Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawlik89

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #180 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 21:20:22 »
Także jestem już po lekturze "Spisku klonów". I mam podobne zdanie jak kolega Marvelek. Ten rozdział to 'ciekawa' dosyć odsłona prezentowanego obecnie przez Egmont Amazing Spider-mana spod pióra Dana Slott'a.
Zacznę od tego, że to co Slot zrobił ze Spiderem, te całe stworzenie "Marvelowskiego Batmana", globalna sieć, miliarder, spider-autka, gadżety.. sratatata. Czyta mi się to raz lepiej raz gorzej.. Bo to nie "ten" Spider-man którego lubię, lecz jednak Spider-man i nie da się z nim rozstać/porzucić. Tak więc Spiderversum było słabe, tak samo jak rozdział z zodiakiem, lecz w Spisku klonów jest już jakoś lepiej. Status 'globalnego' Parkera/Spider-mana stanowi fundament pod tą historię, lecz wraz z rozwojem eventu mam wrażenie, że nie jest to aż tak podkreślane jak wcześniej, takie miałem odczucie i że Spider-man działa po troszku jak za dawnych czasów..
Spoiler: PokażUkryj
Też zgodzę się co do nowej odsłony Szakala, pod jego maską zupełnie nie pasuje tutaj Ben Reilly, to kultowa postać, świetna zarazem, tutaj nie tylko nie ma ona sensu bytu ale została kopnięta w dupsko (co się dziwić, Slott), mimo to jednak pomijając osobę kryjącą się pod maską sama nowa postać Szakala na początku historii wypadła ciekawie.. bo z początku zanim ujawniła się jego tożsamość ten Villian mi się naprawdę zaczynał podobać. Nie wiem jak to dobrze ująć, ale chyba najbardziej będzie pasował tutaj zacytowany z komiksu dialog między Spider-manem a Szakalem:
"-Spidey: Podoba mi się ten nowy styl. Egipski?
-Szakal: Anubis, bóg życia i śmierci z głową szakala. Trochę melodramatycznie, ale budzi większy szacunek niż kosmaty Yoda w slipach.
-Spidey: Potrafię to zrozumieć."
I śmiesznie i w punkt :D Także mogło być dużo lepiej, zabrakło nieco lepszego pomysłu na osobę pod maską... Sam motyw ze sklonowaniem większości postaci o ile w kilku przypadkach w porządku tak w niektórych już na siłę bez sensu.. Zielony Goblin? Osborn, siedzący w cieniu i czekający grzecznie na swoją pigułkę i bawiący się tam w berka z Hobgoblinem (czy co to miało być w jednym z kadrów).. Serio?? Nie..!  Hobgoblin to samo zresztą.. Mysterio, Smythe.. Niepotrzebne i wciśnięte na siłę. Lepiej mniej i byłoby sensowniej. Zakończyć też można to było jakoś ciekawiej, ale oczywiście wszyscy dobrzy musieli zginąć z powrotem pozostawiając za sobą bezsensowny trochę występ w tej historii,  tymczasem mamy przywróconych do życia kilku dawnych wrogów, kilku nowych.. Fajne może być to, ze wrócił Kaine z nowym być może ciekawym motywem. Lecz aspekt psychicznego załamania i zrobienia z Bena Reilly złoczyńcy raczej słabo...

Podsumowanie mógłbym napisać takie samo jak kolega Marvelek. Jak ktoś lubi tą postać i śledzi wszystkie jej wydarzenia, to tutaj warto sięgnąć, jest jakiś poziom lepiej niż wcześniej ;)

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #181 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 15:01:18 »
Mam pewną zagwozdkę.

Zamówiłem ten omnibus:
https://www.atomcomics.pl/pl/p/SPIDER-MAN-MILES-MORALES-OMNIBUS-HC/135995

Widzę, że obecnie dostępny jest również inny:
https://www.atomcomics.pl/pl/p/MILES-MORALES-ULTIMATE-SPIDER-MAN-OMNIBUS-HC-NEW-PTG/143084

Czy to jest jakaś kontynuacja? 

Online vision2001

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #182 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 15:06:15 »
Czy to jest jakaś kontynuacja? 
Wygląda, że bardziej prequel. [składa się z serii wydawanych bezpośrednio po Ultimate Spider-Man]

Offline jotkwadrat

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #183 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 15:07:07 »
Z tego, co widzę, to to, co kupiłeś, to Spider-Man Morales z roku 2016 a drugi link to zbiór historii z wprowadzenia Moralesa po śmierci Parkera w USM.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #184 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 15:15:13 »
https://www.atomcomics.pl/pl/p/MILES-MORALES-ULTIMATE-SPIDER-MAN-OMNIBUS-HC-NEW-PTG/143084

Ten omnibus już był w sprzedaży z defektem (strony nie były sklejone z grzbietem) i teraz jest reprint.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #185 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 15:17:12 »
OK. Dziękuję. Patrząc na to co zawierają te omnibusy, to są to zupełnie inne rzeczy. Chyba się na ten drugi również skuszę.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #186 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 15:19:47 »
Ten reprint to jest tak jak napisał jotkwadrat wszytko to co napisał Bendis w Świecie Ultimate do Secret Wars a ten drugi to bezpośrednia kontynuacja już w 616.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Voitas

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #187 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 09:02:56 »
Po przeczytaniu pierwszego tomu WKKM ze Spider-Manem Straczynskiego postanowiłem, że chcę mieć ciąg dalszy na półce, więc zacząłem kompletować oryginalne wydania TP. Skończyłem na 4 tomie Worldwide. Jak już nazbierałem to trzeba to było kiedyś przeczytać. No więc nadrabiam od jakiegoś czasu. I w końcu doszedłem do pierwszego tomu Worldwide. Matko jedyna, co oni zrobili z Pająkowi. Wszystko tam jest nie takie jak być powinno. Graficznie - poziom książeczek dla dzieci. Fabuła? Nawet nie chce mi się pisać. Co oni zrobili... Ktoś pisał, że w świeżo wydanym "Spisek klonów" zaczyna być lepiej. Oby. Nie chciałbym się rozstać z Pająkiem tak jak to zrobiłem z X-Men po pierwszej serii Marvel Now wydanej u nas. Chyba się starzeję. Wracam czytać Kompletne Akta, żeby trochę ochłonąć :)

Offline Grzmichuj

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #188 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 15:29:01 »
Po przeczytaniu pierwszego tomu WKKM ze Spider-Manem Straczynskiego postanowiłem, że chcę mieć ciąg dalszy na półce, więc zacząłem kompletować oryginalne wydania TP. Skończyłem na 4 tomie Worldwide. Jak już nazbierałem to trzeba to było kiedyś przeczytać. No więc nadrabiam od jakiegoś czasu. I w końcu doszedłem do pierwszego tomu Worldwide. Matko jedyna, co oni zrobili z Pająkowi. Wszystko tam jest nie takie jak być powinno. Graficznie - poziom książeczek dla dzieci. Fabuła? Nawet nie chce mi się pisać. Co oni zrobili... Ktoś pisał, że w świeżo wydanym "Spisek klonów" zaczyna być lepiej. Oby. Nie chciałbym się rozstać z Pająkiem tak jak to zrobiłem z X-Men po pierwszej serii Marvel Now wydanej u nas. Chyba się starzeję. Wracam czytać Kompletne Akta, żeby trochę ochłonąć :)

No niestety, taki jest cykl życia Pajęczaka :( Dobrych historii nie ma, lub jest ich kilka, podobnie jak z X-men. Króluje infantylizm i bezpieczne treści :/ Póki co najlepszą historią pozostaje Superior Slotta
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline rekinn

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #189 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:23:42 »
Da radę tak o, sięgnąć sobie po Spisek Klonów i przeczytać go zrozumiale? Przeczytałem Life Story i wątek o klonach mnie strasznie zaciekawił. Tylko nie wiem, czy nie musze czytnąć czegoś wczesniej. Zawsze wychodziłem z założenia, że każdy komiks można łyknąć lepiej lub gorzej, aż trafiłem na Final Crisis bez przygotowania i mi rece opadły.

Offline zerodwatrzy

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #190 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:39:38 »
Z tego co wiem to są to dwa kompletnie różne wątki klonów - ten z Life Story nawiązuje do tych z lat 70 (ASM139-151) i z lat z 90 (miliony komiksów, podstawa to 11 tomów po 500 stron (5x Complete Clone Saga Epic i 6x Complete Ben Reilly Epic)

Offline sneider

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #191 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 15:12:57 »
Czy jest gdzieś rozpiska jakie zeszyty wchodzą w skład USM og Egmontu? Chodzi mi głównie o to czy nie ma dużo luk. Strasznie mnie to drażniło w WKKM.

Online vision2001

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #192 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 15:15:07 »
Czy jest gdzieś rozpiska jakie zeszyty wchodzą w skład USM og Egmontu? Chodzi mi głównie o to czy nie ma dużo luk. Strasznie mnie to drażniło w WKKM.
Egmont leci w kolejności i nie pomija żadnych zeszytów (wydaje zgodnie z oryginałem).

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #193 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 14:02:08 »
Czy jest gdzieś rozpiska jakie zeszyty wchodzą w skład USM og Egmontu? Chodzi mi głównie o to czy nie ma dużo luk. Strasznie mnie to drażniło w WKKM.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ultimate_Spider-Man_story_arcs#Collected_editions
Jest dokładnie tak, jak @vision napisał.

Offline Jigsaw

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #194 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 01:42:32 »
Chyba się starzeję. Wracam czytać Kompletne Akta, żeby trochę ochłonąć :)
To z pewnością - jak każdy ;) Z Pająka zrezygnowałem już dawno, pomimo, że człowiek się starzeje, mam wrażenie, że współczesne historie kierowane są do coraz młodszych i coraz więcej w tym głupot - ale po klasyki zawsze warto sięgnąć, również ze względu na brak cukierkowego stylu rysowania.