Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366628 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:07:23 »
Już im tak w krew weszło to wycinanie, że wszędzie tak robią  ;D Co gorsza jest to chyba zaraźliwie bo przechodzi na inne wydawnictwa  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #61 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:24:30 »
Już się gubię. Czyli: post bazyla był o kolekcji w temacie NIE o kolekcji. W dodatku pisał o komiksie którego tytuł to Zmysły czyli Torment (oryginał) czyli Udręka (Egmont)? Z kolei historia Zmysły z Tm-Semic to teraz Spojrzenia (Egmont)?

Mój post odnosi się do historii "Zmysły" która jest w zeszytach Spider-Man 8-12 i opublikował ją najpierw TM-Semic, potem Hachette, na końcu Egmont. Było bardzo miło powrócić do tej historii, którą czytałem kiedyś w Semicach. A zamieszczona strona jest z zeszytu #6 czyli z "Masek". Nie pisałem nic o "Tormencie", bo powrót do tej historii jeszcze przede mną. Dawno temu czytałem tego Mega Marvela.

Spoiler: PokażUkryj



John

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:46:40 »
Dlaczego nie ma 15 zeszytu?

Offline SawiK

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 22:13:26 »
Cytuj
Mam nadzieję, że po dobrej sprzedaży Egmont zdecyduje się wydać cały run McFarlane/Micheline.
Podpisuje sie pod tym, również brałbym. Egmontowy Spider robi robotę,oby więcej takich nostalgicznych perełek.

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 22:54:25 »
Dzisiaj nawet nie usuwam folii z tego tomiszcza. Poszedłbym spać pewnie o trzeciej nad ranem. ;D
Szykuje się fantastyczna, sentymentalna jazda. Rzadko mi się to zdarza, ale w tym wypadku zwyczajnie się cieszę z faktu posiadania tego tomu. Jeżeli Egmont nie pójdzie za ciosem to bardzo się zdziwię, bo nie uwierzę, że to miałoby się źle sprzedawać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 23:40:08 »
W klasycznego Pająka raczej nie pójdzie jak będzie kolekcja.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 23:53:27 »
Jak nie było kolekcji to też nie szli wiec niewielka różnica  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 00:12:04 »
W klasycznego Pająka raczej nie pójdzie jak będzie kolekcja.

To jakim cudem i pod jaki film dostaliśmy ten tom? Ale ok. Zakładam z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że wiesz lepiej ode mnie. Szkoda wielka jak coś.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline amsterdream

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #68 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 01:02:01 »
W klasycznego Pająka raczej nie pójdzie jak będzie kolekcja.

Coraz więcej osób olewa kolekcje. Zresztą kolekcja Spidermana nie wiadomo czy wyjdzie, kiedy i jaka będzie jej zawartość.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #69 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 07:56:17 »
Spidermana nie wiadomo czy wyjdzie, kiedy i jaka będzie jej zawartość.
Wyjdzie zaraz :) Większość zawartości jest wszędzie taka sama. Egmont i tak ma Ultimate i Amazinga w Marvel NOW a głupotą byłoby zapowiadać to samo co w kolekcji. Co innego klasycznego będzie w przyszłym roku :)

TM-Semic łącznie wyciął z runu McFarlane 12 stron - 5 ze "Zmysłów" (w tłumaczeniu Egmontu "Spojrzenia"), 3 z Sub-City i 4 z Sabotażu. Tylko Torment obył się bez cięć. Do tej pory myślałem, że te komiksy ukazały się w całości.
Kiedyś tam sprawdzałem i takich cięć było dużo.
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Maj 2019, 09:01:00 wysłana przez JanT »

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #70 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 08:09:52 »
Ta kolekcja jest spoko, tylko jest jeden zonk, trzeba zebrać wszytko poczekać ze dwa lat i wtedy można zacząć czytać po kolei. :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #71 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 08:22:23 »
Dlaczego nie ma 15 zeszytu?

Bo nie był McFarlane'a.

Offline Arne

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #72 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 08:29:50 »
Ale Tomasz Kolodziejczak ci odpowie: "Nam sie nasze tlumaczenie podoba" i tyle naszego, ze sobie pogadamy... :(

Offline OokamiG

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #73 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 15:34:24 »
Jestem wlasnie w trakcie lektury najnowszego Pajączka z Klasyki. Dokończenie uniemożliwiły tylko późna pora i praca. Dziś skończę. Jednak ta połowa tomu która jest za mną to smakowita uczta. Jednak na początek trochę kontekstu. Jestem trochę młodszy od tych co wspominają zeszytowki z TM-Semic, urodziłem się na początku lat 90 i te czasy mnie ominęły, więc nie napełnia mnie fala nostalgii z każda przewracaną stroną. Jednak ten Pajączek jest jakby mi znany, co pokazuje tylko wpływ McFarlane’a na tego bohatera. Lektura przypomina mi także poniekąd kreskówkę, którą w latach  mojego dzieciństwa oglądałem. Wię wizja autora i stworzona przez niego historia jest dla mnie nowa, ale szybko poczułem się jak u siebie. Kreska w komiksie jest trochę retro, ale broni się w połączeniu z historią a niektóre kadry śmiało mogłyby iść na tapetę. Dużo tu szczegółów i bohaterów wijących się  w pojedynkach. Wszytko to jest bardzo dynamicznie. Przeciwnicy w tomie są rozłożeni gęsto, pojawił się Lizard, Hobogoblin, gdzieś tam mignął Kraven, zauważyłem że dalej będzie Morbius. Bardzo fajna galeria łotrów, przypominająca mi kreskówkę. Także bohaterzy poboczne dodają kolorytu całości , Ghost Rider, Wolverine stanowią fajne dopełnienie historii. Sam Spider i jego kreacja bardzo przypadły mi do gustu. O wiele bardziej przemawia do mnie Parker doroślejacy, ciagle jednak luzacki, niż dziecinny bohater Slotta, która często zachowuje się jakby nie miał żadnych doświadczeń.
Dlatego też proszę, Egmoncie więcej klasycznego Pajączka w takim wydaniu. Nadchodząca kolekcja to jednak nie to samo, kiedy w jednym tomie dostajemy całość jednego autora.
Apropos wydania, jest bardzo dobre. Wiem, ze pojawiły się narzekania na cięcia ale po porównaniu naszego wydania i wideo z Omnibusem, zauważyłem, że dodatki w większości zostały zachowane. Zabrakło np. spisu treści ale da się to przeżyć. Dodatków jest kilkanaście stron i w tej cenie (kupiłem za niespełna 65 złotych) jest to udana inwestycja. Jestem zadowolony. Wiem, że nie można porównywać tego do omnibusa ze względu na format, ale taki kompromis wydawniczy jaki zastosowano w tym wypadku jestem w stanie zaakceptować.

Offline mateS

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 09:42:18 »
Jest gdzieś w internecie przegląd tego mcfarlena od egmontu bo chciałbym zobaczyć jak wygląda wydanie?