Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366505 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #165 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 07:29:18 »
Pajęczak McFarlane`a nie jest grafomański (bo co niby o tym świadczy?), ale komiks roku?
Ścisła czołówka, bo jednak Todd pokazuje, że kiedyś można było o wiele lepiej niż się to robi dzisiaj, ale raczej nie nr

Jak wspominałem w recenzji - scenariuszowo zaczyna się nieźle (ale nic ponadto), a potem z każdą historią pikuje w dół, by w ostatniej rozkwasić się na glebie - zdecydowanie jest w tym coś z grafomanii.

Dużo lepiej od strony klimatu / rysunków, choć też nie idealnie, bo widać, że od pewnego momentu się Toddowi już nie chciało, no i na deser ten Liefeld <rzyg>. Zdecydowanie lepiej wspominam to, co Todd tylko rysował, a pisał Michelinie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Listopad 2019, 07:34:50 wysłana przez Gieferg »

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #166 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 08:41:33 »
Lepiej jarać się wymysłami konglomeratu redaktorów ukrywających się pod nazwą "Dan Slott"  ::)

Co kto lubi, ja Superiora zmęczyłem może z 1,5 tomu i podziękowałem. To nie jest "mój" pajączek. Nie mówię, że Spider-man McFarlane'a jest zły - lepiej mi się czytało go niż z 10 lat temu. Ale moim zdaniem McFarlane nie potrafi pisać zajmującej historii. Stawia na mrok, oniryczne klimaty w Torment, z większości postaci zrobił jakieś zjawy z horrorów, a całość posłużyła mu za poligon doświadczalny przed Spawnem - fajny eksperyment, w tamtych czasach robił jeszcze większe wrażenie, ale fabularnie to są błahostki. Ta bonusowa historia w Mega Marvel dobrze parodiowała Torment.

Po prostu w czasach gdy wychodzi (nawet ograniczając się do komiksu amerykańskiego) tyle świetnych rzeczy z Vertigo, Image, DH, czy nawet z wielkiej dwójki Vision, Biały Rycerz, Planetary, czy Green Arrow, "komiksem roku" tytułować taki relikt z lat 90-ych? No zaskoczyło mnie to i tyle. Ale widzę po wypowiedziach, że jestem w mniejszości.


Zdecydowanie lepiej wspominam to, co Todd tylko rysował, a pisał Michelinie.

Przychylam! Michelinie fajnie pisał pająka, powinien Egmont to wydać.

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #167 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 08:59:48 »
No cały ten tom to taka Antologia horroru feat. Spider-Man. Jest Dr.Jekyll/Mr.Hyde, voodoo-wiedźma, potem duchy i demony, indiański demon wilkołakopodony, wampir itd. I między innymi przez to (i przez to że jest denna) ostatnia historia, typowa superhero uliczna nawalanka tak bardzo odstaje.
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Listopad 2019, 09:09:02 wysłana przez Gieferg »

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #168 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:49:04 »
Zmarł Tom Lyle głownie u nas znany z rysunków do Spider-mana.

https://www.newsarama.com/47924-tom-lyle-dies.html

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #169 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:56:44 »
Chyba też rysował Batmany? Te historie z oryginalnych wydań Robina?

Edit: tak. Trochę jego zeszytów w Batmanie było. Miałem wątpliwości, bo mam w głowie jakiegos Rona Layla i zastanawiałem się czy to nie ten Ron rysował te Batmany.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Listopad 2019, 11:58:53 wysłana przez ramirez82 »

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #170 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 12:18:50 »
W polskich Spiderach był też Ron Lim (najwięcej jednak rysował Silver Surfera) może przez to takie skojarzenie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #171 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 12:50:37 »
O, chyba tak!

Edit: a nie, jednak nie. Sprawdziłem w Googlach, Ron Lyle którego mam w głowie, to bokser HW z lat 70-ych, który dał świetną walkę z Foremanem  ::)
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Listopad 2019, 12:54:14 wysłana przez ramirez82 »

Offline bibliotekarz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #172 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 13:01:54 »
Bardzo mi się podobało pierwsze 5 zeszytów Robina narysowanych przez Lyle'a, dlatego go pamiętam. Poza tym w regularnym Batmanie wyróżniał się na plus w stosunku do Aparo, ale też kilku innych rysowników.
Batman returns
his books to the library

John

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #173 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 13:09:57 »
O tak, ten Robin był świetny, polecam sprawdzić te serie każdemu kto przez wiele ostatnich lat gnojących i niszczących postać Tima Drake'a sądzi że to najmniej ciekawy i dobrze zbudowany Robin. Moim skromnym zdaniem lepszego Robina niż Tim nie było. Najmądrzejszy, najzdrowszy psychicznie. Idealny pomocnik. Jeśli ktoś go zna tylko z tych szrotów New52 może mieć bardzo mylne wyobrażanie o postaci...

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #174 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 16:57:54 »
Tom byl tworca odpowiedzialnym za stworzenie kultowego juz wizerunku Scarlet Spidera, chyba po Czarnym kostiumie najlepszego kostiumu jaki byl w Spider-manie.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #175 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 13:06:38 »
Przeczytałem wydany przez Egmont "Spisek klonów", w związku z tym dzielę się swoimi wrażeniami. W pierwszej kolejności wymaga podkreślenia, że ten tom, w przeciwieństwie do poprzednich, da się czytać. Nie jest to jakaś wybitna historia, ale o kilka poziomów wyższa, niż to co Slott prezentował dotychczas w Marvel 2.0. Czytało się dość szybko i nawet przyjemnie. Największe wady tej opowieści to według mnie
Spoiler: PokażUkryj
 pozostawienie czytelnika z uczuciem pustki. Nie dowiedziałem się, po co tytułowy spisek został zawiązany. Konstrukcja intrygi wydaje mi się niepełna i szkoda, że Slott nie poświęcił więcej miejsca na zbudowanie porządnego podłoża pod historię. Druga sprawa, która kompletnie mi nie pasowała to ulokowanie Bena w roli nowego Jackala - jest to sprzeczne z charakterem postaci, który obserwowaliśmy przez lata. Sam origin Bena - moim zdaniem jeden z najlepszych w świecie Marvela, wspaniale pokazywał w jaki sposób ta postać jest ukształtowana. U Slotta postać ta jest moim zdaniem pisana zupełnie poza swoim charakterem - tak jakby nie był to Ben. Nie przekonuje mnie również przybranie przez Bena tożsamości Jackala - jego największego prześladowcy. Tym bardziej mi to nie pasuje, bo skoro oczekuję akceptacji swoich działań z klonowaniem (wskrzeszaniem) zmarłych, to zależałoby chyba na jak najlepszym "piarze", a przybranie tożsamości szaleńca i przestępcy raczej temu nie służy. Postaci Bena, jako głównego "złola" nie kupuję zupełnie. Kolejnym minusem jest brak nadania opowiadanej historii odcieni szarości. Zmarli powracający do życia, kurcze któż by nie chciał mieć znów przy sobie bliskich, którzy odeszli? Ale nie ma wątpliwości, że to ingerencja w naturę i naturalny porządek rzeczy. Kwestia jest niejednoznaczna, tymczasem mamy tutaj zarysowane bardzo wyraźne dwa stanowiska i nic pomiędzy nimi
. Podsumowując "Spisek klonów" to wciąż nie jest mój Spider-Man, ale jest to historia dużo lepsza od poprzednich, którą czyta się dość przyjemnie. Tie-iny też są napisane zgrabnie, więc myślę, że można rozważać zakup tego tomu.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #176 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 14:32:53 »
Czy jest to wydane w kolejności czytania, czy tak jak w amerykańskim wydaniu najpierw event a później tie-iny ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #177 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 17:55:24 »
Czy jest to wydane w kolejności czytania, czy tak jak w amerykańskim wydaniu najpierw event a później tie-iny ?

Jak w wydaniu oryginalnym.

Offline Capsee

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #178 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 20:24:59 »
To wychodzi na to, że Slottowi dobrze wychodzą pajęcze eventy. Szkoda tylko, że Egmont nie pokusił się o wydanie tego w kolejności czytania.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #179 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 20:59:21 »
To wychodzi na to, że Slottowi dobrze wychodzą pajęcze eventy. Szkoda tylko, że Egmont nie pokusił się o wydanie tego w kolejności czytania.


Dla mnie Slott to scenarzysta-zagadka. Czasami się zastanawiam na ile miałkość jego scenariuszy i głupie pomysły to brak jego inwencji, a na ile to wtręty redakcji Marvela. Znane są przypadki, kiedy decyzje redakcji mogą zmienić dobrze prowadzoną narrację w totalną klapę. Podobnie było z "Odnowić śluby" - sama historia z Regentem przeciętna, ale te elementy pokazujące relacje w rodzinie Parkerów i decyzje Petera związane z mocą, odpowiedzialnością i jeszcze większą odpowiedzialnością były naprawdę dobre.