Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366385 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #240 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 19:17:13 »
Tak. Jeśli chodzi o komiksy to tylko po polsku.

Offline R~Q

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #241 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 19:43:20 »
Chciałbym wejść w jakiegoś Spider-Mana i nie wiem od czego miałbym zacząć. Wiem, że jeśli chodzi o Spider-Mana i Czarną Kotkę oraz Spider-Man Władza to nie za bardzo. A co ze Spider-Manem Niebieski? Czy to jest komiks powiązany z komiksem z WKKM? A poza tym chciałem się zapytać jak wygląda seria Marvel Now? Czy warto w to wejść bo jak już to kupowałbym tylko komiksy o Spider-Manie? :)
Zacznij czytać Amazing Spider-Man od pierwszego zeszytu, do którego napisał scenariusz Straczynski, to było gdzieś koło 2000 r. i czytaj tak długo, jak ci się będzie podobać.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #242 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 20:17:15 »
Tak. Jeśli chodzi o komiksy to tylko po polsku.

Jeżeli tylko po polsku, to polecam Ci wziąć się za stare dobre Semici - w latach 90. ukazało się wiele wspaniałych historii. Poniżej kilka moich ulubionych i zdecydowanie najlepszych (kolejność przypadkowa):

1. "Najlepsi wrogowie" (TM Semic z października 1995) - świetna historia o skomplikowanych relacjach Petera Parkera z jego najlepszym przyjacielem Harrym Osbornem
2. "Stracone lata" (TM Semic z marca 1997) - niestety ukazał się tylko początek historii, ale i tak warto. Historia o tym jak i dlaczego powstał klon Spider-Mana
3. "Ostatnie łowy Kravena" (WKKM, t. 10 oraz TM Semic stycznia-marca 1994) - Kraven Łowca czując zbliżającą się śmierć chce zapolować po raz ostatni na nieuchwytną dotąd zwierzynę czyli Spider-Mana. Absolutny klasyk.
4. "Wrzask" (TM Semic z listopada-grudnia 1996) - Peter przechodzi poważny kryzys tożsamości.
5. "Zemsta złowieszczej szóstki" (TM Semic sierpień-wrzesień 1993) - jak w tytule Złowieszcza Szóstka robi wszystko, by wykończyć ścianołaza.
6. "Formalności pogrzebowe: porachunki" (TM Semic z lipca 1993) - opowieść o próbie odkupienia i odpowiedź na pytanie czego Vulture chce od cioci May?
7. "Złodziej życia" (TM Semic z sierpnia 1996) - Peter mierzy się z najtrudniejszym do pokonania wrogiem - starością.
8. "Pościg" (TM Semic z września i października 1996) - pierwszy poważny cios i początek trwającego dłuższy czas łamania Spider-Mana. Od tej historii znika przyjacielski Spider-Man z sąsiedztwa.
9. "Śmierć w rodzinie" (TM Semic z lutego 1998) - o relacjach Petera i cioci May.
10. Spider-Man McFarlene'a, wydany przez Egmont, zwłaszcza historie "Cierpienie" (także TM Semic Mega Marvel ze stycznia 1993) i "Maski" (także TM Semic z listopada 1993).

martinezpl

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #243 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 20:19:06 »
Tak. Jeśli chodzi o komiksy to tylko po polsku.
To polecam serię Ultimate Spider Man, dzisiaj miał premierę już 6 tom. Wszystko opowiedziane od nowa i można spokojnie podchodzić bez żadnej wcześniejszej wiedzy

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #244 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 20:30:07 »
A czy właśnie serią Ultimate można zastąpić wszystko łącznie jeśli chodzi o Marvel Now albo właśnie TM-Semic? Żeby nie dublować wszystkiego?

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #245 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 20:32:39 »
A czy właśnie serią Ultimate można zastąpić wszystko łącznie jeśli chodzi o Marvel Now albo właśnie TM-Semic? Żeby nie dublować wszystkiego?

Dublować? To zupełnie inne serie.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #246 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 20:36:38 »
Tak wiem, że inne. Ale chodziło o to żeby nie kupować wszystkiego o Spider-Manie a skupić się na jednej serii jeśli np. Ultimate opowiada wszystko od początku to Marvel Nov jak i TM-Semiców już bym nie kupował...

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #247 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 20:59:39 »
Tak, bierz Ultimate Spider-man, całość Bendisa trzyma bardzo wysoki poziom. Aż dziw bierze, że jest on utrzymany przez cały run, wiedząc jaki badziew tworzył w innych seriach w tym samym okresie.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #248 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 21:10:18 »
To już wiem co robić. Skuszę się na Ultimate, dobrze że nie ukazało się tak dużo tomów. Jakoś to uzupełnię. Najpierw pojeżdżę po Empikach mam ich trzy w mieście a jak nie to jeszcze pozostaje internet. Dzięki bardzo!  :)

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #249 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 21:16:38 »
Tak, bierz Ultimate Spider-man, całość Bendisa trzyma bardzo wysoki poziom. Aż dziw bierze, że jest on utrzymany przez cały run, wiedząc jaki badziew tworzył w innych seriach w tym samym okresie.

Jaki badziew tworzył w tamtym okresie w innych seriach ?

KOMIKSIARZ - kup pierwszy tom jak cie się spodoba to kupisz kolejne.
Twój komiks jest lepszy niż mój

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #250 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 21:22:21 »
Tak zrobię. Dokładnie! :)

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #251 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 22:01:15 »
Jaki badziew tworzył w tamtym okresie w innych seriach ?
No chociażby Strażników Galaktyki lub All New X-men

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #252 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 22:22:07 »
Ale to coś ci się okresy lekko pomyliły tego Spidera pisał w latach 2000-2009
Strażnicy - 2013-2015, All New X-men też jakoś podobnie
Skoro twierdzisz, że All New X-men takie słabe to popatrz co później było tworzone  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #253 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 22:58:01 »
To może inaczej. Dla mnie liczy się całość Ultimate Spider-man nawet po tym jak Petera zastąpił Miles i nawet kiedy ten przeszedł do 616, czyli aż do 2017. Jest konsekwentnie i cały czas bardzo dobrze. A to jest akurat okres Strażników Galaktyki i All New X-men. Ok jest tam jeszcze dobra Jessica Jones, ale to Spider-man był pisany ciągiem przez Bendisa, aż przez 18 lat.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #254 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 23:19:11 »
Daredevil, New Avengers, Powers, House of M - też słabe.
Twój komiks jest lepszy niż mój