Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366459 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pawlik89

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #375 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 21:09:57 »
Właśnie dzisiaj odebrałem pakiecik komiksów ze Spide'yem. I w przypadku 7 tomu Ultimate, mój tomik nie posiada powtórzonego dwa razy nr 79, tutaj jest wszystko ok na szczęście :) No ale na rewersie okładki niestety mam ten błąd odnośnie zawartości "72-82"... :|

Offline Arne

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #376 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 21:36:48 »
Ten blad na okladce maja chyba wszyscy. :(
Nie moge teraz sprawdzic, jak jest u mnie na okladce, bo jestem na wakacjach, z dala od swojej kolekcji... :(

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #377 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 08:40:52 »
Też tak mam oczywiście. To jest błąd w druku, a nie fizyczny. Pewnie nikt nie zauważył.
Od razu przypomniała mi się podobna sytuacja z WKKM. Chyba w "Życiu i śmierci Kapitana Marvela" tak jest, a dokładniej w obu tomach. W 1. źle kończy się przedział, a w 2. - zaczyna, ale ostatecznie cała historia ma właściwy przedział.  ;D

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #378 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 09:24:32 »
Zła zawartość na okładce to błąd druku?  :)

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #379 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 09:48:27 »
Błąd w druku. Tak, tak to się nazywa. Ewentualnie chochlik drukarski.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #380 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 10:31:06 »
W życiu  :) To jest zwykła literówka i drukarnia tutaj nie zawiniła nic.

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #381 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 12:42:14 »
Za Wikipedią.
Chochlik drukarski (zwany też diabełkiem, trantiputlem lub szwambułem) – potoczna nazwa błędu w druku, przeoczonego w trakcie korekty (lub kolejnych korekt), odkrytego dopiero w gotowej publikacji poligraficznej.

Nie ma to najmniejszego związku z niewłaściwym działaniem drukarni. Błąd, który powstał wcześniej, został po prostu wydrukowany.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #382 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 14:49:41 »

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #383 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 17:58:13 »
Powiedz to wydawcą :)

Przepraszam, ale komu? Albo "wydawcy" albo "wydawcom". Cóż to za potworek?  :o
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #384 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:11:56 »
Chochlik drukarski  ;)

martinezpl

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #385 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 08:28:36 »
Na taniaksiążka.pl, Fantastyczne Światy i w Smyku jest dostępny Spider-Man by Todd McFarlane

Offline gashu

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #386 dnia: Wt, 18 Sierpień 2020, 15:47:43 »
Jestem świeżo po lekturze pierwszych 5 TPB „Amazing Spider-mana” autorstwa Nicka Spencera. Niestety jest hmmm... bardzo nierówno. Naprawdę świetne momenty przeplatane są niestety głupotkami, przy których Dan Slott zrobiłby wielkie oczy.

Nie jest to na pewno seria dla miłośników Spidera DeMatteisa lub Straczynskiego. Raczej dla tych, którzy bar dla super-villianów (wstęp tylko w kostiumach :) ) z browarem, karaoke oraz konkursami wiedzy na temat Pajączka, łykają jako część konwencji i kolorytu komiksu superbohaterskiego.

Dodatkowo jak dla mnie minus za rysunki Ryana Ottleya, który jest na początku głównym rysownikiem serii. Mam wrażenie, że każda postać w wykonaniu tego Pana charakteryzuje się wybitnie kretyńskim wyrazem twarzy. Ale może to tylko moje wrażenie... Na szczęście później pojawiają się również Bachalo i Sandoval i jest trochę lepiej.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #387 dnia: Wt, 18 Sierpień 2020, 16:24:24 »
Sandovala nie lubię. A Bachalo po Dr Strange'u mi się przejadł. Wiadomo że do Spider-Mana, tylko Ramos, Ramos i Ramos. :D

Offline gashu

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #388 dnia: Wt, 18 Sierpień 2020, 17:01:33 »
Ramos wygrywa na pewno w kategorii "najbardziej karykaturalnego pająka"  ::) :o

Motyl

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #389 dnia: Wt, 18 Sierpień 2020, 17:05:23 »
Dziś urodziny ma Alex Saviuk, trochę niedoceniany, ale jego Spidera bardzo lubię :)