Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366635 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #390 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 15:43:16 »
A tymczasem rodzina tytułów "spider-manicznych" się rozrasta. Premiera przewidziana na grudzień:
 

Offline Cypher

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #391 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 16:28:13 »
Raczej to kolejny restarcik.
W sierpniu poprzednia seria dojechała chyba do końca na 12-stym numerze, a na końcu jest:
Ciąg dalszy nastąpi... Black Cat - Will Return In - King In Black

Offline komiksowe_warianty

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #392 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 18:19:01 »
Kolejny tie-in do King in Black. Pewnie będzie tego więcej niż w przypadku AC.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #393 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 19:21:13 »
To do tego crossa:



Teraz to już musi Egmont wydać Venoma  :)

Offline Adolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #394 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 03:28:09 »
Właśnie zauważyłem i jestem w szoku. Co prawda od miesięcy było wiadome, ale nawet nie podejrzewałem, że takie coś może się stać. Ultimate Spider-Man Tom 7 wyszedł w lipcu, a następny tom pojawi się w... 2021.
Egmont wyhamowuje serię. Niska sprzedaż, czy inne powody? Ultimate X-Men raczej by nie przeszkadzało.

Offline celtic

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #395 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 08:32:54 »
Pierwsze serie ULTIMATE SPIDER-MAN i ULTIMATE X-MEN kończą się w tym samym momencie, jednym wielkim wydarzeniem. Według mnie Egmont musi spowolnić wydawanie Spiderka, żeby wszystko kończyło się w tym samym momencie.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #396 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 09:30:01 »
Egmont wyhamowuje serię. Niska sprzedaż, czy inne powody? Ultimate X-Men raczej by nie przeszkadzało.
Tom 8 miał być jeszcze w tym roku ale przesunął się przez pandemię.

Pierwsze serie ULTIMATE SPIDER-MAN i ULTIMATE X-MEN kończą się w tym samym momencie, jednym wielkim wydarzeniem. Według mnie Egmont musi spowolnić wydawanie Spiderka, żeby wszystko kończyło się w tym samym momencie.
Jakby chcieli zrównać te serie do Ultimatum to musieliby bardzo zwolnić ze Spider-Manen bo więcej jak 3 X-Men rocznie nie wyjdzie.


Offline Piterrini

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #397 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:01:03 »
Zapowiedziane przez Egmont na pierwsze półrocze 2021 trzy tomy klasycznego Spidera:
(...)

Kraven's Last Hunt - Amazing Spider-Man #289-294, Annual #20-21, Spectacular Spider-Man #131-132, Annual #7, Web of Spider-Man #31-32, Spider-Man vs. Wolverine
Venom
- Amazing Spider-Man #295-310, Annual #22, Spectacular Spider-Man #133, Web of Spider-Man #33
Assassin Nation - Amazing Spider-Man #311-325, Annual #23, Amazing Spider-Man: Parallel Lives
(...)

(...)Ktoś mi ładnie może wypisać jakie zeszyty dokładnie i ile będzie się dublować między Epicami Spidera?(...)

Dublujemy głównie Semici, trochę też kolekcji, ale po kolei:

1) Kraven's Last Hunt: dubel z TM-Semic i Hachette to Amazing Spider-Man #293-294, Spectacular Spider-Man #131-132, Web of Spider-Man #31-32. W WKKM było nowe kolorowanie, mam nadzieję, że w Epicu jest stare, bo tych dubli kolekcyjnych "do pozbycia się" zbiera się niebezpiecznie dużo... Do tego dubel z TM-Semic Amazing Spider-Man #290 i Annual #21.
Także premiery to 3 zeszyty, 2 annuale i 1 one-shot.

2) Venom: dubel z TM-Semic to Amazing Spider-Man #298-310. Dubel z WKKM jest marginalny (ASM #300 i pojedyncze strony...).
Także premiery to 5 zeszytów i 1 annual.

3) Assassin Nation: dubel z TM-Semic to Amazing Spider-Man #311-325, Amazing Spider-Man: Parallel Lives i pojedyncze strony z Annuala #23.
Także premierowy jest tylko 1 annual, ALE... TM-Semic ciął strony a nawet kadry przy składaniu swoich wydań, przykładowo w przypadku Kravena (6 zeszytów głównej historii) wycięta była tylko jedna strona, ale np. zeszyty rysowane przez McFarlane'a już często pozbawiane były planszy otwierającej lub zamykającej. Z kolei na korzyść starych wydań przemawia format Parallel Lives, który to komiks TM-Semic wydał w zbliżonym (o ile nie identycznym) do oryginalnego większym "kwadratowym" formacie.

Czyli co wiadomo - kolekcja kioskowa nie ruszy, za to rusza linia Epic. Kwestia dyskusyjna co jest lepsze, kolekcja jakby ruszyła, to przynajmniej te kilkadziesiąt tomów byłoby gwarantowane, z kolei Epici są chyba najlepszą możliwą formą wejścia w Spidera, w tej linii jest "wszystko", tak krótsze kluczowe historie, dłuższe tasiemce i ostatecznie długie runy wybranych twórców. Na pierwszy ogień poszły pozycje "murowane", co/czy dalej pójdzie w kierunku serii (np. JMS, czy też ogromna luka od Micheliniego do JMS'a, a może od JMSa do Marvel Now...) to pewnie kwestia jeszcze nieustalona (aczkolwiek Venom wraz z bezpośrednią kontynuacją sugeruje, że docelowo będą serie). No i to jest największe zagrożenie, niby kompletne runy itp., ale nie wiadomo kiedy i czy... No i klasycznych "ramotek" Sterna, którego dużo w kolekcji u Egmontu bym się nie spodziewał...

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #398 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:37:40 »
Łooo panie. Kolejne dobre wiadomości od Egmontu. Wreszcie powrót do prawdziwego Spider-Mana. :) Jako poszkodowany brakiem około 70-ciu numerów TM-Semica, na pewno biorę Assasin Nation i Venoma. Mam nadzieję, że rabaty będą klasyczne i da się to kupić za ludzkie pieniądze.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #399 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:39:47 »
Będziesz miał taniej niż w kolekcji.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #400 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:45:55 »
  Czyli na dobrą sprawę nawet posiadając OŁK z WKKMu można spokojnie egmontowe Łowy brać, skoro tam ponad połowa materiału to co innego. Dla mnie osobiście, komiksy z TM-Semic to żadna powtórka nawet jak jakieś zeszyty zdołały cudem przetrwać. Mimo wszystko pieprzone Hachette wszędzie musiało te swoje duble wsadzić, wiadomo od początku chcieli kij w szprychy wsadzić egmontowej kolekcji epików."Był to jednak zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi..."

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #401 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:52:49 »
TM Semic - 1990-1998
WKKM - 2012-2019

30 LAT EGMONTU

Bądź sobie śmieszny @Larry, ale Egmont miał całą III RP by wydać wszystkie ważniejsze komiksy Marvela. To że tego nie zrobił, jest oczywiście tylko i wyłącznie winą jego zachowawczego i krytycznie patrzącego na superhero kierownictwa. Zresztą pierwsze 3 lata WKKM taktyką Egmontu było przeczekanie 60 numerów WKKM, żeby potem było, tak jak było przed 2012. Zaczęli wreszcie to na poważnie wydawać dopiero w 2015, bo Hachette odniosła sukces ze swoją Kolekcją.

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #402 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:54:16 »
Czyli wychodzi, że każdy tom będzie miał jakąś nową zawartość względem wydań Semiców czy kolekcji.
O ile to co wydali w Semicach to warto mieć na porządnym papierze to Ostatnie łowy bym sobie zostawił z WKKM - no ale skoro jest więcej zeszytów to też trzeba kupić.

Wychodzi chyba też, że dostajemy więcej więcej zeszytów niż gdyby te tomy wydawali w kolekcji.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #403 dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:58:37 »
TM Semic - 1990-1998
WKKM - 2012-2019

30 LAT EGMONTU

Bądź sobie śmieszny @Larry, ale Egmont miał całą III RP by wydać wszystkie ważniejsze komiksy Marvela. To że tego nie zrobił, jest oczywiście tylko i wyłącznie winą jego zachowawczego i krytycznie patrzącego na superhero kierownictwa. Zresztą pierwsze 3 lata WKKM taktyką Egmontu było przeczekanie 60 numerów WKKM, żeby potem było, tak jak było przed 2012. Zaczęli wreszcie to na poważnie wydawać dopiero w 2015, bo Hachette odniosła sukces ze swoją Kolekcją.

A ten dalej te swoje głupoty wypisuje, na tym drugim filmie TK mówi, że superhero się nie sprzedawało, to co mieli sobie to drukować i na magazyn odkładać.

Gdzie była ta WKKM 30 lat temu, nic nie wydawali, to i tak Egmont był lepszy  :)
« Ostatnia zmiana: So, 14 Listopad 2020, 13:00:41 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #404 dnia: So, 14 Listopad 2020, 13:01:14 »
Cytuj
Bądź sobie śmieszny @Larry, ale Egmont miał całą III RP by wydać wszystkie ważniejsze komiksy Marvela. To że tego nie zrobił, jest oczywiście tylko i wyłącznie winą jego zachowawczego i krytycznie patrzącego na superhero kierownictwa. Zresztą pierwsze 3 lata WKKM taktyką Egmontu było przeczekanie 60 numerów WKKM, żeby potem było, tak jak było przed 2012. Zaczęli wreszcie to na poważnie wydawać dopiero w 2015, bo Hachette odniosła sukces ze swoją Kolekcją.

No i kurde co z tego?