Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 357726 razy)

Offline saruman

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2745 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 08:21:37 »
Więc właśnie. Egmont najprawdopodobniej mógłby wydać pierwsze epiki pająka gdyby chciał. Ale nie chce (tak jak epików X-Men).

Niech sobie Marvel najpierw uzupełni więcej dziur w epikach, nie ma pośpiechu. W grudniu tego roku np. wychodzi 9 tom X-Men Epic Collection - "The Brood Saga" i wtedy już będą mieli wydane tomy od 1 do 9. Później duże luki i dopiero tom 12, 17, i 19-22 (a przynajmniej tak podaje goodreads).
Jak się Marvel Origins dobrze sprzeda, to zawsze będzie to jakiś motywator dla Egmontu, żeby rozważyć epiki od pierwszego - np. wspomnianych X-Men. I ogólnie starsze superhero, niekoniecznie w wydaniu epic collection.

Offline OokamiG

« Odpowiedź #2746 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 10:20:24 »
Mucha swoim X menami w przyszłym roku prawdopodobnie zablokuje ich epici na dłuższy czas., ale jeśli się sprzedadzą to pociągną temat Clermonta od początku...

Offline Motyl

« Odpowiedź #2747 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 17:04:01 »
Mucha swoim X menami w przyszłym roku prawdopodobnie zablokuje ich epici na dłuższy czas., ale jeśli się sprzedadzą to pociągną temat Clermonta od początku...

Powtarzasz rzeczy nieprawdziwe, które są szerzone na forum. Wyjaśnię ci to na banalnym przykładzie, może zrozumiesz i odpowiesz sobie na pytanie, czy ktoś kogoś blokuje.

Mamy wydawcę Y i Z. Wydawca Y chce wydać konkretne tytuły z bohaterami S, P i W, więc pisze do licencjodawcy o zakup praw. Licencjodawca, zanim wyrazi zgodę, pisze do wydawcy Z, który jeśli przejawi zainteresowanie tymi tytułami, to ma pierwszeństwo w zakupie praw do tych komiksów. I wydawca Z chce wydać komiksy z bohaterami S, P i W, więc wydawca Y zostaje z niczym.

Dalej, wydawca Y pyta więc o komiks z bohaterami X. Sytuacja się powtarza, licencjodawca wysyła zapytanie do wydawcy Z, który nie wyraża zainteresowania komiksem z bohaterami X, więc licencjodawca daje zielone światło na publikację wydawcy Y.

Reasumując, gdzie w tym schemacie widzisz blokowanie i kto kogo blokuje? Wydawca, który nie planuje czegoś wydawać, a dodatkowo ma prawo pierwokupu, nie jest w żadnym wypadku blokowany, bo de facto wszystkie karty sam rozdaje.

Offline stab

« Odpowiedź #2748 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 17:07:57 »
Burzysz wyimaginowany świat bazyla ;)

Offline death_bird

« Odpowiedź #2749 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 17:23:58 »
Powtarzasz rzeczy nieprawdziwe, które są szerzone na forum. Wyjaśnię ci to na banalnym przykładzie [...]

Ja to rozumiem trochę inaczej.
Wydawca na E. nie ma w planach wydawania epików "Iksów". Ale ma taką możliwość.
Pojawia się wydawca "M", przejmuje prawa (bo "E" na dzisiaj ich nie chce) i blokuje je w stos. do E. na jakiś ("długi"?) czas. Gdyby nie pojawił się wydawca "M" to być może "E" zmieniłby zdanie za rok, dwa. Tymczasem w tej sytuacji zmiana sentymentu w "E" już niczego nie da, bo "M" zablokował (albo "E" dał sobie zablokować - jak kto woli) linię na określony w umowie czas.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Motyl

« Odpowiedź #2750 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 17:39:59 »
Ja to rozumiem trochę inaczej.
Wydawca na E. nie ma w planach wydawania epików "Iksów". Ale ma taką możliwość.
Pojawia się wydawca "M", przejmuje prawa (bo "E" na dzisiaj ich nie chce) i blokuje je w stos. do E. na jakiś ("długi"?) czas. Gdyby nie pojawił się wydawca "M" to być może "E" zmieniłby zdanie za rok, dwa. Tymczasem w tej sytuacji zmiana sentymentu w "E" już niczego nie da, bo "M" zablokował (albo "E" dał sobie zablokować - jak kto woli) linię na określony w umowie czas.

To jest tylko twoja nadinterpretacja, błędna zresztą, bo o pewne tytuły wydawca Y pytał kilka lat temu, a zostały wydane przez wydawcę Z dopiero niedawno, także jak widać można wyrazić chęć wydania, zaklepując tytuł na kilka lat. Także jakby wydawca Z był zainteresowany wydawaniem takiego całego Claremonta, to by nie łapał się za edycję kamieni milowych. Tym bardziej że wydawca Y może planował wydać Claremonta w całości, ale nie dane mu to było przez zaklepanie przez wydawcę Z kamieni milowych. Szach i mat.

Offline OokamiG

« Odpowiedź #2751 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 18:04:20 »
Motyl, chodziło mi bardziej o nasycenie rynku niż jakieś licencyjne kruczki. Nie chciałem sugerować, że Mucha intencjonalnie szkodzi innym wydawnictwom i blokuje ich plany. Wybacz ten niefortunny skrót myślowy. Wiem, że większe wydawnictwo ma prawo pierwszeństwa i może przeciągać podjęcie decyzji. Na Brood Sagę od was się cieszę i możesz uważać to za zdanie laika komiksowego, ale uważam, że jeśli wydawnictwo nam wiadome już powiedziało że nie wyda Epiców, to nie powinno się patrzeć na te Punkty zwrotne i zacząć z Clermontem od początku. Może z nieco wyższą ceną, mniejszym nakładem, ale mimo wszystko to byłby produkt do trochę innego klienta. Może jakiś crownfunding na pierwszy tom? No i jest pytanie czy tą Brood Sagą mimo wszystko sami też sobie nie przeszkodziliście z ewentualnym pełnym wydaniem runu.  Nie rozumiem dlaczego licencjodawca odmawia, kiedy są to dwie zupełnie inne linie wydawnicze.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Październik 2023, 18:08:11 wysłana przez OokamiG »

Offline Motyl

« Odpowiedź #2752 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 18:18:43 »
Nie rozumiem dlaczego licencjodawca odmawia, kiedy są to dwie zupełnie inne linie wydawnicze.

Ale to jest prosta sprawa. W kamieniach milowych jest za dużo materiału z runu Claremonta (głównie eventy) i wydawca/licencjodawca nie chcą, aby doszło do sytuacji, że materiały się nałożą. Natomiast Brood Saga nie pojawia się w kamieniach milowych i można ją wydać bez kolizji.

Offline Gieferg

« Ostatnia zmiana: So, 28 Październik 2023, 00:08:31 wysłana przez Gieferg »

Offline bababatman

« Odpowiedź #2754 dnia: Cz, 09 Listopad 2023, 13:44:37 »
Drodzy,

czekam na drugi tom Amazing Spider-Mana od Straczynskiego. Czytałem sobie różne opinie na temat tego runu. Generalnie jest bardzo chwalony oprócz zakończenia. Czy "One more day" to naprawdę tak okropny story arc? Gdzieś na jakimś anglojęzycznym portalu znalazłem streszczenie i aż nie dowierzałem w to, co czytam (zwłaszcza o przeszłości May). W ogóle jak oceniacie ten run?

Offline Gieferg

« Odpowiedź #2755 dnia: Cz, 09 Listopad 2023, 14:22:06 »
Czy "One more day" to naprawdę tak okropny story arc?
Przeczytałem to kiedyś online, cóż, jest niewiarygodnie wręcz złe i zabiło całe moje zainteresowanie Spider-manem tamtej epoki.

Offline Fanatyk_2004

« Odpowiedź #2756 dnia: Cz, 09 Listopad 2023, 14:46:49 »
Drodzy,

czekam na drugi tom Amazing Spider-Mana od Straczynskiego. Czytałem sobie różne opinie na temat tego runu. Generalnie jest bardzo chwalony oprócz zakończenia. Czy "One more day" to naprawdę tak okropny story arc? Gdzieś na jakimś anglojęzycznym portalu znalazłem streszczenie i aż nie dowierzałem w to, co czytam (zwłaszcza o przeszłości May). W ogóle jak oceniacie ten run?

Ja po pierwszym tomie jestem średnio zadowolony. Nie porwał mnie jakoś, liczę że dalej będzie lepiej...

Offline Takesh

« Odpowiedź #2757 dnia: Cz, 09 Listopad 2023, 15:07:58 »
Będzie. Dla.mnie najlepsza część to ta z czasu wojny domowej. Co tam się działo.....

Offline gashu

« Odpowiedź #2758 dnia: Cz, 09 Listopad 2023, 17:26:25 »
Dla mnie to ostatni "nowożytny" Spider, którego daje się bez bólu zębów czytać.

[EDIT: W sensie - run Straczynskiego, a nie ten kończący go, nieszczęsny i wymyślony przez Quesadę, One More Day]
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Listopad 2023, 17:28:07 wysłana przez gashu »

Offline Kadet

« Odpowiedź #2759 dnia: Cz, 09 Listopad 2023, 22:06:05 »
Gdzieś na jakimś anglojęzycznym portalu znalazłem streszczenie i aż nie dowierzałem w to, co czytam (zwłaszcza o przeszłości May).

"One More Day" z pewnością można bardzo wiele zarzucić, ale czy tam było coś o przeszłości cioci May? Nie kojarzę...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!