Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 357714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2760 dnia: Cz, 09 Listopad 2023, 22:26:30 »
Wcześniej to chyba było z przeszłości Gwen - Sins Past czy jakoś tak.
Akurat ciotkę to jako jedyny Straczynski jakoś rozwinął.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kadet

« Odpowiedź #2761 dnia: Cz, 09 Listopad 2023, 22:27:43 »
Wcześniej to chyba było z przeszłości Gwen - Sins Past czy jakoś tak.

A, to na szczęście niedawno zretconowali i nigdy się nie wydarzyło :) Jak zwykle nie lubię retconów, to za ten jestem wdzięczny.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline michał81

« Odpowiedź #2762 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 08:23:35 »
Patrząc w jakie rzeczywistości żyjemy (#metoo, sytuacje z molestowanymi nastolatek przez yotuberów) to Sins Past jest historią bardzo prawdopodobną i teraz nawet tak nie razi jak kontrowersyjne "One More Day".

Offline Sebo

« Odpowiedź #2763 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 10:32:25 »
A, to na szczęście niedawno zretconowali i nigdy się nie wydarzyło :) Jak zwykle nie lubię retconów, to za ten jestem wdzięczny.

a w jaki sposób to zretconowali i kiedy?

Offline HugoL3

« Odpowiedź #2764 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 11:18:07 »
A czy to nie było tak, że po One Day More
Spoiler: PokażUkryj
wszystko zostało wymazane?

Na wszelki wypadek wziąłem w spojler bo może ktoś wciaż czeka aż to wyjdzie po PL.

Offline michał81

« Odpowiedź #2765 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 11:24:46 »
Wymazane zostało tylko
małżeństwo Petera i MJ. Wszystkie inne wydarzenia potoczyły się tak jak to było opowiedziane w komiksach. Czyli to należy rozumieć, że tam gdzie Peter i MJ brali udział w jakiś wydarzeniach jako małżeństwo to po "One More Day" byli tylko parą.

a w jaki sposób to zretconowali i kiedy?
W #73 zeszycie Amazing Spider-Man Nicka Spencera, będzie to w ostatnim tomie Amazing Spider-Man Vol. 15: What Cost Victory? Jakby Egmont nie wydał teraz runu Straczynskiego to by ludzie się pogubili o co tam chodzi.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Listopad 2023, 11:32:58 wysłana przez michał81 »

Offline HugoL3

« Odpowiedź #2766 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 11:48:06 »
Wymazane zostało tylko
małżeństwo Petera i MJ. Wszystkie inne wydarzenia potoczyły się tak jak to było opowiedziane w komiksach. Czyli to należy rozumieć, że tam gdzie Peter i MJ brali udział w jakiś wydarzeniach jako małżeństwo to po "One More Day" byli tylko parą.

W #73 zeszycie Amazing Spider-Man Nicka Spencera, będzie to w ostatnim tomie Amazing Spider-Man Vol. 15: What Cost Victory? Jakby Egmont nie wydał teraz runu Straczynskiego to by ludzie się pogubili o co tam chodzi.

A nie wymazano przypadkiem też
tego, że Peter ujawnił całemu światu, że jest Spider-Manem?

Offline Takesh

« Odpowiedź #2767 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 11:50:08 »
@HugoL3

Dokładnie. Najpierw to, a potem Mephisto dodał tamto za życie pewnej osoby.

Offline michał81

« Odpowiedź #2768 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 11:55:23 »
@HugoL3 masz rację, źle zrozumiałem twoją wypowiedź.

Offline Zbyl

« Odpowiedź #2769 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 19:33:10 »
Witam jaką polecacie serie o Spider-manie myslalem, o Ultimate ma 13 tomow i jest cala pl.
Ewentualnie inna seria z marvela.  W ogóle w tych komiksach występuję krew czy raczej dla młodszych?

Jak wyglądają same walki w komiksie dobrze się prezentują?
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Listopad 2023, 19:41:33 wysłana przez Zbyl »

Offline Sebo

« Odpowiedź #2770 dnia: Wt, 14 Listopad 2023, 19:21:36 »
Ultimate jest jak najbardziej do polecenia. Walki prezentują się bardzo dobrze ( zwłaszcza w historiach rysowanych przez Bagleya czyli w przeważającej części tej serii). nalezy jednak pamiętać że całość napisana przez Bendisa a więc mnóstwo tu długich dialogów które kogoś nastawionego głównie na walki mogą znudzic. Jeśli chodzi o to czy walki są krwawe to raczej nie. Spider to nie Batman który prawie po każdej walce ma poważne obrażenia. Właściwie to z tego co pamiętam to krew (w dosłownym tego słowa rozumieniu) pojawia się głownie.w ostatnim tomie ( w pozostałych to raczej jakieś sladowe ilosci).
Inne serie z Marvela jeśli komuś zależy na krwawych pojedynkach to chyba aktualnie jedynie epic punisher ( choć.to.oczywiscienie jest typowy komiks superbohaterski)

Offline HugoL3

« Odpowiedź #2771 dnia: Wt, 14 Listopad 2023, 20:37:15 »
Ja mogę polecić Ultimate właśnie ze względu na dialogi. Duży nacisk na relacje międzyludzkie i to jest właśnie fajne - gdy tego brakuje, sama nawalanka zwyczajnie mnie nudzi. Jeżeli jedyną słuszną mitologią jest dla Ciebie Peter ze świata 616 (tego z Amazing) to możesz się zawieść, bo postaci mogą się różnić od swoich pierwowzorów. Ponadto, Bendis inspirował się głośnymi wydarzeniami z pierwowzoru, ale opowiedział je na nowo, w inny sposób, z pewnymi różnicami. Moim zdaniem większość na plus. Sam fakt, że seria ma początek i koniec też działa na korzyść.
Jedyny zjazd w rysunkach widać na sam koniec i dotyczył on moim zdaniem tego jak prezentuje się MJ a autorką tego fatalnego wyglądu była całkiem niezła w tym fachu Sara Pischelli, ale do mnie to niestety nie trafiło.

Offline Zbyl

« Odpowiedź #2772 dnia: Wt, 14 Listopad 2023, 21:27:42 »
Dzięki za odpowiedzi nie no fabuła jest ważna nie przeszkadzają mi długie dialogi, ale walka też się liczy.
Ja sięgam po serie tylko zakończone jak ktoś jest obeznany to może mi wysłać na pw czy coś jeszcze z marvela jest ukończone, jednak zależy mi na nowszych seriach bo w tych starszych kreska i walka może mi nie podejść.

Offline saruman

« Odpowiedź #2773 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 00:10:56 »
Tak naprawdę to trzeba byłoby się zastanowić czy jakakolwiek seria z Marvela jest w pełni "ukończona", bo zwykle coś było wcześniej i coś jest/będzie później.

Z najnowszych serii ongoing Amazing Spider-Man był wydawany przez Egmont w ramach Marvel NOW, Marvel NOW 2.0 i Marvel Fresh, ale te dwa pierwsze są chyba częściowo niedostępne (chyba że z drugiej ręki), a run Nicka Spencera z Fresh nie jest skończony, jesteśmy jakoś na półmetku.

Nie czytałem Ultimate Spider-Mana, ale słyszałem, że też teoretycznie nie jest skończony, bo jest ciąg dalszy, który jeszcze nie został wydany w Polsce, chociaż chyba już z Milesem Moralesem, a nie Peterem Parkerem. No i jakiś czas temu w USA były zapowiedziane kontynuacje pająka w uniwersum Ultimate.

Są też komiksy Amazing Spider-Mana w ramach Epic Collection. Tomy dość grube i zaczynając od pierwszego wydanego w Polsce tzn. Ostatnie łowy Kravena można czytać historie z lat 80/90 po kolei.

Od jakiegoś czasu ukazują się również tomy zbierające najstarsze przygody Spider-Mana w kolekcji Marvel Origins od Hatchette. Wszystkie są dostępne np. na Gildii, tomy ze Spider-Manem wyszły dotychczas 4 (za dwa tygodnie wychodzi piąty). Są to historie po kolei od samego początku, a więc nic nie było wcześniej. Dodam, że pierwszy tom kosztuje tylko 15zł, więc warto sprawdzić czy podejdzie taki starszy styl.

Spider-Man od Todda McFarlane'a to cały run w jednym tomie.

W sprzedaży jest pierwszy tom Amazing Spider-Mana od Josepha Straczynskiego, za tydzień wychodzi drugi. Całość to chyba 5 tomów.

Warto zapoznać się z poradnikiem stworzonym przez @Maragast, link:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-spider-mana/
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Listopad 2023, 00:15:15 wysłana przez saruman »

Offline michał81

« Odpowiedź #2774 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 08:12:26 »
Nie czytałem Ultimate Spider-Mana, ale słyszałem, że też teoretycznie nie jest skończony, bo jest ciąg dalszy, który jeszcze nie został wydany w Polsce, chociaż chyba już z Milesem Moralesem, a nie Peterem Parkerem. No i jakiś czas temu w USA były zapowiedziane kontynuacje pająka w uniwersum Ultimate.
Ultimate Spider-Man dotyczący Petera Parkera jest zakończony. Całość dostaliśmy w 13 tomach.

Kontynuacja z Milesem Moralesem to już tak naprawdę nowa seria, nowe wątki, nowe postacie (stare też się pojawiają, żeby nie było), którą można czytać niezależnie, jedynie trzeba wiedzieć co się stało z Peterem. Przy czym ta seria ma swoją kontynuację po Secret Wars w świecie 616.

Nowa zapowiedziana seria Ultimate to nie jest już to samo uniwersum pomimo tej samej nazwy. Nadal nie wiadomo ile będzie zaczerpnięte z historii Spider-man i z jakiego świata, ale to nadal będzie inne uniwersum.