Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 372462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damian788

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #330 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 19:17:05 »
No własnie dlatego to nie ma sensu, te historie ciągną się przez 60 lat. Gdyby to był serial z aktorami to Peter Parker byłby teraz 80 letnim dziadkiem. Nawet jakby zdecydowali że Peter Parker dorośnie to co by zrobili za kolejne  20 lat? Spider Man junior? Według mnie czas najwyższy na reset wszystkiego.

A co do tych nieścisłości o których pisałeś to własnie za to szanuje ultimate że czegoś takiego nie ma.

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #331 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 19:25:30 »
W ogóle co 20 lat powinni robić restarty i pisać historie na nowo, bo ciężko żeby współczesny czytelnik odnalazł się w historiach które miały swoje początki 60 lat temu. Moje początki z komiksami zaczynały się od świata DC ale zauroczenie szybko minęło bo człowiek zdaje sobie sprawę że wybierając jakieś pojedyncze serie nigdy nie poczuje klimatu całości. Co z tego że poczytałem orginy batmana supermana, wonder woman, green arrowa i flasha i green latern jak później okazuje się że czytam historię tych samych postaci które są zupełnie inne, mają innych znajomych i w innych okolicznościach się poznali.

To trochę ciekawe, bo DC działa właśnie tak, jak postulujesz - co kilka-kilkanaście lat robią restart i zaczynają opowieści na nowo... a mimo to piszesz, że odbiłeś się od ich świata.

Strzelam w ciemno że całe uniwersum kinowe było wzorowane na wersji Ultimate. Mamy tam dużo podobieństw.

Nie do końca. Kinowe uniwersum to konglomerat wielu różnych wątków. Są inspiracje z Ultimate, ale jest również mnóstwo wątków z klasycznych komiksów.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #332 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 19:29:28 »

Niech ciotka May w końcu umrze

Tym bardziej, że ta postać jest zupełnie nierozwojowa i trzymana na siłę. W latach 90. w bardzo ładny sposób usunął ją DeMatteis, niestety przywrócono ją w ramach przywracania status quo.
 
lub masowa amnezja ludzkości związana z prawdziwą tożsamością Daredevila.

Tego akurat bym się nie czepiał - Soule rozwiązał tę sprawę w sposób bardzo wiarygodny, nawiązując do jednej z lepszych historii z runu swojego poprzednika Marka Waida.

Nie wspominam już o bohaterach wracających zza grobów czy pożal się boże pomysłach typu: "one more day".


Też mnie strasznie wkurza, no bo jakie znaczenie ma czyjaś śmierć, skoro i tak wstawanie z grobu jest na porządku dziennym.

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #333 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 19:40:09 »
Tym bardziej, że ta postać jest zupełnie nierozwojowa i trzymana na siłę. W latach 90. w bardzo ładny sposób usunął ją DeMatteis, niestety przywrócono ją w ramach przywracania status quo.

Straczynski ją moim zdaniem bardzo fajnie rozwinął... ale co z tego, jak u Slotta wróciła do zamartwiania się, że jej bratanek zadaje się "z tym okropnym Spider-Manem". Jak czytałem tę scenę w "Superior Venomie", gdy Peter z Anną Marią przyszli do ciotki May na kolację, to aż mnie facepalm brał.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline gashu

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #334 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 20:07:21 »
No własnie dlatego to nie ma sensu, te historie ciągną się przez 60 lat. Gdyby to był serial z aktorami to Peter Parker byłby teraz 80 letnim dziadkiem. Nawet jakby zdecydowali że Peter Parker dorośnie to co by zrobili za kolejne  20 lat? Spider Man junior? Według mnie czas najwyższy na reset wszystkiego.

Ja właśnie bardzo lubię historie typu "Life Story", która to urealnia upływ czasu i pokazuje jak wyglądałyby obecne losy bohatera, gdyby jego historia rozpoczęła się w latach 70.

Uważam, że serie komiksowe powinny dorastać wraz ze swoimi czytelnikami. Parker mógłby być teraz facetem po 40, z dzieckiem i kredytem hipotecznym na karku. Tymczasem Marvel opowiada nam kolejny raz tą samą historię (znowu poszukiwania mieszkania i problemy z forsą) tylko że w coraz gorszym wydaniu :/.

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #335 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 20:08:54 »
Czytałeś "Superman & Batman: Generations" Byrne'a? Tam chyba właśnie akcja toczy się na takich zasadach... No i Don Rosa robi tak ze Sknerusem McKwaczem :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Jigsaw

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #336 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 20:45:10 »
No cóż, można to chyba tylko przełknąć, jeśli przyjąć, że wbrew zmieniającym się czasom i postępowi technologicznemu bohaterowie starzeją się po prostu mniej.
Pomimo statusu quo, wszystkie wydarzenia są brane pod uwagę, więc na początku pozbieranie tego wszystkiego do kupy jest raczej niemożliwe i w tym chyba tkwi też urok tych opowieści, że zachęca do zapoznawania się z coraz większym ich zasobem.
Osobiście resetów nie popieram zbytnio - to tak jakby opowiadać historię naszych babć w obecnych czasach, później uniwersa mieszają się i następuje całkowity mętlik. Jeśli istnieje już jakieś uniwersum, powinno być całkowicie niezależne i nieznacznie nawiązywać do oryginału, ale zawsze będą to tylko wariacje stworzone na podstawie klasyka.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #337 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 20:58:55 »
Taki wątek pojawił się w komiksie Spider-Man Władza gdzie pokazano Petera Parkera i osoby z jego otoczenia jako starszych ludzi. Miałem okazję zapoznać się z tym komiksem. Komiks nie był taki zły. ;)

Offline Damian788

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #338 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 22:49:08 »
Cytuj
Cytuj
W ogóle co 20 lat powinni robić restarty i pisać historie na nowo, bo ciężko żeby współczesny czytelnik odnalazł się w historiach które miały swoje początki 60 lat temu. Moje początki z komiksami zaczynały się od świata DC ale zauroczenie szybko minęło bo człowiek zdaje sobie sprawę że wybierając jakieś pojedyncze serie nigdy nie poczuje klimatu całości. Co z tego że poczytałem orginy batmana supermana, wonder woman, green arrowa i flasha i green latern jak później okazuje się że czytam historię tych samych postaci które są zupełnie inne, mają innych znajomych i w innych okolicznościach się poznali.

To trochę ciekawe, bo DC działa właśnie tak, jak postulujesz - co kilka-kilkanaście lat robią restart i zaczynają opowieści na nowo... a mimo to piszesz, że odbiłeś się od ich świata.

Pod tym względem DC jest lepsze od Marvela ale jeżeli chodzi o same postacie i fabułę to puki co bardziej przemawia do mnie marvel. W DC tylko batman jest interesujący, ale to są pojedyncze nie związane ze sobą historię, a ja szukam dużego obszernego uniwersum do zgłębiania.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Czerwiec 2020, 22:51:46 wysłana przez Damian788 »

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #339 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 01:22:06 »
Tylko Batman interesujący???

No to spróbuj czytać Latarnie Johnsa - tam masz ogromne Universum do zgłębienia.
Wonder Woman Pereza - zresztą wszystko po Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach i pierwsze Eventy (Legendy, Millenium, Inwazja) tak to dopiero widać przenikanie się wszystkich tak różnych serii.
Flash, Teen Titans i Hawkmen Johnsa, WW Rucki, Gotham Centeal, 52, ech długo by wymieniać.

Chyba nie znasz komiksów DC skoro piszesz, że nie jest to obszerne uniwersum do zgłębienia ;)

Offline Damian788

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #340 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 09:28:08 »
Gościu całe DC oczywiście że jest duże, ale mi chodziło o coś innego. Marvel Ultimate traktowane jest jako ogromne uniwersum osadzone w multiswiecie Marvela.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #341 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 09:42:49 »
Gościu całe DC oczywiście że jest duże, ale mi chodziło o coś innego. Marvel Ultimate traktowane jest jako ogromne uniwersum osadzone w multiswiecie Marvela.
To proponuje przeczytać Multiversum Morrisona i zobaczyć jak rozbudowany jest świat DC. I jeśli szukasz odpowiednika Ultimate to proponuje przeczytać komiksy z serii Earth One (u nas został wydane tylko Batmany, ale jest jeszcze Superman, Wonder Woman, Green Latern, Teen Titans), a także sprawdzić Earth 2, gdzie posunięto do przodu historię bohaterów, a Trójca poświęciła podczas walki z Darkseid. Ta ziemia nie stoi w miejscu, a zmiany jakie się pojawiają są dla niej stałe. Dodatkowo masz klasyczne oraz odświeżone WildStorm, gdzie można znaleźć odpowiedników bohaterów DC, ale sam świat ma do zaoferowania nowych bohaterów.

I żeby nie było to Ultimate zostało ostatecznie zamknięte, a DC cały czas rozwija swoje inne ziemie (ok, na obecną chwilę Earth 2 jest przerwane, ale ten świat nadal istnieje).

Offline Damian788

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #342 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 12:16:49 »
No spoko za pewne masz rację, ale zaczerpnąłem komiksów z obu światów i puki co bardziej przemawia do mnie marvel i na nim zamierzam się skupić. Po za tym za bardzo zjeżdżamy z tematu bo to jest wątek o spider manie....

Co myślicie o tym nowszym superior spider man ? Bo dla mnie motyw Doktora Octopusa będącego spider manem to całkowita abstrakcja, odejście od głównego założenia, ale komiks ma dobre opinie.

Offline Jigsaw

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #343 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 00:02:10 »
Po za tym za bardzo zjeżdżamy z tematu bo to jest wątek o spider manie....
No właśnie - trzymajmy się wątku, gdzie można pogadać chociażby o Punisherze, a nie o jakichś Batmanach czy Supermenach :P
Co myślicie o tym nowszym superior spider man ? Bo dla mnie motyw Doktora Octopusa będącego spider manem to całkowita abstrakcja, odejście od głównego założenia, ale komiks ma dobre opinie.
Z pewnością jak większość również sceptycznie byłem nastawiony na nowe wariacje o SM i sam pomysł wydawał się debilizmem. Musiałem sprawdzić osobiście i pozytywnie się zaskoczyłem - spróbuj, a nie powinieneś pożałować. Do końca nie dotrwałem, bo już dawno odszedłem od regularnego czytania serii i nawet nie wiem jak to się dalej potoczyło...zresztą nie będę spoilować ;)
 

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #344 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 21:21:58 »
Tak w ogóle to Egmontowi dużo jeszcze zostało do wydania tego Slotta?