Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 372837 razy)

rapr, Bazyliszek i 6 Gości przegląda ten wątek.

Online celtic

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 10:16:22 »
Bo nie był McFarlane'a.
Był Larsen w swojej najwyższej formie, tuż przed Zemstą Złowieszczej Szóstki i Savage Dragonem.
Mam nadzieję że zbiorek McFarlane'a dobrze się sprzeda i egmont sięgnie po klasyki Image, Spawna i SAVAGE DRAGON
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 10:25:54 »
egmont sięgnie po klasyki Image, Spawna i SAVAGE DRAGON
Na to od kogokolwiek bardzo małe szanse.

Itachi

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 14:25:05 »
Spider-Man 2.0 Wrogie Przejęcie/Mroczne Królestwo

Dan Slott męczy Pajęczaka i z przykrością stwierdzam że mam już tego Pana serdecznie dość. Doceniam jego wkład w rozwój postaci, w próbę stworzenia nowego Parkera, lepszego bardziej zdecydowanego na sukces ale nie jestem w stanie tolerować torpedowania może i niezłych pomysłów już na samym wstępie.

Szanowny Pan Slott tworzy Parker Industries, rozwija talenty i w końcu daje możliwości zarobku, a także większego wpływu na pomoc ludzkości. Wszystko niby wygląda intrygująco, co jednak z tego jak czytelnik nie wyczuwa tego, że następuje zmiana. Jest to podane tak bezpłciowo że lektura staje się męczarnią. Tu coś zbudujemy, ale jeszcze nie dokończymy budowy a już coś się zawali, nastąpi spięcie,
Spoiler: PokażUkryj
pojawi się jakiś złodziej i superhiperultrazabezpieczenia okażą się dziurawe jak ser szwajcarski
. Najlepiej spalimy wszystko i zostawimy zgliszcza. Slott to taki chłopczyk, który bawi się serią jak zabawką. Próbuje wmówić, że ma plan na x zeszytów a miota się w swojej pracy jak Nasza młodzieżówka na mundialu.

Skoro już dajemy Parkerowi władzę, to nie róbmy z niego od razu w pakiecie tępego gościa z wypchanym portfelem. A ten miota się w firmie nie potrafiąc zostawić pułapki na kreta, oczekuje pomocy od innych i nie wykorzystuje potencjału globalnej marki.

Slott jak zwykle stara się nadrabiać twistami fabularnymi, niektóre z nich może i szokują ale człowiek nie ma poczucia, że następuje to w naturalny sposób. Dla porównania czytałem przed tymi albumami kolejny tom Ultimate Spider-Man, gdzie Bendis po prostu zjada wszystko to co dzieje się w epoce Marvel Now, Marvel Now 2.0 i Marvel Now Moda na sukces...

Czego mi jeszcze brakuje? Dialogów na wysokim poziomie. Obecnie to lektura dla nastolatków, która nie przekazuje żadnych wartości. Rozmowy PP z Ciocią May niekiedy wywoływały takie emocje że przechodziły ciary, Straczyński wysysał z niej tyle soków, a obecnie?

Z plusów to napiszę o Panu Negatywnym. Podoba mi się jego kreacja, wybija się poziomem od tych poprzednich dziesięcioligowych łotrów.

Moja ocena to 6/10. Amazing Spider-Man po przebłysku w Multiversum ponownie wraca do zwykłej, szarej przeciętności. Niestety...

Offline LordDisneyland

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 19:44:17 »
:D

"Mroczne Królestwo"- drugi tom AmazingSMana.

Dan Slott po raz kolejny nie zawodzi i dostarcza nam godziwej, komiksowej rozrywki.

Przeczytałem dziś ten komiks- i muszę przyznać, że chociaż Superior był lepszy, również Amazing SM da się czytać z przyjemnością. Lekko i pomysłowo tworzone dialogi, parę niezłych pomysłów i jeden świetny- nadal możemy kibicować "ulubionej wszystkich postaci drugoplanowej";) , czyli dr.Octaviusowi. Parker nie jest u Slotta wolnym od słabości Ubermenschem, jak każdy popełnia błędy, ma chwile zwątpień i -dzięki bogu- nie zawsze wszystko mu wychodzi. Często z opresji ratuje go kasa, dobrze zainwestowana w udane wynalazki i zatrudnienie pracowników, dzięki władzy oraz pieniądzom nie musi w końcu polegać tylko na sobie. Współpracownicy, jak to w życiu, potrafią zawieść- i wtedy Parker musi reagować szybko.

Z minusów- wspomnę o panu Negatywnym. Janusowy badguy, dzięki stworzonemu narkotykowi wywiera wpływ na ludzi...Jak na czarny charakter, nie jest to pierwsza liga.

Moja ocena - jakieś 7 na 10. Przyzwoity, przygodowy komiks o superbohaterze, jakiego oczekiwałem- bez ultrasierioznych problemów i galaktycznych tąpnieć sięgających do samego jestestwa, jakimi do obrzydzenia raczy nas  Tajna Rada od Eventów Marvela [TREMa ;) ]

Czekam na kolejny tom.
,, - Eeeeech.''

Offline Adolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #79 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 20:32:21 »
A powiedzcie kiedy powinna wejść seria Spider-Man/Deadpool? Ona się nie zaczęła jakoś przed Civil War II? Byłoby szkoda gdyby Egmont ją olał.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #80 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:13:46 »
Może wyjść po szóstym tomie Deadpoola i wychodzić z nim na zmianę.

John

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #81 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 12:30:24 »
Ostatnio zainteresowałem się całkiem świeżą miniserią od Chipa Zdarsky'ego i Marka Bagley'a - Spider-Man: Life Story. Punkt wyjściowy jest bardzo interesujący - życie Petera Parkera z realnie upływającym czasem, a pierwszy numer dzieje się nie indziej, niż w latach 60'. Każdy kolejny ma przeskakiwać do nowej epoki co 10 lat, a Peter ma starzeć się w normalnym tempie. Póki co przeczytałem dziś w nocy tylko jeden zeszyt, ale nastroił mnie bardzo pozytywnie na całość. W tle mamy prawdziwy historyczny setting, czyli okres wojny w Wetnamie i jak ona wpływa na samego Petera. Jak się okazuje na koniec zeszytu, nie jest on jedynym superbohaterem którego to dotknęło, ale nie będę spoilerować. Bardzo ciekaw jestem jak wypadną kolejne, zamierzam się za nie zabrać gdy choć trochę nadrobię najnowszy run R. Remendera w TASM. Polecam Wam Life Story, bo Zdarsky świetnym scenarzystą jest co udowodnił już nie raz, a taki historyczny klimat i realnie upływający czas na pewno się Wam spodobają.


Szczerze zdziwię się jeśli Egmont tego kiedyś nie wyda, komiks świetnie skrojony pod nasz aktualny rynek.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #82 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 12:36:05 »
Najpierw wypadałoby wydać Peter Parker the Spectacular Spider-Man Zdarsky'ego :) Ale gdy jest tak dużo Amazinga i pewnie jeszcze dojdzie Spider-Man/Deadpool to można zapomnieć.

John

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #83 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 12:40:35 »
E tam gadasz. Ta miniseria jest niekanoniczna, i byłaby dobrym testem jak polski czytelnik krzywdzony Slottem odbierze dla odmiany jakiegoś dobrego, dzisiaj napisanego Pająka, w tym wypaku od Chipa. Można wydać ją przed Spectacularem Zdarsky'ego, po, w trakcie, jutro, zamiast, nie ma to żadnego znaczenia dla fabuły obu komiksów więc nie widzę problemu.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #84 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 12:45:08 »
Ta mini seria będzie miała zbiorczy nie wcześniej jak pod koniec roku to u nas najwcześniej za 3 lata i tak :)

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #85 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 13:27:01 »
Skoro jest niekanoniczna, to opóźnienie nie musi być takie wielkie. Może być np. 7 miesięcy po premierze w USA.

John

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #86 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 13:33:32 »
Jan, masz rację, niemniej takie projekty jak ten powinny się u nas ukazywać. Dobrze wydeptałyby drogę większym rzeczom, jak run JMSa chociażby, w który nie wejdą jeszcze długo skoro zabrali się za Ultimate i wydają Amazinga. Jeszcze z tym Ultimate ciekawe kiedy zakończą, bo wydaje mi się że mają dwie okazje ku temu - koniec serii pod tytułem Ultimate Spider-Man, lub po zakończeniu Ultimate Comics Spider-Man i śmierci Parkera, lub będą ciągnąć jeszcze przygody Milesa Moralesa. Dla mnie idealna byłaby trzecia opcja, całe Ultimate jest godne pełnego wydania w naszym kraju. Imo najlepszy trykociarski Bendis który nigdy już nie wróci (obok Alias, Daredevila). I co ostatnio zaczęło mnie zastanawiać, czy wydadzą Ultimatum, które ma wpływ na fabułę Ultimate Comics SM, czy zignorują to wydarzenie.

Offline Gascon200

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #87 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 13:48:43 »
Ultimatum bez wydawania Ultimates 3 raczej nie ma sensu. Nie wspominając też o innych tie-enach.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #88 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 14:12:12 »
Skoro jest niekanoniczna, to opóźnienie nie musi być takie wielkie. Może być np. 7 miesięcy po premierze w USA.
Tak jak Visiona wydali wcześniej :)

Z Ultimate Spider-Manem też im jeszcze trochę tomów zostało.

Offline Adolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #89 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 18:08:29 »
Najpierw wypadałoby wydać Peter Parker the Spectacular Spider-Man Zdarsky'ego :)

Zaczynam gnębić Kołodziejczaka. Idealny tytuł, nie kolidujący z kolekcją, a nawet mogący świetnie się sprzedać dzięki olbrzymiemu zainteresowaniu jakie wytworzy się wokół Pająka.