Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366618 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #345 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 21:29:07 »
A Slott cały czas nie jest scenarzystą Pająka? W ogóle tak śmichy-chichy ale on został scenarzystą serii z najdłuższym stażem.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #346 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 21:37:50 »
Tak w ogóle to Egmontowi dużo jeszcze zostało do wydania tego Slotta?

Z tym co ma wyjść w lipcu to ze cztery.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #347 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 21:42:11 »
A Slott cały czas nie jest scenarzystą Pająka?

Dzięki Bogu już nie i ponoć Spencer robi kawał dobrej roboty, ale ja jeszcze nic nie czytałem z tego runu.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #348 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 21:53:35 »
Z tym co ma wyjść w lipcu to ze cztery.
Przy czym należy zaznaczyć, że zapowiedziany AMAZING SPIDER-MAN VENOM INC to jest crossover serii Venom i Amazing Spider-man i tam zeszyty Venoma pisze Mike Costa.
Dzięki Bogu już nie i ponoć Spencer robi kawał dobrej roboty, ale ja jeszcze nic nie czytałem z tego runu.
Nie czytałem całości, ale początkowe zeszyty i jest naprawdę bardzo dobrze. Przy czym aż się prosi, aby Egmont wydał Superior Foes Of Spider-man Omnibus, bo Specner kilka razy puszcza oko do czytelników tej serii, którą zresztą sam pisał, więc nie ma co się dziwić.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Lipiec 2020, 21:56:25 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #349 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 21:57:45 »
Ostatni trade - Red Goblin podobno dobry, z tym Spencerem to tak wesoło nie jest, ponoć dobrze zaczął ale potem było coraz gorzej.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #350 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 22:12:54 »
Ja z utęsknieniem czekam na jakiegoś lepszego Pająka, bo na coś porządnego w klasyce już nie liczę. Dobrze, że jest chociaż Ultimate. Swoją drogą, co za ironia - Spider-Man jeden z najpopularniejszych bohaterów w Polsce, w latach 90. lokomotywa TM-Semic, a obecnie na rynku posucha. Nie mogę tego przeboleć, tym bardziej, że po tym jak Egmont wyprzedał szybko McFarlane'a, liczyłem na jakąś kontynuację, chociażby Micheline'a, a tu nic :'(
Czekam na Spencera po polsku, a na klasykę już nie liczę ze strony polskich wydawców i zaczynam iść w zbiorki po angielsku.


Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #351 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 22:43:08 »
Przyjrzałem się jakiś czas temu z ciekawości tematowi i po 40 numerach spencerowy Spider-Man sprzedawał się gorzej niż slottowy po 150 czytając komentarze to można stwierdzić, że o ile start był niezły to poziom bardzo szybko leci w dół a najnowsze tpb mają katastrofalnie słabe oceny. A tak ogólnie rzecz biorąc to najczęściej chwalonym elementem są rysunki Ryana Ottleya, tyle że on mniej więcej po połowie odchodzi z serii.

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #352 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 22:52:38 »
Slott scenarzystą spidera z najdłuższym stażem? Świat oszalał! Ale widocznie takiego pająka chcieli czytelnicy :(

John

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #353 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 17:53:31 »
JMS mocno rozwinął Ciocie May i jako pierwszy w końcu napisał ją jak postać, a nie tekturę. Tylko ile lat temu to było? Slott niby trochę cofnął Ciotkę do dawnej roli, ale też nie tak drastycznie - w końcu udzielała się charytatywnie, i to nawet poza granicami USA. Problem w tym że to były prywatne zajęcia May, a nie budowano nic fajnego między nią a siostrzeńcem. Za to w Ultimate macie Ciotkę May świetnie napisana od 1 do ostatniego zeszytu, więc idźcie czytać.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #354 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 19:37:25 »
JMS mocno rozwinął Ciocie May i jako pierwszy w końcu napisał ją jak postać, a nie tekturę. Tylko ile lat temu to było? Slott niby trochę cofnął Ciotkę do dawnej roli, ale też nie tak drastycznie - w końcu udzielała się charytatywnie, i to nawet poza granicami USA. Problem w tym że to były prywatne zajęcia May, a nie budowano nic fajnego między nią a siostrzeńcem. Za to w Ultimate macie Ciotkę May świetnie napisana od 1 do ostatniego zeszytu, więc idźcie czytać.

Tylko uśmiercenie ciotki May mogłoby stanowić prawdziwe wyzwanie dla scenarzysty, bo jak ktoś napisał kilka postów wcześniej, fajnie by było gdyby Parker wyszedł w końcu z tego wieku studenckiego i miał życiowe problemy typu kredyt na głowie itd. Śmierć ukochanej ciotki, choć zgadzam się, że w kwestii relacji nie widać wcale tej miłości i jakiejkolwiek dynamiki między nimi, dałaby możliwości rozwoju bohatera.
A w Ultimate zgadzam się - May jest jedną z lepiej pisanych postaci, dlatego, że Bendis uczynił ją prawdziwą, tak samo jak relacje łączące ją z Peterem. W amazing May prawie cały czas jest nijaka, do tego świętsza od Kapitana Ameryki. Aż dziwię się, że jeszcze w Marvelu nikt nie wpadł na to, że serum superżołnierza zostało stworzone częściowo z jej krwi.
Btw., co za idiota wymyślił zmartwychwstanie Harry'ego? Ech...urok marvelowskiego świata, w którym śmierć nie istnieje...

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #355 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 20:45:39 »
Początek Slotta bardzo dobry: Big Time, Pajęcza wyspa, ten wątek z Hobgoblinem, Fiskiem i Octopusem co były przed Superiorem wszystkie są super. Świetny wątek Horrizonu - w końcu Peter znajduje fajną pracę.
Potem był rewelacyjny Superior i naprawdę ciekawe Spider Versum.
Do Tajnych Wojen Slott pisał solidny i świetny run.

Offline Cement

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #356 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 20:13:50 »
Witam w sklepie gildii pod tomem 7 Ultimate Spider-Man ktoś napisał że jest błąd drukarski i podwójnie wydrukowano zeszyt 79 a nie ma zeszytu 80, czy ktoś może potwierdzić że faktycznie tak jest czy to odosobniony przypadek

36degrees

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #357 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 20:18:09 »
Mój egzemplarz nie posiada tej wady

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #358 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 20:17:56 »
Nadrabiam sobie ostatnio zaległości w "Ultimate Spider-Manie" i w ramach tego przedsięwzięcia przeczytałem w jeden dzień tomy 3-5. Seria jest całkiem fajna, miło mi się czyta, moim zdaniem na pewno lepsza w odbiorze niż ta część runu Slotta, z którą miałem okazję się zapoznać ("Pajęcza wyspa", "Superior" i "Amazing" do "Tajnych wojen"). W pewnym momencie natężenie wątków "zrywają i wracają do siebie" w przypadku Petera i MJ zaczęło zbliżać się trochę do masy krytycznej, ale traktuję to też jako swego rodzaju nawiązanie do oryginału, gdzie również rozmaite opery mydlane odchodziły.

Mam tylko jedno pytanie, bo wydaje mi się, że albo ja coś źle przeczytałem, albo twórcom coś nie wyszło (spojlery do tomu 3):

Spoiler: PokażUkryj
pod koniec zeszytu 38 i w zeszycie 39 Peter zmaga się z poczuciem winy, bo, wg jego słów "chyba zabił" Eddiego Brocka. Ale gdzie on zrobił cokolwiek, co można podciągnąć pod zabójstwo? W walce w zeszycie 38 biją się, potem podjeżdżają policjanci, celują do Petera i Brocka z pistoletów, Peter uskakuje, Brock zostaje i przyjmuje grad pocisków, który spycha go do tyłu, przez co staje na kabel elektryczny i zostaje porażony. Gdzie tu jest jakakolwiek wina Petera? Czy mówiąc, że "chyba zabił" Eddiego, Peter ma po prostu atak swojego standardowego kompleksu winy w połączeniu z hormonami nastolatka?

Nawiasem mówiąc w kontekście tego bohatera widać chyba, że początkowo Bendis miał trochę inną, bardziej klasyczną wizję postaci, bo w drugim tomie na konferencji prasowej Justina Hammera jedno z pytań zadaje Eddie Brock z "Daily Globe" (niestety nie widzimy jego twarzy), a nie podejrzewam, żeby ten studenciak z tomu 3 dorabiał w gazecie jako reporter na ćwierć etatu...
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Lipiec 2020, 21:06:24 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Arne

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #359 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 21:14:12 »
Witam w sklepie gildii pod tomem 7 Ultimate Spider-Man ktoś napisał że jest błąd drukarski i podwójnie wydrukowano zeszyt 79 a nie ma zeszytu 80, czy ktoś może potwierdzić że faktycznie tak jest czy to odosobniony przypadek
mój też jest w porządku