytać. Jak masz zajawkę na SW to myślę, że będziesz się dobrze bawił.

Online Gazza

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #113 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:34:17 »
No to jeb z pejsa - oficjalny profil Star Wars Komiks:
"Mamy dla Was smutną wiadomość. W kwietniu nie ukaże się kolejny tom cyklu Star Wars Komiks. Cykl przestaje być dwumiesięcznikiem i w 2020 roku ukażą się zaledwie 4 tomy."
 :o  :'(

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #114 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:42:22 »
To jakiś oficjalny profil jest  :) Czyżby efekt ostatniego filmu  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #115 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:46:32 »
No to jeb z pejsa - oficjalny profil Star Wars Komiks:
"Mamy dla Was smutną wiadomość. W kwietniu nie ukaże się kolejny tom cyklu Star Wars Komiks. Cykl przestaje być dwumiesięcznikiem i w 2020 roku ukażą się zaledwie 4 tomy."
 :o  :'(

Szkoda, bo mam wszystkie tomy. Z drugiej strony i tak większość komiksów Star Wars kupuje po angielsku, więc mi nic strasznego się nie dzieje. Jestem trochę zaskoczony, że komiksy Star Wars cieszą się tak słabym zainteresowaniem w Polsce. Obecny Marvel jest na przyzwoitym poziomie.

Offline Arne

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #116 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:00:26 »
Oto moje wnioski:
Spadla im sprzedaz kioskowa przez kolekcje Deagostini. Przez dwa lata byla konkurencja wsrod dzieciakow i slupki sprzedazowe spadly. W zwiazku z tym korporacja typu Egmont podjela decyzje o zmniejszeniu czestotliwosci ukazywania sie.

Online Gazza

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #117 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:05:21 »
To jakiś oficjalny profil jest  :) Czyżby efekt ostatniego filmu  :)
Niestety tak, cytowałem oficjalny profil.

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #118 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:11:57 »
Mogliby chociaż podać informacje jakie serie dociągną do końca, a jakie nie. Wiedziałbym czy dokupić np. Poe i Aphre po angielsku czy czekać za polskim wydaniem. Oczywiście to jest Egmont, jedyne wydawnictwo, które ma totalnie w dupie wszystkich klientów i nie ma nawet profilu na FB by móc cokolwiek napisać i zakomunikować.
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Luty 2020, 14:13:52 wysłana przez Dariusz_Notariusz »

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #119 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:13:12 »
Oto moje wnioski:
Spadla im sprzedaz kioskowa przez kolekcje Deagostini. Przez dwa lata byla konkurencja wsrod dzieciakow i slupki sprzedazowe spadly. W zwiazku z tym korporacja typu Egmont podjela decyzje o zmniejszeniu czestotliwosci ukazywania sie.

To tylko potwierdza, że konkurencja jest dobra. Jeśli Egomontowi zabrano by wyłączność na DC to jestem przekonany, że mielibyśmy znacznie lepszą sytuacje na rynku.