Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 375769 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #105 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 23:11:43 »
Może coś w tym jest, ale  ja np nigdy tak nie ''czułem" komiksu "Katanga", jak wczoraj :D
,, - Eeeeech.''

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #106 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 19:44:53 »
http://filmozercy.com/wpis/todd-mcfarlane-spider-man-recenzja-komiksu

Historie, które pamiętałem z czasów TM-Semic (Torment, Maski) się trzymają, z pozostałymi już różnie bywa.

Itachi

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #107 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 21:33:30 »
Bendis musi kochać Spider-Mana. I bardzo dobrze. W końcu dostaję serię w której scenarzysta odpowiednio wyważa chwile kiedy główny bohater jest autentycznie szczęśliwy z momentami kiedy znowu życie kopie go po dupie. Dialogi w tej serii są arcymistrzowskie, idealnie trafiają w target do nastolatków i nie mam procenta wątpliwości iż sukces Ultimate to zasługa właśnie Bendisa. Bagley natomiast otacza Parkera po prostu plagą seksownych kobiet, w czterech tomikach naszemu młodemu superbohaterowi może się naprawdę zawrócić w głowie. MJ, Gwen, Kitty, Jean, Ororo, Black Cat, dziabnąć chce go Elekta ;) Chłopina się nie nudzi. Możecie się śmiać ale pamiętam jak dziś gdy maximumcarnage napisał mi iż docenię USM dopiero wtedy kiedy przeczytam cały run. Bawię się przednio, żałując wielce zakończenie przygody scenarzysty z DD. Tak płynnie komiksy nie wchodziły mi dawno, w ciągu dnia pożarcie wręcz setek stron nie był dla mnie problemem. Dobrze, że przynajmniej ta przygoda potrwa jeszcze dłuższy czas  :)


Offline zagul

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #108 dnia: Pt, 30 Sierpień 2019, 11:26:40 »
Ten tom, który tak jest tu zachwalany będzie pokrywał się z kolekcją? (o ile ta się ukaże)

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #109 dnia: Pt, 30 Sierpień 2019, 12:35:49 »
(Post czysto hipotetyczny  ;))
Tak

Offline Jigsaw

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #110 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 04:31:47 »
Podobny grubością do tego wydanego jest także:

Niestety, jego zawartość ukaże się w kilku tomach nadchodzącej kolekcji, więc Pan Kołodziejczak nie zdecyduje się na jego wydanie.
Echhh… To pewnie nie ma i szans na wydanie tego z ilustracjami Erika Larsena, którego bardziej uważałem nawet od Tood'a. Pewnie i ta zawartość ukaże się w kolekcji, ale od tego artysty wolałbym osobny zbiorek, szczególnie, że scenariusze, które rysował, też były niezłe.

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #111 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 11:05:13 »
To co wydawał Semic, z rysunkami Buscemy też bym przytulił.

Cytuj
Niestety, jego zawartość ukaże się w kilku tomach nadchodzącej kolekcji

Cała?

Offline Jigsaw

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #112 dnia: Pn, 02 Wrzesień 2019, 23:32:19 »
To co wydawał Semic, z rysunkami Buscemy też bym przytulił.
Serio??? :o Ja przez tego rysownika przestałem czytać Pająki!
A Bagley (chciaż dla mnie lepszy od Buscemy) zniechęcił mnie jeszcze bardziej. Reszta była ok; Todd oryginalny, a Erik the best!!!

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #113 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 11:05:25 »
Cytuj
Serio???

Serio. Było parę fajnych historii z Pumą, Vulture czy Goblinem z tym że... akurat Spider-Manów od Semica zostało mi z 95% tego co kupiłem więc w każdej chwili mogę po nie sięgnąć. Ale gdyby wyszło po polsku więcej, to chętnie bym kupił.

McFarlane > Bagley > Buscema > Larsen (który był dla mnie zawsze "tym cieniasem, który zastąpił Todda").
« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Wrzesień 2019, 11:08:45 wysłana przez Gieferg »

Offline jotkwadrat

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #114 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 11:33:21 »
Jak dla mnie, najgorsi byli Buscema i Saviuk. Larsen trochę pokraczny, ale ujdzie.

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #115 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 11:44:52 »
Oj, faktycznie, Saviuk; to dopiero był chałturnik. Też nienawidziłem jego kreski.
Buscema również mnie swego czasu odrzucał, ale wspomniana historia z Pumą należy do jednego z moich ulubionych zeszytów z TM-Semic.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #116 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 12:23:33 »
Również nie należałem do wielkich fanów Buscemy, ale jego styl mnie nie odrzucał. Były też prace, które mi się bardzo podobały - wspomniana historia z Pumą, ale też "Formalności pogrzebowe", "Dziedzictwo Osbornów" i "Najlepsi wrogowie".

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #117 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 12:35:58 »
Ja bardzo Buscemę lubiłem, a jak pierwszy raz zobaczyłem Erika Larsena to zawyłem z rozpaczy i dla mnie też przez długi czas to był cienias co zastąpił Todda, za to później jego rysunki zacząłem doceniać, fajnie jakby wydali u nas jego Spidera tak jak McFarlanea. Za to organicznie wprost nienawidzę Bagleya i to do dzisiaj.

Todd>Buscema>=Larsen>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Bagley.

John

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #118 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 12:46:30 »
Ja to bym przytulił Essentiale, lub te Marvel Masterworks. Tak era Ditko i Lee po polsku mamy na dwóch Essentialach i jakieś strzępki w kolekcjach. A po Ditko nadszedł Romita Senior... Szkoda że to nie rynek na takie komiksy, zostaje tylko po eng kiedyś zebrać. Pierwsze historie o Pająku które podłożyły fundamenty pod jego przyszły wizerunek zasługują na solidne wydanie na każdym rynku. Naturalnie wszystkie okresy które Wy wymieniliście również są przeze mnie porządane.

I proszę się odczepić od Bagley'a...  8)

Offline wonap

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #119 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 14:11:25 »
Essentiale tez bym bral;)