Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366328 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #255 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 23:44:23 »
Daredevil, New Avengers, Powers, House of M - też słabe.
Powinieneś już skojarzyć o jaki okres mi chodzi, kiedy napisałem o Strażnikach Galaktyki i All New X-men. Ale wolisz się czepiać.

A co do New Avengers to końcówka to już jest trochę męczenie buły (sorry, ale to jest jedna z przyczyn dlaczego Straczynski odszedł z Thora, bo Bendis sobie wymyślił całe to Siege). Jeszcze do Tajnej Inwazji jest dobrze, ale sama seria schodzi na psy właśnie podczas niej. Widać, że już po woli albo się nudził, albo miał wywalone bo był super gwiazdą Marvela, a sama Tajna Inwazja miała być finałem historii jaką chciał opowiedzieć. Przy najmniej z perspektywy czasu ja to tak widzę. Oczywiście każdy może mieć odmienne zdanie.

Powers to jest całkowicie autorski komiks, który sobie wędruje razem z nim od wydawnictwa do wydawnictwa. Co jest też jedną z przyczyn, że nikt tego jeszcze u nas nie wydał.

I patrząc w kontekście Ultimate Spiderman to mamy tam równy poziom, o czym wspomniałem wcześniej. Jedynym nietrafionym dla mnie pomysłem jest
Spoiler: PokażUkryj
powrót Petera Parkera, choć przyznam, że patrzę na to łaskawszym okiem, bo Bendis daje mu happy end ostatecznie, co w normalnym uniwersum raczej nigdy nie nastąpi.

Offline Voitas

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #256 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 15:58:32 »
Zacząłem swoją przygodę z Sagą Klonów. Przede mną 5 grubych tomów Complete Clone Saga. Kurcze, jak to się fajnie czyta. Taki powrót do czasów TM-Semic. Jak porównam to z aktualnie wydawanym Amazing Spider-Man to... ehhh....

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #257 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 16:15:03 »
Ja wlasnie zacząłem obecnego spidera z egmontu i po przekartkowaniu mnie to przeraza bo to nie nasz przyjacielski Spider z NY tylko jakis globalny superbohater z armia i gadzetami - chyba to przeboleje i moze dam rade ale brakuje mi samotnego Spidera i jego nowojorskich problemow...

John

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #258 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 16:21:09 »
Pod koniec runu Slotta kończą się gadżety i kasa, na szczęście bez bzdurnego retconu tylko z konsekwencjami, u Remendera też już klasyczny Spider-Man, całkiem sympatyczny choć peany pochwalne trochę przesadzone imo (chyba po Slottcie ludzie mają już tak zaniżone oczekiwania wobec solowego Pająka). Ja Ci polecam czytać teraz Remendera Spencera a do Slotta wrócić jak będziesz miał wenę, z ważnych rzeczy tylko uśmiercono wieloletniego przyjaciela Spider-Mana w finale. Jeśli wolisz po polsku to poczekaj na pewno pojawi się prędzej czy później.

A w pajęczych seriach obok Amazinga tylko dobrze - a to Chip Zdarsky, a to Tom Taylor, czyli dzisiejszy top szczerzystów peleryn. Mam nadzieje że te profanacje Człowieka-Pająka od Disney'a w kinach też bojkotujesz. Motyw Parker Industries u Slotta chociaż bym tymczasowy i w pewnym stopniu rozwijający postać, w przeciwieństwie do regresu z filmów.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Marzec 2020, 17:25:39 wysłana przez John »

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #259 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 16:24:17 »
Chyba Spencer'a.
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #260 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 16:31:53 »
Pod koniec runu Slotta kończą się gadżety i kasa, na szczęście bez bzdurnego retconu tylko z konsekwencjami, u Remendera też już klasyczny Spider-Man, całkiem sympatyczny choć peany pochwalne trochę przesadzone imo (chyba po Slottcie ludzie mają już tak zaniżone oczekiwania wobec solowego Pająka). Ja Ci polecam czytać teraz Remendera a do Slotta wrócić jak będziesz miał wenę, z ważnych rzeczy tylko uśmiercono wieloletniego przyjaciela Spider-Mana w finale. Jeśli wolisz po polsku to poczekaj na pewno pojawi się prędzej czy później.

A w pajęczych seriach obok Amazinga tylko dobrze - a to Chip Zdarsky, a to Tom Taylor, czyli dzisiejszy top szczerzystów peleryn. Mam nadzieje że te profanacje Człowieka-Pająka od Disney'a w kinach też bojkotujesz. Motyw Parker Industries u Slotta chociaż bym tymczasowy i w pewnym stopniu rozwijający postać, w przeciwieństwie do regresu z filmów.

Kinowy obecnie Spider to tez nie moja bajka, najlepszy był chyba Spider/Garfield. Trylogie Raimiego tez lubie ale sporo bym tam zmienil w warstwie wizualnej np MJ czy Green Goblin czy nawet kostium Spidera. Najlepsza w calej trylogi postac to chyba Dr Osmiornica :)

John

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #261 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 17:25:03 »
Chyba Spencer'a.

Oczywiście Xanarze, masz racje. Na swoje usprawiedliwienie powiem, że mi Remender często po głowie chodzi. ;)

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #262 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 17:53:11 »
A już myślałem, że coś ze mną jest nie tak bo mi się najbardziej podobał ten z Garfieldem gdzie to podobno straszna lipa była.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #263 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 17:59:19 »
Zacząłem swoją przygodę z Sagą Klonów. Przede mną 5 grubych tomów Complete Clone Saga. Kurcze, jak to się fajnie czyta. Taki powrót do czasów TM-Semic. Jak porównam to z aktualnie wydawanym Amazing Spider-Man to... ehhh....

Wadą sagi są jedynie zapychacze niezwiązane z główną fabułą. Niestety, o ile tomy 1-4 są naprawdę ok, w wśród znajdujących się w nich historii są naprawdę scenariuszowe perły, o tyle tom 5 leży na całej linii.
Tak, czy inaczej czytaj dalej, ale żeby poznać finał musisz jeszcze przebrnąć przez sagę Bena, która jest po Sadze klonów - bardzo fajna seria.

John

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #264 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 18:17:02 »
A już myślałem, że coś ze mną jest nie tak bo mi się najbardziej podobał ten z Garfieldem gdzie to podobno straszna lipa była.

Też je lubię, bardziej jedynkę, bo była poważniejsza, w stylu komiksów Ultimate i Amazinów z lat 90'. W dwójce za dużo chciano zrobić ale ostatecznie lubię ten film, ostatnio go odświeżałem i zestarzał się te kilka lat lepiej niż np. Spider-Man 3. Szkoda tylko że 3 raz z rzędu wcisnęli Goblina na glinderze, mogli już zmutować Harrego Osborna jak w USM Bendisa i Bagley'a:


Teraz to bym chętnie zobaczył Amazing Spider-Mana 3, zamiast tych "dzieł" z MCU.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #265 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 17:32:20 »
Mam pytanie. Czy jest jakaś szansa, że Egmont albo jakieś inne wydawnictwo wyda w całości Marvel Knights Spider-Man? Chciałbym poznać zakończenie tej historii...

Offline bogi1

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #266 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 18:16:39 »
Mam pytanie. Czy jest jakaś szansa, że Egmont albo jakieś inne wydawnictwo wyda w całości Marvel Knights Spider-Man? Chciałbym poznać zakończenie tej historii...

Było na liście tej kolekcji, której nie będzie xD A szansa to zawsze jest. Skąd mamy wiedzieć?

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #267 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 18:22:45 »
To wiem, że było na liście. Tylko tak pytałem. Dzięki! :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #268 dnia: Nd, 12 Kwiecień 2020, 12:23:24 »
Nadrobiłem ostatnie trzy tomy Ultimate Spider-man i naprawdę dobrze się przy tym bawiłem. Ponad 70 zeszytów za mną (+7 serii Ultimate Six) i widać, że Bendisowi wciąż się chce, że pomysł na odświeżenie Spider-mana dla nowego pokolenia czytelników nie był tylko chwilową zachcianką. Spójna i równa seria. Trochę mi zajęło, żeby przekonać się to tego pajączka i licznych zmian względem pierwotnej wersji, może wciąż nieraz złapię się za głowę (to jest Carnage??? :o), ale już przestały mnie one odrzucać, jak w trakcie lektury pierwszego tomu jeszcze w WKKM. Warto było się przemóc i dać drugą szansę. W sumie teraz największy problem mam z rysunkami Bagleya - tak jak lubię jego styl z lat 90-ych (zwłaszcza początki gdy przejął Amazing Spider-man), tak jego uproszczona kreska z Ultimate, w tej kolorystyce, zmierzająca w kierunku cartoonu, nieraz wręcz kłuje w oczy. Może gdybym nie znał wcześniejszego Bagleya, tak by mnie to nie drażniło, a wcześniejszego Bagleya widzę tu głównie w szkicach okładek, zamieszczonych w dodatkach na końcu tomów. Ale oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że ta stylistyka dopasowana jest do tej młodzieżowej serii  :(

Offline sneider

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #269 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 13:51:35 »
Właśnie skończyłem 1. tom mocno chwalonego Ultimate'a i... nie podoba mi się bardzo. Po przeczytaniu DD od Bendisa, który z miejsca stał się moim ulubionym komiksem, liczyłem chyba na coś kompletnie innego. Sam komiks da się czytać, ale jak dla mnie jest mocno przeciętny. Strasznie nie podobają mi się też arty Bagleya. O ile sam Spiderman  w kostiumie wygląda dobrze, splashe są fajne, ale kreska twarzy (szczególnie MJ) jest naprawdę straszna. Większość ludzi na forach wymienia Bagleya jako ulubionego artystę Pajęczaka, co dla mnie tym bardziej jest dziwne. No i tu pojawia się pytanie czyt warto sięgać po dalsze tomy skoro nie zachwycił mnie szczególnie. Chodzi mi o fabułę, bo domyślam się że styl graficzny pozostaje podobny.